Корисні поради
на всі випадки життя
» » Легкі способи відтерти зеленку з лінолеуму

Легкі способи відтерти зеленку з лінолеуму

Додано: 27.01.16
Рубрика: Дім і затишок
Зеленка здатна створити масу проблем, якщо потрапить на шкіру, одяг або підлогу. Тому часто постає питання, чим відтерти зеленку з лінолеуму, якщо пляма встигло всмоктатися і не допомагає ні мило, ні пральний порошок, ні інше миючий засіб.

Як вичистити лінолеум від зеленки?

Дуже часто зеленка бруднить не тільки одяг, але і покриття підлоги. Якщо знати, як вивести плями, що залишилися після антисептика, можна не перестилати заново покриття, а буквально повернути йому друге життя. Одним з найбільш сильних і ефективних засобів є проста білизна. Однак, видалити зеленку з лінолеуму даними способом вийде тільки за умови, що речовина не встигло всмоктатися.

При використанні білизни діяти потрібно дуже швидко і обережно. Для початку варто провести невеликий тест і обробити частину лінолеуму, яка знаходиться не на виду. Справа в тому, що білизна може залишити негарне світла пляма. Якщо тест проведено успішно, можна буде очистити і зеленку.


Як прибрати свіжі плями зеленки з поверхні лінолеуму?

Видалити плями зеленки з лінолеуму, якщо вона не встигла всмоктатися, можна з допомогою спирту і паперових серветок. Якщо засіб нещодавно було розлито, його потрібно акуратно відтирати круговими рухами серветками, змоченими у розчині. Працювати треба дуже обережно, щоб забруднення не розійшлося на ще більшу поверхню. Якщо знати цей спосіб, як прибрати зеленку з лінолеуму, на його поверхні не залишиться некрасивого плями.

Не завжди є можливість використовувати спирт. Тому стерти зеленку з поверхні лінолеуму можна гарячою водою, в яку додається будь-який миючий засіб. Температура води повинна бути вище 60 градусів. Розчин добре розмішують, після чого наливають на місце забруднення. Далі пляма слід інтенсивно терти чистою ганчіркою. Даний спосіб допоможе при умові, що вся робота буде виконуватися максимально швидко, не даючи антисептику вбиратися.

Не знаючи, чим вивести зеленку з лінолеуму, рекомендується застосовувати столовий оцет. Спочатку область забруднення ретельно протирають чистим ватяним тампоном, щоб не розтерти плями. Після видалення надлишків, безпосередньо на забруднення наливається трохи оцту. Далі лінолеум треться чистою ганчірочкою.

Свіжі плями зеленки


Важливо пам'ятати, що під час виконання робіт необхідно обов'язково використовувати гумові рукавички, щоб захистити шкіру рук. Всі витрачені ганчірки або серветки, які застосовуються під час роботи, потрібно відразу ж викидати, щоб не утворилося плям на нових ділянках підлоги.

Як прибрати засохлі плями зеленки з лінолеуму?


Якщо засіб не було видалено відразу з'являється запитання, чим можна відмити зеленку з лінолеуму, якщо пляма встигла засохнути. За умови, коли забруднення відразу не видаляється, шанси домогтися ідеальної чистоти значно знижуються. Але і в цьому випадку можуть допомогти деякі кошти, в тому числі і сучасні чистильні препарати, продаються в широкому асортименті в господарських магазинах.


Чим відмити зеленку з лінолеуму? Рекомендується використовувати хлорне вапно або інші препарати, що включають в свій склад хлорку. Ця речовина міститься практично у всіх засобах, призначених для чищення сантехніки. Препарат потрібно акуратно нанести безпосередньо на забруднення, залишити приблизно на 5 хвилин.

Надівши рукавички, щоб не зіпсувати шкіру рук, засіб видаляється теплою водою. Якщо ще залишилися сліди зеленки, процедуру чищення можна провести повторно, але залишаючи засіб на більш тривалий час.

Перчатки при удалении пятен от зеленки
Швидко вивести плями від засохлої зеленки допоможе розчин марганцівки, який розчиняється в оцтовій кислоті. Важливо, щоб очисний склад придбав яскраво-рожевий відтінок, в іншому випадку концентрація препарату в розчині буде низькою, і позитивного результату добитися не вийде.

Цим засобом можна відтерти не тільки зеленку, але і йод. Очисний склад наноситься безпосередньо на область забруднення, залишається на час. Потрібно почекати, поки пляма не поміняє колір і не стане темно-коричневого відтінку. Потім поверхню лінолеуму протирається теплою водою. Якщо залишилися сліди, можна додатково використовувати суміш перекису водню з оцтовою кислотою.

Чим можна відтерти зеленку з лінолеуму, так це оцтом, змішаним із звичайною харчовою содою. Спочатку область забруднення присипається великою кількістю соди, потім зверху наливається столовий оцет. Необхідно почекати кілька секунд, поки не почнеться реакція. Далі береться чисте ганчір'я і активно треться пляму, поки не залишиться ідеально чиста поверхня.

Чим швидко змити зеленку з підлоги? Можна за допомогою будь-якої рідини для видалення лаку, в тому числі, скипидару і бензину або ацетону. Однак, ці засоби можуть застосовуватися тільки за умови, що вони не виїдають фарбу лінолеуму і не зіпсують його поверхню.

Відео-ролик про те, як видалити зеленку з лінолеуму

У сюжеті можна наочно ознайомитися зі способами видалення плям від зеленки.


У тих випадках, коли будуть використовуватися розчинники або миючі засоби, щоб змити зеленку, працювати потрібно дуже обережно і не залишати засіб надовго. Поверхня лінолеуму треба відразу ж промивати великою кількістю теплої води.

Як відновити зовнішній вид лінолеуму після чистки?


Дуже часто після обробки поверхні лінолеум втрачає свій блиск, але при правильному догляді його можна швидко повернути:змішується молоко і воду в рівних обсягах, потім складом протирається підлогу. В кінці витирається насухо м'якою тканиною;
поверхня лінолеуму можна натерти оліфою або лляною олією – на вовняної матеріал наноситься декілька крапель засобу, потім інтенсивно втирається в покриття;
можна використовувати сучасні засоби, призначені для догляду за цим видом покриття;
поверхня підлоги потрібно натерти відвареним і остившім картоплею.


Щоб не доводилося шукати засоби для чищення лінолеуму, необхідно відразу ж з його поверхні видаляти будь забруднення. У найбільш важких випадках можна застосовувати спеціальний кисневий відбілювач, який треба залишити на області плями на півгодини. Для видалення застарілих плям зеленки рекомендується брати зубну щітку з м'якою щетиною, щоб прибрати всі складні частинки.

Бувають випадки, коли жодний засіб не допомагає позбавитися від плям зеленки, тому залишається тільки один спосіб – почекати і з часом воно зникне самостійно або перестелити лінолеум. При цьому періодично рекомендується мити підлогу водою з додаванням лимонної кислоти або спеціального миючого засобу.