Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як виростити аихризон в домашніх умовах?

Як виростити аихризон в домашніх умовах?

Додано: 22.02.16
Рубрика: Сад і город
Захоплюєтеся вирощуванням квітів? Тоді зверніть увагу на чудове рослина аихризон. А щоб він вас тільки радував, з'ясуйте і виконуйте основні правила догляду за ним.

Що це за рослина?


Аихризон – це сукулентна рослина родини товстолистих, яке може бути як однорічних, так і багаторічних. Батьківщиною його вважаються Азорські або Канарські острови, а зустрічається воно найбільш часто в Марокко, Португалії, Мадейрі. Дивно, але в природі ця квітка росте в тріщинах скель.
Як виростити аихризон в домашніх умовах?

Рослина низькоросла і часто не досягає у висоту навіть 50 сантиметрів. Стебла прямі і частково розгалужені. На їх кінцях ростуть досить м'ясисті і зазвичай покриті ворсом листя, що за формою нагадують сердечка, за що аихризон іноді називають «деревом любові». Цвіте це рослина зазвичай в літній період, радуючи зібраними в якісь волоті невеликими зірчастими червоними або жовтими квітками.
Існує чимало видів аихризона, але найпоширеніші – це домашній, точковий, пухкий, звивистий і очитколистний.

Як вибрати горщик?


Горщик повинен бути не надто широким і навіть трохи тісним, в такому випадку рослина буде активно цвісти. Якщо ж ємність буде великий, то всі сили підуть на формування потужної кореневої системи. Висота також повинна бути середньої, так як коріння у такої квітки недовгі.

Де поставити рослину?


Горщик цілком можна розмістити на підвіконні, але варто пам'ятати, що в природі аихризон зазвичай росте в півтіні або ж під розсіяними і не прямими сонячними променями. Тому краще всього вибрати західне або східне вікно, але захистити його від пекучого сонця.

Який ґрунт підійде?


Як виростити аихризон в домашніх умовах? Підберіть відповідний грунт. Взагалі, ця рослина не дуже вимогливо в даному плані, так що для висаджування цілком підійде суміш піску й дернової землі.
Як виростити аихризон в домашніх умовах?

Також можна приготувати субстрат з 4 частин дернової землі, частини листової землі, частини перегною і частини піску. У ґрунт додати шматочки деревного вугілля для забезпечення повноцінного дренажу.

Правила догляду


Догляд за аихризоном включає кілька основних моментів:

 • Освітлення. Світло це рослина любить, але все ж він повинен бути розсіяним, інакше можливе пересушування або отримання опіків. Можна завісити вікно гардиною або марлею. Для формування красивої крони горщик потрібно періодично повертати. Крім того, приблизно з середини осені до середини весни освітлення має бути достатнім, так що промені можна не притіняти (але все ж будьте обережніше). Якщо світла не вистачає (а він повинен падати на квітку не менше 6 годин в день), то використовуйте люмінесцентну лампу.

 • Температура. Оптимальна для нормального росту температура влітку (тобто в період активної вегетації) – це приблизно 22-25 градусів. А в зимовий період аихризону потрібен спокій, тому температуру потрібно знизити до 10-15 градусів (для цього можна прибрати його, наприклад, в підвал або в прохолодне приміщення). Якщо температура впаде нижче 8 градусів, то рослина може замерзнути. А якщо вона підвищиться до 30 то аихризон впаде в стагнацію – так званий літній спокій.

 • Вологість. У природі квітка росте в субтропічному кліматі, так що любить високу вологість, але при цьому і сухе повітря переносить нормально. І все ж для забезпечення швидкого росту і цвітіння можна в період вегетації періодично влаштовувати душ, обприскуючи листя (в зимовий період така процедура протипоказана).

 • Правильний полив. Рослині потрібна достатня кількість вологи, так що поливати його треба регулярно. У період вегетації (влітку) слід здійснювати полив приблизно кожні два дні. Але щоб коріння не почали гнити від надлишку рідини, слід чекати хоча б часткового просихання ґрунту (приблизно до половини горщика). У зимовий період спокою полив скорочується і здійснюється рідко. Але все ж не варто допускати пересихання листя. Грунт повинен просихати майже повністю, але не залишатися сухим занадто довго. Якщо при натисканні крона пружинить, значить, можна ще трохи почекати. Якщо вона стала досить сухий, пора додати води.

 • Добриво. Рослина потребує підживлення, але не дуже частою. Здійснювати її потрібно винятково в період вегетації ( є приблизно з травня по жовтень) близько двох разів на місяць. Для цього цілком підійдуть комплексні добавки для сукулентів. Але вміст у них азоту повинно бути мінімальним.

 • Пересадка. Пересадка здійснюється рідко, тільки по необхідності: якщо квітка стала відчувати себе погано, а його коріння заповнили практично весь простір горщика. Причому пересаджувати квітка найкраще навесні. Поливати рослину після такої процедури можна лише через 5-7 днів, щоб воно встигло звикнути.

 • Обрізка. В період цвітіння листя можуть висихати, так що своєчасно прибирайте їх. А для формування красивої і рівною крони на протязі всього періоду вегетації можна прищипувати верхівки молодих пагонів, особливо дуже високих. Крім того, ослаблені пагони рекомендується видаляти, щоб аихризон не витрачав на них сили.


 • Розмноження


  Як виростити аихризон в домашніх умовах?


  Розмноження здійснюється двома основними способами:

 • Живцювання. Цей варіант простіший. Слід у рослини (тільки не в період його цвітіння) взяти кілька пагонів і злегка їх подвяліть в сухому і темному місці протягом декількох годин. Потім їх можна сміливо садити, використовуючи для цього грунт для сукулентів, вермикуліт або вологий пісок. Також допускається укорінення у воді, але в неї неодмінно потрібно додати деревне вугілля. Коли з'являться перші коріння, потрібно розсадити паростки в невеликі ємності, наповнені сумішшю з однієї частини дернової землі, частини листової землі і частини річкового піску (обов'язково очищеного). Полив на даному етапі здійснюється раз на добу, а температура повітря повинна складати близько 16-19 градусів.

 • Також можна розмножувати такий домашній квітка і насінням. Для цього підготуйте грунт, що складається з двох частин листової землі і частини річкового піску. Субстрат зволожують і в нього поміщають насіння (поглиблювати їх не потрібно). Далі ємність накрийте плівкою і залиште на два тижні, але щодня зволожуйте допомогою обприскування, а також провітрюйте, ненадовго відкриваючи плівку.


 • Виникають проблеми


  При вирощуванні аихризона вірогідні наступні проблеми:

 • Оголені пагони можуть говорити про те, що температура в зимовий період спокою була занадто високою.

 • Якщо стебла витягуються, то, ймовірно, освітлення не вистачає, а температура досить висока.

 • Якщо листя опадає (не в період цвітіння), то це може бути пов'язано з рясним поливом або надмірним освітленням.

 • Загнивання коренів і підстави стовбура, швидше за все, говорить про перезволоження. Полив потрібно скоротити.

 • Якщо листя почали зморщуватися і жовтіти, то вологи, навпаки, не вистачає.

 • Якщо на листках утворюються своєрідні білі пухирі, то це говорить про захворювання, яке називають «білим набряком».


 • Нехай ваш аихризон росте і радує вас квітами!