Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити, якщо забарвилися речі при пранні?

Що робити, якщо забарвилися речі при пранні?

Додано: 27.01.16
Рубрика: Дім і затишок
Якщо пофарбувалися речі при пранні, що робити з ними необхідно знати кожної гарної господині. Варіантів порятунку зіпсованої одягу не так багато, але випробувати їх в домашніх умовах праці не складе. А облік деяких рекомендацій допоможе уникнути повторного виникнення проблеми.

Загальні поради

Не бажаючи потрапляти в ситуацію, коли забарвилася улюблена річ у несподіваний колір після прання, перед проведенням всіх домашніх маніпуляцій з одягом потрібно врахувати деякі загальні рекомендації щодо правильної пранні.

Пофарбовані речі при пранні

По-перше, завжди слід уважно сортувати будь білизна. Якщо ви плануєте вирушити в прання білий одяг, додавати до неї навіть старі кольорові речі не слід.

По-друге, при будь-яких обставин необхідно спиратися на ту інформацію, яка вказана на ярличку одягу, зокрема, звертати увагу, при якій температурі допустиме прання і можливе машинне прання. Часто буває так, що речі, які забарвилися при стиранні, зазнали впливу надто високої температури води, яка і вплинула на «вимивання» фарбувального пігменту з волокон тканини.

Ніколи не слід завантажувати в барабан машинки одночасно натуральні тканини та синтетичні. Найчастіше саме синтетика, має яскраве забарвлення, линяє.

По-третє, перед пранням, якщо є підозра про те, що одяг буде линяти, краще провести «домашню експертизу». Невеликий відріз тканини змочити гарячою водою, після прополоскати і подивитися, не вимився чи відтінок.

Часто виникає ситуація, що пофарбувалися речі при пранні, які були перемішані з новою кольоровий одягом. Щоб уникнути такого інциденту будь-які нові речі слід прати руками окремо від інших тканин. І замочувати на 30-40 хвилин в концентрованому соляному розчині, який запобіжить пізніше вимивання фарби матеріалу.


Однак якщо річ забарвилася після процесу прання, потрібно скористатися порадами з розряду «першої допомоги». Особливо актуально це у випадку, коли некрасиві кольорові розводи з'являються на світлих речі.

Пофарбувалися речі при пранні: екстрена допомога

Не варто чекати моменту, коли вироби висохнуть. У вологому стані їх необхідно повторно випрати хоча б один раз. При цьому у воду слід додати велику кількість активного порошку. У ситуації зі світлими і яскравими речами незайвим буде долити і відповідний відбілювач. Для кольорових речей слід брати плямовивідник. Прання в машинці потрібно проводити при температурі води приблизно 60 градусів.
Якщо повторна прання відразу не допомогла, другим екстреним варіантом є кип'ятіння одягу. Завантаживши всі речі в металеву ємність, заливши водою і додавши потрібні миючі засоби (порошок, мило або мильну стружку, відбілювач, плямовивідник), ємність поставити на плиту. Кип'ятити протягом 2-3 годин, не забуваючи розмішувати одяг. Після пополоскати в проточній воді.


Вирішуючи використовувати відразу кілька очищувальних засобів, щоб речі, які забарвилися при первісному стиранні взяли первозданний вигляд, не слід перемішувати хімічні засоби від різних виробників. Це може дати несподіваний результат. Також можна комбінувати «аміачну хімію» з хлорвмісними засобами. Таке викличе нудоту і блювотні позиви, а також може розчинити тканина виробу.

Якщо екстрені методи для полинявшей після прання одягу не допомогли, можна звернутися до деяким іншим способам. Вони включають в себе народні поради і рекомендації в рамках побутової хімії.

Як врятувати полинявшие речі: спеціальні засоби


Витягуючи з пральної машини одяг, на якій несподівано з'явилися некрасиві плями, розводи або вона зовсім змінила свій колір, закономірно виникає запитання, як відіпрати тепер улюблені речі. В першу чергу слід звернутися до спеціальних засобів – відбілювачів і пятновиводителям, розчинників. Однак підбирати їх потрібно дуже уважно, щоб не нашкодити тканини і остаточно не зіпсувати виріб.

Специальние средства для стирки полинявших вещей
Вибір хімічних засобів


 • Якщо пофарбувалися улюблені світлі брюки або блузки в процесі прання, то ліквідувати непотрібний колір можна за допомогою розчинника з позначкою «White» або застосовуючи кисневмісний вибілювач. Білі речі також можна спробувати прокип'ятити з додаванням «Білизни».


  Для кольорових речей, що змінили своє забарвлення, актуальним вибором стане плямовивідник з позначкою «Color». Добре зарекомендували себе азіатські (корейські) плямовивідники, наприклад, «Paracle», а також засіб «Oxi Clean».
  Відновники квітів, що продаються у відділах з побутовою хімією, підходять для порятунку пофарбованих тканин (не білих). Однак вони відрізняються дуже сильними отруйними парами, використовувати засоби необхідно строго по інструкції, захищаючи шкіру і дихальні шляхи, очі. Одним із рекомендованих засобів такого типу виступає «Dr. Beckmann 3 in 1».


  До перевірених засобів, до яких варто звертатися, якщо речі змінили свій колір, полиняли, забарвилися, відносяться:  господарське мило, яким можна натерти окремі плями на одязі з виворітного боку, залишити на 2-4 години і після речі простирати;
  господарське мило з відбілюючим ефектом, з якого можна приготувати розчин: у воду додати натерте дрібною стружкою засіб, після замочити в суміші зіпсовану одяг на 6-8 годин, потім випрати зручним способом;
  коли речі забарвилися при звичайному пранні, порошок або мило можна замінити на гель або піну для миття посуду; подібні миючі засоби володіють сильною концентрацією, виводячи фарбу з тканини; працювати такий підхід буде лише у випадку, коли кольорові розводи на виробі не встигли повністю висохнути.


  Якщо забарвилася яка-небудь одяг в нехарактерний для неї колір, перестиривать, використовуючи хімічні засоби, допустимо не більше трьох разів поспіль, то ж стосується і кип'ятіння. В іншому випадку волокна тканини просто розпадуться, і одяг буде непридатна для шкарпетки.

  Народні поради


  Що робити якщо під рукою немає жодного відповідного спеціального засобу, яке допомогло б врятувати полинявшую одяг? Можна звернутися до народних способів, які не відрізняються особливою складністю, але не завжди можуть гарантувати стовідсотковий результат. Варіантів «народної допомоги» не настільки багато, тому можна перепробувати велику їх частину, намагаючись врятувати улюблену одяг.

  Стирка полинявшей одежди в домашних условиях
  Що допоможе, коли забарвилася кольорова або світла річ при домашньому пранні?


 • На виворітну сторону одягу в тих місцях, де є плями, налити невелику кількість лимонного соку, додати колечко цитрусового або скористатися розчином лимонної кислоти (на 200 мл рідини додати половинку пакетика кислоти). Залишити одяг у такому вигляді на кілька годин, потім перепрати.
  Якщо забарвилися вироби під час прання нерівномірно, вивести небажаний відтінок допоможе домашня очищаюча паста. Вона готується в співвідношенні 1:1 з крохмалю, води, крупної солі і стружки відбілюючого (або простого господарського) мила. Вийшла кашка наноситься навиворіт речі, залишається для впливу на 4-5 годин.
  У боротьбі з небажаним кольором допоможе білий оцет. 3-4 столових ложки речовини необхідно додати в мильну воду і замочити в отриманій суміші зіпсовану одяг на ніч. Допустиме також заливати оцет в кількості до 5 ложок на 10 літрів рідини в ємність з речами, після відправляючи кип'ятитися розчин з одягом.
  Приготований густий содовий розчин (на 2 ложки соди трохи теплої води) допомагає в ситуації, якщо речі частково змінили свій відтінок після стирання. У ньому слід замочити вироби на 3-5 годин.
  Ефективним засобом вважається нашатирний спирт. У воді, де розлучений нашатир (2 чайних ложки), слід замочити на кілька годин тканинні вироби. Додати нашатирний спирт або концентрований аміак у воду (20 грамів речовини на 5 літрів рідини), завантажити в ємність одяг і кип'ятити 3-4 години.
  Ще одним варіантом, який можна комбінувати з нашатирем або застосовувати окремо, є перекис водню. Змішуючи з водою і нашатирним спиртом у співвідношенні 2:1:1 у такому розчині замочується пошкоджене фарбою білизна. Або можна додати 2-3 столових ложки перекису, стільки ж ложечок миючого засобу у воду, в якій після прокип'ятити одяг кілька годин до повного виведення фарби з волокон.
  Несподіваним народним способом, який допоможе врятувати постраждалу річ при пранні, є марганцівка. 2-4 гранули цього засобу необхідно розчинити в теплій воді. Потім замочити у складі тканинні вироби на півтори години, після випрати. Такий спосіб не підійде для одягу світлих тонів.


  Якщо жоден з наведених способів не підійшов, але одяг викидати не хочеться, її можна спробувати перефарбувати з використанням хлорки (виїдає темні кольори), синьки (актуально для джинсових і натуральних тканин) або інших барвників.

  Хитра порада (відео)


  Про те, як можна очистити від різних забруднень вироби білого кольору, використовуючи мило і марганцівку, розказано в відео:

  Поява некрасивих кольорових плям на речах після стирання – не найприємніша ситуація. Але ліквідувати наслідки неправильної прання все-таки можна спробувати, враховуючи всі рекомендації і не поспішаючи позбутися від зіпсованої речі.