Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як можна відучити собаку стрибати на господаря?

Як можна відучити собаку стрибати на господаря?

Додано: 20.02.16
Рубрика: Цікаве
Кожному господарю собаки напевно знайома така ситуація: ви приходите додому, а ваш вихованець так радий зустрічі, що починає радісно стрибати на вас. Це, звичайно, приємно, але далеко не завжди. А якщо пес стрибає на незнайомих людей, то це нікуди не годиться. Але що робити в такій ситуації?

Чому собаки так роблять?


Як можна відучити собаку стрибати на господаря?

Чому ж собаки, взагалі, стрибають на людей? Причин кілька:

 • Найбільш поширений випадок – це радість. Якщо ви тільки що зайшли додому, то ваш улюбленець напевно дуже радий вас бачити і з допомогою стрибків проявляє свої емоції.

 • Статева активність. Якщо пес половозрелий, то напевно у нього періодично виникають природні потреби. І якщо ви давно його не зводили, то він може спробувати одержати необхідну від якого-небудь сподобався йому людини. Така природа, з нею нічого не поробиш.

 • Демонстрація домінування. Але таке трапляється нечасто, в більшості випадків при спілкуванні між собаками. Але якщо тварина вважатиме, що має показати свою перевагу людині, то цілком може застрибнути на нього, особливо якщо налаштований досить агресивно.


 • Що робити?


  Як можна відучити собаку стрибати на господаря або на інших людей? Пропонуємо кілька ефективних способів:

 • Навчайте вихованця командам і використовуйте їх. Найпотрібніші – це «Сидіти!» і «Фу!». Якщо вихованець їх засвоїть, то при будь-яких спробах стрибнути на вас вимовляєте ці заповітні слова, і собака напевно послухається і заспокоїться. Наприклад, щоб навчити команді «Сидіти», повторюючи це слово, усаживайте пса, притискаючи задню частину його тулуба до підлозі. Після кожного виконання (нехай поки примусового і несамостійного) хваліть улюбленця. З часом він зрозуміє, що ви від нього вимагаєте.

 • Ігнорування. Стрибками вихованець показує, що чекає від вас реакції: ласкавих слів, поцілунків або погладжувань. Якщо ж цієї реакції не буде, то з часом собаці може набриднути проявляти свої емоції. Так що якщо вона починає стрибати, відвертайтеся, повертайтеся спиною або відходьте, щоб вихованець не зміг торкнутися вас лапами. Але як тільки він заспокоїться, обов'язково привітайте його, покажіть, що теж дуже раді зустрічі (інакше ви отримаєте образу вірного друга).

 • Як відомо, кращий захист – це напад. Тому ви можете, зайшовши в будинок, відразу попрямувати до собаки, насильно посадити її на підлогу і погладити, обійняти, пошарпати за вуха. Тоді вона зрозуміє, що ритуал вітання виконаний, і стрибати не захоче.

 • Можна при спроби стрибків підставляти руку, щоб весь натиск припадав на неї. Також деякі радять використовувати ноги, особливо якщо собака велика. Так, коли вона збереться стрибнути, підніміть і виставте вперед коліно, щоб вихованець наткнувся на нього. Це дуже неприємно, тому після декількох спроб ваш вихованець напевно заспокоїться. А якщо ви будете чинити так постійно, то й зовсім перестане стрибати. Але щоб улюбленець не образився на вас і не сприйняв удар як покарання або ваша невдоволення, розмовляйте з ним ласкаво, а коли спроби заскочити на вас припиняться, перейдіть до ритуалу привітання.

 • Якщо собака стрибає на перехожих, то варто тримати її на короткому повідку і не відпускати далеко від себе. Крім того, намагайтеся частіше бувати в людних місцях, це тренує силу волі тварини, а також дозволяє їй соціалізуватися, тобто звикати до людей і ставитися до них нормально і адекватно, як до частини звичайному житті.

 • Якщо улюбленець стрибає на гостей, то до їх приходу (якщо ви чекаєте) або після стуку або дзвінка в двері (якщо несподіваний візит) надіньте на пса повідець і тримайте його поруч з собою, постійно обсмикуючи. З часом він звикне. Якщо стрибки тривають, то можна ненадовго закрити собаку в іншій кімнаті. Коли вона заспокоїться, випустіть її.

 • Можна використовувати воду. Так, це неприємно, зате в більшості випадків досить дієво. Коли собака буде намагатися на вас застрибнути, бризніть йому в обличчя водою. Найкраще бризкати їх пульверизатора, щоб вихованцеві було неприємно, але не надто прикро. Якщо ж ваш вихованець любить купатися і до води відноситься цілком нормально, а ваші дії його ще більше розохочують, то спробуйте додати в ємність трохи лимонного соку. Кислота трохи остудить його запал, а яскравий цитрусовий запах відлякує.


 • Рекомендації


  Як можна відучити собаку стрибати на господаря?

  Кілька корисних порад господарям:

 • Якщо за стрибками йдуть спроби «покрити» людини, тобто вступити з ним в статевий зв'язок, то намагайтеся задовольняти природні потреби пса нормальними способами. Собакам регулярно потрібні в'язки, тому забезпечте їх уникнути конфузів.

 • Якщо собака стрибає на одяг і псує її пазурами, то на час відлучення бажано вдягати речі, які вам не шкода або які неможливо порвати.

 • Якщо давня звичка, а доросла собака, то відучити її буде непросто, на це може піти багато часу. Так що запасіться терпінням і не чекайте швидких результатів.

 • Починати відучення від такої звички потрібно якомога раніше, оскільки в ранньому віці собаки набагато краще піддаються дресируванню. Тому якщо ваш улюблений собака стрибає на вас, не варто йому потурати і списувати все на вік і дурість. Приступайте до тренувань вже зараз, щоб із нього виросла спокійна і навчений собака.

 • Щоб вихованець перестав стрибати зовсім, тобто на всіх (на власників, гостей, перехожих на вулиці), займатися отучением повинні всі члени сім'ї. А гостей попросіть не реагувати і слідувати вашим порадам.


 • Слідуючи таким простим радам, ви зможете відучити свого улюбленця від стрибків. Це простіше, ніж ви думаєте!