Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дайкон: посадка і догляд

Дайкон: посадка і догляд

Додано: 13.01.16
Рубрика: Сад і город
Дайкон: посадка і догляд
Дайкон – культура, яка прийшла до нас з Японії, де багато сонця і помірно вологий клімат. Це – коренеплід, за смаком нагадує картоплю, в ньому величезна кількість вуглеводів, тому він з легкістю може замінити всі місцеві овочі. Японська редька використовується в дієтах, так як володіє нульовою калорійністю, незважаючи на свій склад. У Росії дайкон часто називають солодкою редькою, його тушкують, варять, печуть, використовують як інгредієнт в свіжому салаті.

Посадка дайкона

Дайкон: посадка і догляд
Японську редьку з успіхом вирощують у нас, так як цей овоч корисний і смачний. У ньому містяться вуглеводи, які легко засвоюються організмом, це – джерело вітаміну С, магнію і заліза. Дайкон використовується в міжсезоння, щоб поліпшити вітамінний баланс і посилити імунітет людини.

 1. Щоб отримати повноцінне і здорове рослина, його насіння ранньою навесні садять в горщики і дають прорости при кімнатній температурі протягом 30-и днів.

  Потім культуру потрібно висадити в теплицю, коли рослина досягне 10 см у висоту (зазвичай це відбувається у середині квітня місяця).

  Щоб дайкон не пішов в стрілку, його вирощують тільки в закритому грунті, так як рослина погано переносить весняні заморозки, не любить перезволоження і вітряної погоди.

  Терміни посадки можуть трохи зсуватися, якщо ділянка розташована на південь від 55° широти.

  Любителі екзотичних культур вибирають сорти, адаптовані до середніх широт, а саме: "Миновасе" і "Саммеркрос".

  Якщо ви хочете зберегти корисну дієтичну культуру до зими, її краще всього висаджувати влітку. Чим більше сонця і тепла отримає коренеплід, тим довше він буде зберігатися і тим солодше не стане.

  Простіше всього вирощувати дайкон як вторинну культуру після збирання кропу, салату, ранніх сортів цибулі. Грунт після цих рослин буде м'якою і податливою, тому дайкон відразу піде в ріст і буде мати приємний солодкуватий присмак.

  Не вносьте в ґрунт багато свіжих добрив, так як коренеплід згорить, краще використовувати для підгодівлі компост і рідкі добрива в процесі розвитку рослини.

  Дайкон потрібно пробарботировать протягом 1-2 діб, поки не проклюнуться паростки, потім через 8-10 см висаджувати у теплицю. Коренеплід в наших широтах досягає ваги в 1 кг, в довжину – до 40 див.


  Догляд за дайконом

  Дайкон: посадка і догляд
  1. Для японського гостя головне – правильний вибір грунту. На глинистих і суглинних грунтах добре приживаються сорти: "Шогоин" і "Сироагари", для піщаних краще всього підійдуть "Неррима", "Ниненго", які адаптовані нашими селекціонерами до світловому дню середньої смуги.

   Дайкон не любить температуру нижче + 10°C, тому для його вирощування використовують укривний матеріал або висівають паростки в теплицю, щоб рослина почала цвісти, перш, ніж почнеться його стрілкування.

   Коли дайкон почав набирати в зростанні, слабкі паростки проріджують, щотижня видаляють між сходами бур'яни для кращої схожості. Щоб утримати вологу в грунті, між посадками можна мульчувати грунт травою чи листям.

   У дайкона і корінці, і солодкі вершки за смаком, ця особливість японської культури приваблює комах: метелики, слимаків, мошок, що живуть у верхніх шарах грунту. Для знешкодження необхідно відразу після посадки протягом декількох тижнів обробляти грунт деревною золою. І не забувайте про постійного поливу, якщо рослині не буде вистачати вологи, воно стане жорстким і неїстівним.


   Зберігання дайкона взимку

   Дайкон: посадка і догляд
   Коли культура на 1/3 стовбурової частиною стала виходити з грунту, рослину можна готувати до збору. Терміни, коли прибирати дайкон, будуть різними в залежності від того, в яких кліматичних умовах він виростав. У північних широтах дозрівання зсувається на 20-30 днів, період дозрівання може доходити до 70-и днів з часу посадки у теплицю.

   Коренеплід непогано зберігають у сухих прохолодних приміщеннях, де багато повітря і не проникає сонячне світло. Дайкон потрібно акуратно витягнути з грунту і дати йому повністю висохнути, на зберігання відбирають тільки ті овочі, які не пошкоджені. Бадилля не зрізають під корінь, залишаючи приблизно 8-10 см для підтримки соку. Для тривалого зберігання використовують вологий пісок, який насипають у картонні ящики і укладають культуру всередину, пересипаючи кожен шар.