Корисні поради
на всі випадки життя
» » Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Додано: 20.12.15
Рубрика: Цікаве
Метро в Токіо стало працювати в 1927 році, після того, як японський підприємець Хаякава Норицугу приїхав з Європи, натхненний тамтешньої підземкою. За короткий проміжок часу він зібрав потрібну суму грошей і проклав першу лінію метро у всій Азії. Сьогодні токійський метрополітен перевозить найбільша кількість пасажирів щорічно. Тут налічується 290 станцій і 3045 кілометри рейок. Зовсім недавно метро в Токіо поступалося московській підземці по потоку пасажирів. Сьогодні працюють декілька приватних залізничних ліній, а також Japan Railways. Багато власників обличчястого транспорту воліють користуватися громадським. Метро в Токіо дуже зручне, безпечне і чисте. Практично кожна компанія оплачує співробітникам проїзд від будинку до роботи.


Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Страхітливі розміри

Існує безліч чуток про те, що кількість станцій токійського метро настільки велике, що в підземці дуже легко заблукати. Таке враження може створюватися, якщо розглядати схему ліній цілком.

Головна особливість

У 1920 році почалося будівництво метрополітену в Токіо. Сьогодні підземний транспорт курсує по 13 лініях. Основною особливістю токійського метро є відсутність контактної рейки. По суті, такі потяги являють собою звичайні електрички. Свій рух вони починають і закінчують на великій відстані від центру міста. Наближаючись до основної частини інфраструктури, потяги заходять в тунелі і проїжджають під мегаполісом.

Токійське метро. Інструкція по застосуванню

Кожна лінія на схемах, а також сполуки, що йдуть за ним, зазначаються окремим кольором. Всередині кола кожна станція визначається буквою, а також номером із зазначенням залишився відстані. Тривалість деяких відстаней між лініями перевищує 800 метрів. Завдяки великій кількості покажчиків і численним безкоштовним схемами, орієнтуватися в метро досить просто.


Заблукати можна під час спроби знайти потрібний вихід зі станції, яких в деяких місцях налічується близько десятка. Всі вони пронумеровані і часто вбудовані в будівлі, тому зайти в супермаркет відразу з метро цілком реально. Переходи, заставлені торговими кіосками, закусочними і магазинами, можуть тягнутися сотні метрів. Торговельні лотки можна зустріти навіть на платформах. Токійський метрополітен, по суті, являє собою ціле підземне місто, звідки можна і не виходити. Японцям вдалося успішно інтегрувати в єдину мережу різноманітні транспортні системи. Крім звичайних входів також передбачені ліфти для інвалідів.
Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Відмітні особливості

Деякі платформи на станціях зігнуті. У тунелях передбачено освітлення. Порівняно з радянськими підземними "палацами", одноманітні кахельні стіни токійського метро взагалі не вражають. Здебільшого станції розташовані неглибоко. В переходах передбачені безкоштовні туалети, а на платформах є питні фонтанчики. У кожному вагоні встановлені вентилятори або кондиціонери. Кількість вагонів у кожному складі досягає десятка. На вікнах передбачені шторки для захисту від спеки під час переміщення на поверхні. Станції оголошуються на японській і англійській мовах.

Безпека пасажирів

Десятки відеокамер розташовані в переходах і на кожній станції. За допомогою відеоспостереження машиністи можуть контролювати процес посадки. Оскільки серед японців знаходиться багато охочих стрибнути на рейки під поїзд, передбачені високі і низькі бар'єри на випадок падіння. Захисні гермозатвори відсутні в переходах метро Токіо. Схема токійського метрополітену передбачає тільки тонкі рольставні. Дверей немає ні на одній станції. Входи в метро розташовані під навісами будівель.
Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Метрополітен змішаний з приміськими електричками

Токійське метро являє собою переплетення 12 ліній із залізничними коліями місцевого приміського призначення. У сукупності маємо перелік з більш ніж 70 напрямів і декількох сотень станцій з щоденним потоком пасажирів до 20 мільйонів. До того ж токійські електропоїзди іноді пересуваються по тунелях метро.

Цікаві факти

Перша гілка мала протяжність 22 кілометра. Нині лише одна лінія є державною. Все решта – власність приватних фірм. Японія була першою азіатською державою, побудувала метрополітен. З 2005 року на кожній лінії передбачені вагони для жінок. Управління прийняло таке рішення після отримання великої кількості скарг від дівчат на сексуальні домагання. Токійський метрополітен оснащений бездротовим інтернетом. Ціни на проїзд варіюються в залежності від відстані між станціями. Вартість квитків вказана біля найменувань на схемі. З п'ятої ранку до першої ночі підземка працює в Токіо. Метрополітен ділять між собою дві компанії. У кожної свої порядки, і ця обставина іноді збиває з пантелику пасажирів. Великі станції в Японії зустрічаються рідко. В інтер'єрі деяких з них переважає білий колір, для того, щоб метрополітен не здавався таким тісним.
Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Особливості компанії Toei

Наші співвітчизники, яким довелося відвідувати Країну висхідного сонця і користуватися підземним транспортом, у своїх відгуках попереджають, що потрібно бути дуже уважним з придбанням квитків на метро в Токіо. Купуючи Economy Pass на один день, крім метро пасажири можуть користуватися ще й автобусами цієї компанії. Квиток фірми «Тоэй» не може застосовуватися на лініях Tokyo Metro. Треба мати це на увазі. Проїзні метрополітену «Тоэй» також не будуть дійсними для лінії JR Yamanote – локальної кільцевої лінії поїздів.

Корисна порада

Туристи з Росії після відвідування японської столиці в своїх відгуках рекомендують за 1000 ієн придбати одноденний проїзний і не морочити собі голову необхідністю урахування належності до потрібної гілки метро до тієї чи іншої компанії. Крім того, вони розповідають, що передбачені ще кілька можливих варіантів. Кожен може вибирати для себе найбільш зручний. Можна користуватися гілками однієї компанії-перевізника, щоб не витрачати зайві гроші, якщо немає ніякої необхідності міняти власника ліній. Краще запам'ятати кілька маршрутів і долати шлях з їх допомогою.
Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Японський годину-пік

Токійський метрополітен зазвичай переповнений з сьомої до пів на дев'яту ранку і з шостої до десятої вечора. За відгуками туристів з Росії, мандрівникам у цей час сюди краще взагалі не потикатися, особливо в центральній частині міста. Ночами в п'ятницю метрополітеном в Токіо теж небажано користуватися. Особливо це відноситься до таких станцій, як «Сіндзюку» і «Сібуя». Вони будуть заповнюватися по мірі наближення часу відправлення останньої приміської електрички. Здебільшого вагони в цей час заповнені натовпами підпилих трудівників, що прямують додому з корпоративних вечірок.
Токійський метрополітен: опис, схема, станції та відгуки

Висновок

Кількість станцій токійського метро налічує більше тисячі найменувань. Схема виглядає дуже заплутаною, і складається враження, що тут дуже легко заблукати. Завдяки існуючій системі розміток орієнтуватися дуже просто. Крім потягів метрополітену на схемі вказані лінії, по яких проходять приміські електропоїзди. Для безпеки пасажирів кожна станція токійській підземки обладнана огорожами та безліччю камер відеоспостереження. У вагонах передбачені відеоекрани, на яких вказується поточна станція і відстань до наступної зупинки. Завдяки системам кондиціонування повітря токійський метрополітен не можна назвати задушливим місцем, незважаючи на величезний потік пасажирів. Досить велика тривалість переходів і кількість численних магазинів та місць для відпочинку перетворюють підземку в цьому місті в особливе місце, звідки можна навіть не виходити на вулицю.