Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно реагувати на критику?

Як правильно реагувати на критику?

Додано: 27.01.16
Рубрика: Дім і затишок
Як правильно реагувати на критику?

Немає жодної людини в світі, дії якого не піддавалися б аналізу і критиці з боку. І наскільки різні люди критикують, настільки ж різні і ті, кого критикують.
А все ж, психологи кажуть, що незалежно від того, хто і кого критикує, критикований повинен дотримати деякі правила. І після правильної реакції, навіть сама жорстока критика перетворюється на користь.
Через деякий час, критикований витягне уроки і зміниться, це буде сприйматися в його оточенні як сильне його якість.
По рекомендаціях психологів, слід правильно сприймати слова у свою адресу.

Пауза


Психологи не радять відразу відповідати на критику. Тим більше, що є два варіанти критики – від начальства і від колеги. Відповідь відразу може тільки нашкодити. Людина, перебуваючи під враженням висловленого в свою адресу, може неправильно оцінити ситуацію і не зовсім адекватно оцінювати свої можливості. І сказане ним відразу після критики, може мати інший зміст, ніж сказане потім.
Психологи радять зробити паузу. Якщо не треба давати відповідь відразу можна було спокійно зібратися з думками. Спокійно обмірковується відповідь, зважується кожне слово. Піддаються аналізу слова критики. І якщо критика прозвучала від колеги, це ще не означає, що можна відповісти без поваги говорив. Людина відверто висловив свої думки, кожен має право на обличчясту думку і на його озвучення.

Оцінка критикує


Як правильно реагувати на критику?


Оцінка обличчястості, яка критикує відбувається за двома параметрами – виходячи з його посади і характеру. Посада передбачає наявність певних професійних знань. І не можна поблажливо слухати критику людини, нижче за посадою – це неповага до людини.
Оцінюється професійний рівень мовця, якщо у нього заслужений авторитет – слід уважніше сприймати слова. А якщо критика не має значення для слухача, він не поважає професійні якості мовця, можна реагувати спокійно. Слова критики можна парирувати чемно, але категорично.
Важливо звернути увагу і на обличчястість того, хто критикує. Серйозний чоловік, або молодий задирака, який бажає завоювати подібним способом авторитет у колективі. Якщо у задираки в словах є сенс, слід це врахувати. І якщо він займається тільки балаканиною – двома фразами його можна легко поставити на місце.

Деталізація претензій


Дуже важливо при вислуховуванні критики, не збити всю інформацію в одне ціле. Тоді сказане сприймається викривлено, сенс сказаного змінюється. Важливо знайти пункти в критиці, що розділяють окремі моменти. І потім, маючи детальний склад критики, можна робити хід – приймати її до уваги, або заперечувати.

Як правильно реагувати на критику?

Погляд з боку


Корисно іноді подивитися на себе з боку. Можна увійти в становище мовця, оцінити свою поведінку і свою участь в роботі колективу, свої ідеї по роботі, наслідки їх застосування.

Впевненість у собі


Якою б не була розгромної критика – не варто впадати у відчай. Треба віддавати собі звіт в тому, що піддані критиці лише окремі моменти роботи, а не вся робота в цілому. Якщо немає впевненості в своїй правоті або перспективі на зміни – людина під вагою критики не зможе зробити правильних висновків.

Як правильно реагувати на критику відео