Корисні поради
на всі випадки життя
» » Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Додано: 26.01.16
Що таке стиль steampunk? За якими відмінними рисами і ознаками можна дізнатися настільки цікавий напрямок, який приписують до однієї з галузей наукової фантастики? Навіть якщо ви ніколи не чули такої назви, повірте, напевно, не раз стикалися із зображеннями стімпанк-персонажів, пейзажів і навіть літературних творів, заснованих на рисах даного стилю.
Взагалі, стимпанком називають особливу напрямок у науковій фантастиці, відтворюючу альтернативну реальність чи цивілізацію, де досконало була освоєна технологія парових машин.
Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Стімпанк охоплює не тільки особливий стиль одягу, це, до всього іншого, особливий стиль живопису, літератури, інтер'єру, біжутерії та мистецтва в цілому. Останнім часом його навіть виділяють в окрему субкультуру, до якої проявляють інтерес молоді люди, переважно не підліткового віку, а більш старших років.
Саме поняття «стімпанк» є злиттям двох слів: «steam», що від англійського «пар», і «punk», тобто «сміття». Щоб це означало? В цілому, стиль робить великий акцент на людському світі машин, при чому саме парових, виконаних в стилі ретро.
Тут ви знайдете дирижаблі, повітряні кулі, залізних роботів з величезною кількістю питань і механізмів, саме такі, якими їх уявляли письменники-фантасти минулого століття, різні зубчасті шестерні і так далі.
Все це вимальовується на тлі автентичних міських пейзажів вікторіанської Англії з її брукованими мостовими, цегляними будинками, повітрям, переповненим різними випарами з мідних труб численних фабрик і так далі.
Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

З першою частиною поняття трохи ясно, але при чому тут панк? Справа в тому, що в цьому стилі є місце не тільки різним механізмам і шестеренкам, тут присутні і люди! І ось тут, як раз-таки розкривається другий компонент стімпанка, в якому робиться акцент на людських гріхах і слабкостях: жадібності, хтивості, марнославстві, гніві і заздрості.
На перший погляд стиль steampunk може показати грубим і цинічним, вкрай песимістичними і відвертим, почасти так і є, хоча в ньому нерідко зустрічається здоровий гумор і невгамовна захід у світле майбутнє, що, до речі, непогано відрізняє його від схожого кіберпанку.

Як проявляється стімпанк в одязі?


Сьогодні це один з самих незвичайних і впізнаваних стилів, на його основі створюється модний одяг, характерні прикраси і атрибути, які допомагають відтворити особливий світ парових машин і досконалої механіки.
Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Та, оскільки за історичними мірками, даний напрямок орієнтоване на епоху вікторіанської Англії, то і одяг в стилі стімпанк має тісний зв'язок з нарядами того часу, тобто, кінець XIX і початок XX. Але не забуваємо про важливу обмовку – це, швидше, стилізація під ті часи, доповнена сміливими елементами сучасності.
Інакше кажучи, молоді люди, які приміряли на себе подібні образи, навряд чи вписалися б справжню вікторіанську епоху, скоріше, їх зовнішній вигляд міг викликати скандал і обурення публіки.

Основні речі стилю


Отже, припустимо, ви вирішили відтворити образ у стилі стімпанк, хто знає, може, для цікавої фотосесії, а може, і для вдалого злиття з незвичайною субкультурою. Які особливості і які риси повинен мати наряд такого персонажа?
Корсети та корсажі. Для створення жіночого образу основою повинен стати саме корсет або корсаж. Від інших чудернацьких моделей, які ви, напевно, зможете знайти в магазинах нижньої білизни, вони відрізняються достатком клепок, пряжок, ремінців, шкіри і інших аксесуарів на зразок штучно постарених шестірень і так далі.
Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Найчастіше його надягають поверх білої сорочки, оголені руки тут практично не вітаються. Цікаво виглядають моделі під груди, що закінчуються портупеєю.
Спідниця . Залежно від різновиду стімпанка (так, так, у нього ще є і відгалуження) може бути різної довжини, що, до речі, не допускає класичний вікторіанський стиль.
В обов'язковому порядку доповнюються рюшами, мереживом і, щоб домогтися максимальної реалістичності, турнюром, тобто, спеціальним криноліном, який піднімає спідницю саме ззаду і трохи з боків.
Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Верхній одяг. Більш зухвалі образи можуть бути доповнені куртками-авіаторами, чоловічими або жіночими пальто, фраки, за кроєм близькими до вікторіанським. Звичайно, в звичайних магазинах щось подібне знайти важко, можна шити на замовлення, запозичувати у готичного стилю або ж зробити своїми руками.
До речі, взагалі стімпанк – це одне з тих напрямків, яке чудово відтворюється за допомогою власних зусиль, фантазії і, звичайно, бажання творити.
Аксесуари та гаджети. Умовно чоловічі – це різні тематичні години, тростини, циліндри, гогли (від англ. «google») – спеціальні захисні окуляри, а також інші специфічні прикраси, які буквально переповнені «стімпанківській» тематикою, наприклад, важелі, шестерні, вентилі, клепки і так далі. Але це лише умовно, багато з них використовуються і при створенні жіночих образів.
Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Головне, щоб вони були: потерті, виконані з особливих матеріалів, таких як дерево, шкіра, блискуча мідь, латунь. Жіночі аксесуари можуть бути представлені браслетами, сережками, кольє, годинами, гоглами, брошками, головне, щоб вони запозичили основні мотиви напрямки: камені, метали, крила, ключі і так далі.
Модний одяг і прикраси в стилі стімпанк

Взуття. Знову-таки з посиланням на вікторіанську епоху, але тепер вже каблук-чарочка необов'язковий, вітаються стилізовані сучасні інтерпретації.