Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як перестати себе жаліти?

Як перестати себе жаліти?

Додано: 08.02.16
Ніколи не замислювалися, що жалість до себе – це вкрай негативне почуття, повне руйнівних наслідків? Деякі психологи взагалі називають його хворобою, психологічним відхиленням, з яким, потрібно обов'язково боротися.
Ні, звичайно, якщо ти різко відчула себе нещасною, зіпсувався настрій і навіть з'явилися сльози, то, цілком можливо, варто дати волю почуттям і навіть трохи побути в цьому стані.
Але ця обмовка прийнятна лише до рідкісним, можна навіть сказати, виключним моментів: зазвичай вже через декілька годин або, як максимум, на наступний день, нещасна людина змінює настрій на позитивний лад і відчуває себе готовим до нових звершень.
Як перестати себе жаліти?

Але як бути, якщо жалість до себе – це вже своєрідний стиль життя? Добре поміркувавши, напевно, і в своєму оточенні ти знайдеш одну або навіть кілька таких знайомих – вони ніколи не бувають задоволені своїм життям, вічно скаржаться на численні проблеми і труднощі, на які, на їхню думку, вони ніяк не здатні вплинути.
Вони завжди чекають якоїсь підтримки ззовні, їм хочеться відчути чиюсь підтримку і побачити співчуття, правда, коли сторонній слухач намагається дати раду і запропонувати варіанти розв'язання проблеми, нещасна «жертва» не сприймає їх або ж зовсім не чує. А навіщо? Адже так добре, коли тебе жаліють!
Можливо, поміркувавши, ти і сама відчуєш, що останнім часом занадто багато скаржишся на долю (чоловіка, дітей, роботу і так далі), при цьому, відчуваючи постійну пригніченість і тугу. Як перестати себе жаліти? Це питання вкрай важливе, адже жалість до власної персони, яка перетворилася на спосіб мислення і життя, дійсно шкідлива!
Вона руйнує життя самої людини та оточуючих його обличчястостей, які б і хотіли допомогти, та не можуть. А все чому? Тому що допомогти собі така людина може тільки сам!
Жалість до себе – це перша сходинка до серйозної депресії, яка не тільки здатна зіпсувати якість вашого обличчястого життя, але і здорово підкосити здоров'я!

Виявляється, такі стани сильно послаблюють імунітет, негативно позначаються на нервовій і травній системі?

Як бути?


По-перше, потрібно розібратися і визначити причину, яка підштовхує вас до подібних страждань. Не клеїться на роботі? Начальник – звір? Чоловік вас зовсім не розуміє, а діти відбилися від рук? Зайва вага лякає страшною картиною в дзеркалі?
Якщо ти дійсно визначила ту сферу свого життя, якої дуже не задоволена й це не дає тобі спокою, то просто почни діяти! Займися рішенням, не відкладаючи в довгий ящик, інакше страждання і жалість просто поглинуть тебе у безодню своїй сірості.
По-друге, навчися брати відповідальність на себе. Постійно жаліти себе і скаржитися на свої труднощі іншим – це, в якійсь мірі, шлях слабкої обличчястості, яка постійно намагається знайти винуватого, піти від проблем і перекласти їх рішення на чужі плечі.
Як перестати себе жаліти?

Кожен раз, коли виникає таке бажання, задумайтеся, а чи варто воно того? Чи справді ви готові довірити управління своїм життям іншій людині? Пам'ятайте, що у вас завжди є вибір, і тільки ви можете вирішувати, як розібратися з виниклою проблемою. Не подобаються відносини?
Розірвіть їх, знайдіть іншого людини, повірте, все реально! Не влаштовує робота? У світі стільки можливостей, можливо, настав момент ризикнути, а не промивати в сотий раз кісточки своєму начальнику і скаржитися на труднощі його характеру подругам.
Що робити, якщо цього недостатньо? Знайдіть час і просто посидіть в тиші, візьміть листок паперу і задумайтесь над власним списком достоїнств і переваг. Нехай ви не можете похвалитися новою машиною, ідеальною фігурою або величезним гардеробом, але ж є й безліч інших причин, через які можна пишатися і любити своє життя.
В цей список можуть потрапити матеріальні блага, це можуть бути ваші таланти, знання, перемоги, здібності, покупки і радості, повірте, ви точно знайдете, що тут написати і, швидше за все, перелік вийде досить-таки значним.
А тепер задумайтеся, людина, яка володіє всіма цими якостями, може вважати себе слабкою і жалюгідною? Виходить, всі ваші «скарги» — це лише маска, тимчасова складність, яку потрібно жорстко викорінювати зі своєї свідомості.
Цінуйте себе і своє життя!