Корисні поради
на всі випадки життя
» » Шкода харчової добавки Е200

Шкода харчової добавки Е200

Додано: 13.01.16
Шкода харчової добавки Е200
Щоб збільшити термін зберігання готової продукції, вберегти її від грибкової та дріжджової цвілі, на підприємствах харчової промисловості часто використовують харчову добавку Е200 або, по-іншому, сорбінову кислоту. Це хімічна речовина, яку можна розчинити у воді, воно являє собою порошок білого кольору, без запаху. В середині минулого століття біологи отримали витяжку з олії горобини, стійкий до грибків і мікробів, які розмножуються на продуктах в зіткненні з відкритим повітрям. Сьогодні в якості консерванту кислота використовується повсюдно, тільки тепер її проводять не на натуральній основі, а шляхом з'єднання декількох хімічних елементів.

Застосування в харчовій промисловості добавки Е200

Шкода харчової добавки Е200
Даний вид харчової добавки використовується для того, щоб готова продукція повністю відповідала термінами придатності, вона не дає розмножуватися дріжджовим грибків, тим самим, збільшуючи час використання продуктів. За період проведення аналізів і хімічних моніторингів, вчені прийшли до висновку, що в розумних межах Е200 на організм людини ніяк не впливає. Доведено також, що добавка може надавати позитивний (якісне) вплив тільки на продукти з кислотністю менше, ніж рН 65. Щоб збільшити придатність, за Гостом потрібно додавати 300 гр. сорбінової кислоти на 100 кг готової продукції.

Е200 використовують всі види харчової промисловості: молочна, м'ясна, рибна, цукеркова, консервна. Сорбінову кислоту додають дріжджовий хліб, а так як вона не розчиняється у воді, то і впливати на дріжджові грибки при випічці не може. Кожен пакет натурального соку містить у собі Е200 тому що навіть після пастеризації його термін зберігання порівняно короткий, а після відкриття він може зберігатися в холодильнику до 30 діб.
Також харчова добавка Е200 і деякі її різновиди використовуються у виробництві косметики та тютюнових виробів.

Властивості сорбінової кислоти

Шкода харчової добавки Е200
Якщо у людини немає алергічних реакцій загального характеру, харчова добавка Е200 в таких дозах, як її кладуть по нормам Госту в продукти, абсолютно безпечна для здоров'я людини. В ній немає жодного канцерогену, а також підсилювача смаку. Більш того, не так давно британські вчені встановили позитивну зв'язок між сорбінової кислотою і підвищенням імунітету людини до різних вірусів.

Виявляється, Е200 з її властивостями не змішуватися з іншими рідинами і не розчинятися у воді, затримує поширення грибків не тільки в продуктах, але і в людському організмі. Вона, на думку британських вчених, адсорбент, здатний знешкодити багато токсини і отрути і, тим самим, зміцнити імунну систему людини.

В яких дозах Е200 може завдати людині шкоди


Шкода харчової добавки Е200
У харчовій промисловості є 10 основних стандартів, згідно з якими у продукцію можна і потрібно додавати консерванти та харчові добавки. У мінімальних кількостях сорбінова кислота додається в майонез, сметану, молоко, м'ясні паштети, безалкогольні напої, джеми, вино, коньяки, бренді, шампанське, лікери. У всіх водних розчинах використовується замінник сорбінової кислоти – сорбат натрію.

При наявності в організмі дози Е200 у кількості, що не перевищує 25 мг/кг, за здоров'я можна не турбуватися. Якщо ж ви вирішили використовувати добавку як зміцнюючий компонент і самостійно почали прийом, можливі алергічні реакції. Е200 у великих дозах починає руйнівну дію на вітамін В 12 який відповідає за нашу нервову систему. Якщо ціанкобаламін в організмі не вистачає, у людини можуть початися розлади ЦНС, неврози, часті зміни настрою, почастішають депресивні стани.

У всіх країнах колишнього СНД, в Євросоюзі, Нової Зеландії, Австралії шкоду харчової добавки Е200 не розглядається як загроза здоров'ю людини, тому вона застосовується там повсюдно. У США вважають добавку слабким алергеном і обмежують застосування м'ясної, кондитерської промисловості та хлібобулочними виробами. За останніми даними ВООЗ, добова доза синтетичного варіанти натуральної сорбінової кислоти переглядається щорічно, незважаючи на незначний відсоток скарг на алергічні реакції, наукові дослідження в галузі удосконалення харчових добавок ведуться до цих пір.

Важливо пам'ятати, що сорбінова кислота не може знищувати дріжджові грибки, вона лише уповільнює процес їх росту і розвитку. Продукти, що містять в собі Е200 мають великий термін придатності, але після його закінчення вони повністю непридатні в їжу! З'ївши пельмені, ковбасу або йогурт з вичерпаним терміном придатності, ви можете запросто заробити собі ботулізм або заразитися кишковою інфекцією.

Під сумнів можна поставити і висновки вчених про підвищення імунітету за рахунок Е200 так як хімікат здатний надавати позитивний вплив, будучи натуральним або ідеально синтезованим, що в принципі, можливо, тільки в малих (експериментальних) дозах.

На сьогодні найбільш безпечними у харчовій промисловості є компоненти сорбінової кислоти, а саме: солі Е201 Е202 Е203 і бензоати.
Всі компоненти, узяті окремо з сорбінової кислоти, що не є токсинами і не мають мутагенних властивостей на організм людини.