Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати кращу для себе зубну пасту?

Як вибрати кращу для себе зубну пасту?

Додано: 24.02.16
Все чистять зуби вранці, вважаючи таку процедуру необхідною. Але насправді не все пасти однаково корисні. І щоб поліпшити здоров'я і зовнішній вигляд своїх зубів, слід вибрати підходящий варіант. Але як же зробити правильний вибір? Скоро ви про це дізнаєтеся!
Як вибрати кращу для себе зубну пасту?

Звертаємо увагу на склад


Зазвичай до складу входить безліч різних компонентів, але всі їх можна розділити на кілька груп:

 • Абразивний наповнювач визначає очищувальну активність пасти і видаляє навіть найскладніші забруднення, наприклад, наліт. В таких цілях зазвичай використовуються крейда, різні сполуки кальцію, кремнію або натрію. Чим більше абразивних частинок у складі, тим краще будуть очищатися зуби. Але при надмірній кількості таких речовин може страждати емаль, варто про це пам'ятати.

 • Рослинні екстракти. Вони володіють антисептичними і протизапальними властивостями, тому часто використовуються для виготовлення спеціалізованих паст для чутливих або кровоточать ясен.

 • Поверхнево-активні речовини, наприклад сода, лаурилсульфат натрію. Вони підвищують очищувальну здатність пасти, але часто не проникають в глибокі шари емалі, хоча все одно можуть сприяти руйнуванню її верхніх шарів.

 • Відбілюючі компоненти, роль яких відіграють ферменти або кислоти. Так, вони прекрасно справляються з нальотом і складними застарілими забрудненнями, але згубно впливають на емаль, сприяючи її стирання і руйнування. Тому використовувати занадто часто подібні пасти стоматологи не рекомендують.

 • Компонент є допоміжним і пов'язує інші речовини в складі.

 • Антисептики борються з бактеріями, размножающими в порожнині рота. У цю групу можна включити, наприклад, хлоргексидин.

 • Піноутворюючі речовини забезпечують утворення піни. Відповідно, чим їх більше у складі, тим краще і швидше паста буде пінитися і, значить, розподілятися по зубів і порожнини рота.

 • Барвники. У пасти найчастіше додаються харчові, хоча можуть використовуватися і синтетичні. В принципі, вони не потрібні, так як відповідають виключно за відтінок кошти, а такий критерій не можна назвати важливим.

 • Ароматичні добавки надають пасті певний запах, а також відповідають за свіжість порожнини рота і дихання.


 • Якими бувають пасти?


  Як вибрати кращу для себе зубну пасту?

  Як вибрати кращу зубну пасту? Слід підібрати підходящу саме вам. Але як визначитися серед такої величезної розмаїття? Розглянемо основні існуючі види:

 • Гігієнічна паста для зубів. Її основне завдання – саме чистка, тобто видалення забруднень. Крім того, вона може освіжати дихання.

 • Зубні пасти для профілактики карієсу. У їх склад зазвичай входять сполуки фтору або минерализующие компоненти, наприклад, солі фосфору або кальцію. Такі засоби підвищують стійкість емалі і захищають її від проникнення патогенних організмів, тим самим запобігаючи розвиток карієсу.

 • Пасти для чутливих зубів. Вони можуть містити такі компоненти як хлорид стронцію, цитрат калію або хлорид калію. Ці речовини буквально запечатують дентивние канальці і тим самим знижують чутливість емалі. Крім того, в даних засобах можуть бути мінеральні добавки, що насичують і зміцнюють зуби.

 • Антибактеріальні пасти. В їх склад можуть входити такі антисептичні компоненти як хлоргексидин, метронідазол, триклозан і так далі. Вони здатні знищувати всіх бактерій, що мешкають в порожнині рота, тим самим запобігаючи ряд захворювань, чудово очищає зуби і освіжаючи дихання.

 • Протизапальні засоби застосовуються при таких захворюваннях порожнини рота і ясен як гінгівіт, пародонтит. У їх склад зазвичай входять протизапальні і ранозагоювальні компоненти, наприклад, солі, вітаміни, ефірні олії, пантенол, а також екстракти рослин (ромашки, шавлії, кори дуба, прополісу, ехінацеї). Вони прискорюють процес загоєння тканин, усуває кровоточивість і зупиняють запальні процеси.

 • Відбілююча. До її складу входять відбілюючі компоненти, причому, ймовірно, досить агресивні (інакше ефективно видалити наліт просто не вийде). В результаті ви станете володарем красивою і майже білосніжної посмішки, але ось здоров'я зубів не поліпшите, так як деякі речовини руйнують емаль. Саме тому подібні засоби стоматологи не рекомендують постійно використовувати. Буде достатньо одного-двох разів на тиждень.

 • Кошти, освіжаючі подих. До їх складу можуть входити, по-перше, антисептики, що знищують патогенних мікроорганізмів (найчастіше саме їх розмноження викликає неприємний запах з рота), по-друге, ароматичні добавки.

 • Універсальні пасти впливають відразу в декількох напрямках і містять масу різних компонентів. Але варто пам'ятати, що найчастіше засоби типу «5 в 1», «7 в 1» або навіть «12 в 1» насправді не так корисні, адже компоненти в їх складі можуть взаємодіяти між собою і вступати в реакції, що не найкращим чином вплине на стан ваших зубів. Не варто вірити на слово виробникам.


 • Вікові обмеження


  Якщо за критерій вибору брати вік, то можна виділити кілька типів паст:

 • Для дорослих. Вони містять велику кількість абразивних частинок і відрізняються досить різким м'ятним смаком.

 • Дитячі. У них звичайно присутні ароматичні добавки і фарбники, що приваблюють малюків. А ось поверхнево-активних і абразивних частинок мало, так як емаль дитячих зубів (особливо молочних) дуже тонка і вразлива.

 • Сімейні пасти призначені для дорослих і дітей старше семи років. Як правило, вони відрізняються характеристиками, придатними звичайній людині з цілком здоровими зубами. Смак зазвичай не дуже різкий.


 • Форма


  Існуючі засоби для гігієни зубів випускаються в двох основних видах: пастоподібному і гелевидний. Найбільш поширений вид – звичайні пасти. У них є достатня кількість абразивних частинок, які відмінно справляються з забрудненнями.
  Як вибрати кращу для себе зубну пасту?

  А ось гелевидні засоби зазвичай містять речовини, які не видаляють наліт механічним способом (як порошки та пасти), а розчиняють його. Найчастіше пасти у вигляді гелів випускають для самих маленьких, тому що вони в більшості своїй не руйнують емаль.

  На що ще звертати увагу?


  На що ще варто звернути увагу при виборі зубної пасти?

 • Думка фахівця. Так, щоб вибрати по-справжньому ефективну і підходящу саме вам пасту, варто звернутися за консультацією до стоматолога. Після огляду він виявить основні ваші проблеми і дасть поради щодо догляду за зубами та порожниною рота.

 • Ціна. Висока вартість зовсім не обов'язково означає високу якість. Краще в даному питанні дотримуватися правила золотої середини, хоча навіть найдешевша паста може бути ефективною і гарною. Але все ж дуже низькою ціна бути не повинна.

 • Не варто вірити рекламі, адже хороша паста цілком може бути не розрекламованої і маловідомою. Крім того, деякі гучні заяви, що лунають з екранів ТБ або красуються в ЗМІ – не більше ніж вигадка і маркетинговий хід.

 • Купувати звичайні зубні пасти краще всього у великих магазинах, надають великий вибір, широкий асортимент. А от якщо вам потрібен спеціалізований лікувальний засіб, то краще звернутися в аптеку.

 • Бажано придбати кілька паст і чергувати їх, щоб уникнути звикання і забезпечити різнобічну захист зубів.


 • Нехай правильно підібрана паста допоможе зробити ваші зуби красивими і здоровими!