Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як користуватися зубною ниткою і флосом для зубів?

Як користуватися зубною ниткою і флосом для зубів?

Додано: 02.01.16
Багатьом з нас давно відома проста істина – хворобу краще попередити, ніж згодом активно справлятися з її проявами. Так само справи йдуть з зубами – набагато доцільніше і вигідніше ретельно доглядати за їх станом, ніж стабільно раз в півроку розбиратися з черговою діркою у стоматолога.
І, треба сказати, що більшість фахівців вже давно сходяться на думці: навіть самою хорошою зубної щітки недостатньо, щоб ваші зубки, як можна довше, залишалися здоровими і красивими.
Чому так? Виявляється, навіть найдорожча і якісна зубна щітка здатна очистити лише частина поверхонь вашої щелепи – жувальну і зовнішню, трохи гірше – внутрішню, а що ж говорити про міжзубних проміжках? Адже саме в них, найчастіше, застряють шматочки їжі, з часом утворюється наліт, в якому і плекалися ненависний карієс.
Як користуватися зубною ниткою і флосом для зубів?

Ось тут і приходить на допомогу зубна нитка або, як її називають фахівці, флосс. Якщо знати, як правильно підібрати і як користуватися таким диво-винаходом, то ваші походи в стоматологічний кабінет з метою лікування черговий дірки скоротяться в рази, а, можливо, зникнуть зовсім.
Що це таке? Як неважко здогадатися з назви, це додаткове стоматологічне пристосування для чищення порожнини рота, яке являє собою спеціальну нитку. Вони виготовляються з штучних волокон або шовку, які покриваються спеціальним розчином, що полегшує ковзання нитки між стінками зубів.
Використовують їх не тільки для того, щоб очистити поверхню зубів від нальоту і залишків їжі, але і для чищення незнімних мостоподібних протезів, імплантів та інших ортодонтичних конструкцій. Для чого використовують флос – тепер зрозуміло, але як же вибрати саме той, який підійде конкретно для вашої щелепи?

Різновиди зубних ниток


Зовсім нерозумно купувати першу-ліпшу на очі зубну нитку, адже, як виявилося, всі вони різні, і призначені для різних цілей. Найголовніше відмінність, яка може сильно вплинути на якість чищення зубних поверхонь, це форма перерізу флоса. Найчастіше у продажу зустрічаються круглі і плоскі, але бувають ще й стрічкові зубні нитки. Чим вони відрізняються, і як впливають на чистку?
При поперечному розрізі круглі флоси утворюють коло, мають досить великий розмір, а тому призначені для тих, у кого великі проміжки між зубами. Плоскі зубні нитки зможуть протиснутися навіть самі щільні проміжки, витягуючи з них все непотрібне.
Як користуватися зубною ниткою і флосом для зубів?

Крім того, зубні нитки з плоским перетином також діляться на два підвиди: вощені і невощені. Перші попередньо покриваються воском, що дозволяє їм не розшаровуватися при чищенні. Найчастіше, такий підвид прописують дітям і дорослим людям, які тільки починають своє знайомство з зубною ниткою.
Справа в тому, що користуватися їй простіше, так як він легше входить в проміжок між зубами, завдяки чому ризик травмувати ясна – мінімальний. За аналогією невощений флосс більше підійде для досвідчених людей в даному питанні. Дана різновид не покривається воском, а при чищенні розшаровується на окремі волокна, які краще прилягають до поверхні і, як наслідок, ефективніше її очищають.
Нерідко виробники просочують флоси яким-небудь складом в естетичних або ж профілактичних цілях. Наприклад, є такі нитки, які обіцяють запобігати появі карієсу, зміцнювати емаль або ж знімати чутливість ясен.
Але частіше трапляються ті, які просто залишають приємний присмак у роті, а також володіють легкими дезінфікуючими властивостями (добавка хлоргексидину). Ароматизатори бувають різні – фруктові, ментолові або, наприклад, м'ятні. Ось, в принципі, і всі основні критерії, по яких можна вибрати найбільш підходящу зубну нитку для кожного конкретного випадку.

Як користуватися?


Як вибрати тепер зрозуміло, але як правильно використовувати таке пристосування? Все досить просто, з часом цей процес у вас дійде до автоматизму:

  • Відриваємо шматочок флоса довжиною 20-40 см, в залежності від витрати нитки в кожному випадку.

  • Намотуємо кожен кінець на два вказівних пальця за принципом котушки: тільки на один палець намотуємо трохи більше, ніж на іншій. Проміжок нитки між пальцями повинен скласти близько 3-х див.

  • Обережно вводимо флосс між зубами і начинали чистити, пересуваючи його вгору легкими «пиляючими» рухами.

  • Наступний ділянку чистимо за тим же принципом, попередньо відмотавши нову чисту поверхню нитки. Таким чином, продовжуємо, очищаючи всі контактні поверхні між зубів.