Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як боротися з синдромом неспокійних ніг?

Як боротися з синдромом неспокійних ніг?

Додано: 24.12.15
Щоб зрозуміти, про що йтиметься далі, потрібно просто уявити собі таку ситуацію: ти цілий день кудись поспішала, щось робила, постійно бігала і займалася справами, без відпочинку і повною суєті. І ось, нарешті, цей складний день закінчився, ти вдома і можеш розслабитися в рідній ліжку під теплою ковдрою. Але не тут-то було!
Замість того, щоб, нарешті, поринути в обійми сну, ти відчуваєш непереборне бажання рухатися далі – хочеться постійно рухати ногами, з-за чого, природно, нормально заснути не виходить. Що ж це таке?
В принципі, це і є синдром неспокійних ніг – серйозна недуга, яким за статистикою страждає близько 10% дорослих людей!

Фахівці стверджують, що такий стан може поширюватися не тільки на нижні кінцівки, але навіть і на верхні, однак, все-таки саме ноги страждають від такої проблеми найчастіше.
Як боротися з синдромом неспокійних ніг?

Люди, які вже зіткнулися з синдромом, описують свої відчуття по-різному: печіння, пощипування, поколювання, тремтіння, легкі судоми або мурашки, бігають по ногах вгору і вниз.
Але є одна риса, яка всіх їх об'єднує: це дуже неприємно і сильно заважає заснути. Симптоми і відчуття завжди сильно посилюються саме ввечері, вже тоді, коли людина лягає в ліжко. Іноді заспокоїтися так і не виходить: допомагає лише встати і дійсно почати ходити, після чого весь дискомфорт зникає. Але варто лягти – симптоми повертаються знову.
Наслідком такого дивного процесу стає безсоння, підвищена стомлюваність людини і, природно, підвищена дратівливість, яка позначається на всіх сферах життя. Природно, відразу виникає питання, як боротися з синдромом неспокійних ніг?
Найнеприємніше, що, не дивлячись на поширеність даного захворювання, його не так-то просто діагностувати: лікарі нерідко до останнього не можуть поставити правильний діагноз, адже кожен хворий описує свої симптоми по-різному. Крім того, в денний час всі неприємні відчуття істотно зменшуються або зовсім зникають, що додатково ускладнює завдання.
Не існує лабораторних тестів або аналізів, які допомогли б підтвердити наявність даного розладу. Єдине дослідження, яке може допомогти в постановці діагнозу, це полисомнография – процедура, під час якої людина спить з підключеними до тіла датчиками.

Хто схильний синдрому?


І хоча нерідко ця недуга плутають з іншими захворюваннями, наприклад, варикоз ніг, все-таки виділені групи людей, які потрапляють у так звану групу ризику. Нерідко синдром неспокійних ніг дає про себе знати паралельно з розвитком інших захворювань, наприклад, нирковою недостатністю або діабет.
Також страждають люди з недоліком заліза і фолієвої кислоти в крові. Симптоми такого занепокоєння нерідко виникають у вагітних жінок у II і III семестрах строку, але після пологів, найчастіше, весь дискомфорт швидко випаровується.
Також синдрому, в більшій мірі, схильні люди з ожирінням, особливо в молодому віці.

Як не дивно, бажання постійно кудись йти, найчастіше, виникає не у тих, хто в реальному житті багато рухається, а, навпаки, у тих, хто веде сидячий спосіб життя.
Втім, у більшості випадків захворювання і зовсім не пов'язане з якимись додатковими захворюваннями, в таких випадках, у хворих розвиваються серйозні порушення в обміні речовин. На жаль, в чому причина таких збоїв – медики й досі не здатні відповісти на дане питання.

Лікування – у лікаря або своїми силами?


Природно, якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то позбавлятися від неї можна і потрібно, адже синдром неспокійних ніг ще і здатний прогресувати! Що робити в такій ситуації? Якщо виникла проблема має взаємозв'язок з якимось захворюванням, то, природно, першою справою потрібно лікувати першопричину. Медикаментозне лікування досить різноманітне: іноді фахівці призначають прийом вітамінів і препаратів заліза у вигляді таблеток або ін'єкцій.
У легких випадках виписуються снодійні, у важких – препарати, спрямовані на нормалізацію функції обміну речовин. Неважко здогадатися, що займатися самолікуванням і пробувати такі препарати навмання – не найкраща ідея, дуже просто лише погіршити ситуацію.
Як боротися з синдромом неспокійних ніг?

В домашніх умовах можна займатися не тільки медикаментозним лікуванням, є спобличчя, які можна застосовувати без особливого ризику для здоров'я. Перше – це заняття спортом. Потрібно підібрати такі вправи, в результаті яких ноги будуть отримувати приємну втому, але старатися теж не варто, все повинно бути в міру.
Відмінно підходить ходьба, легкий біг, розтяжка, йога, звичайне «згинання-расгибание» здатні дати досить непоганий результат. Проводити такі тренування потрібно безпосередньо ввечері, краще прямо перед сном.
Непогано допомагає загартовування і контрастні ножні ванни, природно, якщо у вас немає протипоказань по іншим захворюванням. Нерідко допомагають масажі, грязьові ванни і аплікації, а також інші фізіотерапевтичні процедури.
Також фахівцями помічений ще один цікавий факт: всі хворі, які відмовилися від шкідливих звичок і кофеїну, вже через кілька тижнів відчувають значне полегшення симптомів або їх повне зникнення.
Ну, і останнє, здоровий спосіб життя ще нікому не зашкодив, тому слідкуйте за своїм харчуванням, дотримуйтеся режиму сну і відпочинку, намагайтеся виділяти достатньо часу на сон. Все це значно зміцнює організм і, як наслідок, позбавляє різних захворювань.