Корисні поради
на всі випадки життя
» » Список найбільш відомих у світі метрополітенів

Список найбільш відомих у світі метрополітенів

Додано: 01.03.16
Рубрика: Цікаве
Життя великих і густонаселених міст нашої планети вкрай важко уявити без метро – ця система підземних залізничних шляхів, по яких, слідуючи певним розкладом, курсують сотні поїздів, виручає тисячі, а в мегаполісах і мільйони людей, яким потрібно добиратися з пункту А в пункт Ст.
Метрополітен – це цілий світ, зі своїми законами і правилами, схемами і умовами, які доводиться диктувати, щоб підтримувати порядок в настільки незвичайних для людини умовах. Адже велика частина таких систем прокладена глибоко під землею, що є їх безсумнівним плюсом: з їх допомогою вдається розвантажити вулиці і проїжджі частини.
Список найбільш відомих у світі метрополітенів

У світі існують і самі дивовижні підземки, красиві, подібні цим музеям або галереям, унікальні й незвичайні, наповнені останніми досягненнями науки, маленькі і великі, глибокі і не дуже.
Сьогодні ж ми поговоримо про найбільш великих і відомих метрополітенах світу, які є справжніми рекордсменами за кількістю пасажирів, кількості станцій, а також загальній довжині ліній.

  • Шанхайський . Відкриває наш список саме Шанхай, адже в цьому величезному мегаполісі розташоване зовсім молоде, але вже найдовше з існуючих метро! Загальна довжина ліній на сьогоднішній день становить 588 км, а кількість станцій – 364 штуки! Перша лінія була побудована відносно недавно – в 1993 році, а вже до 2020 року влада планує розширити мережу ще в півтора рази! Крім рекордної довжини, шанхайська підземка ще й вважається однією з найчистіших у світі: працівники постійно підтримують зовнішній вигляд станцій і вагонів на належному рівні.

  • Пекінське . На другому місці Пекін, який, до речі, до недавнього часу займав лідируючу позицію. Довжина ліній – 465 км, а кількість станцій – 232. До речі, саме Пекінська підземка є рекордсменом по піковому добовому пасажиропотоком. Як і в Шанхаї, пекінські жителі дуже строго стежать за чистотою свого метро, саме тому його називають чи не освітленим, організованим і чистим у світі. Дата заснування – 1969 рік.

  • Лондонський . В першу чергу відомий тим, що є самим старим серед існуючих метрополітенів і, за сумісництвом, одним з найбільш великих, від чого і займає третє місце в нашому рейтингу. Загальна протяжність ліній – 402 км, а кількість станцій – рівне 270 штук. За річним грузопотоку воно, до речі, також займає третє місце. Перша англійська гілка метро була відкрита в 1863 році, а на сьогоднішній день лондонська підземка вважається одним з найбільш впізнаваних символів Англії.

  • Сеульський . На четвертому місці столиця Республіки Корея і її велика мережа метро, яка простягається на 394 км. Його вважають одним з найбільш використовуваних підземок у світі – щодня тут відбувається понад 8 мільйонів поїздок у різні кінці міста!

  • Чикаго Ел . Таке в нашому списку метро міста Чикаго, яке також вважається одним з найстаріших серед інших: його перша гілка була побудована ще в 1892 році. Довжина всієї мережі на сьогоднішній день становить 361 км, а кількість станцій – 145 штук. До речі, не вся чиказька підземка проходить під землею: є ділянки, де поїзди проходять безпосередньо по землі і навіть над нею (естакадах).

  • Нью-Йоркський . Незважаючи на той факт, що довжина цього знаменитого метро не найбільша у світі (337 км), за кількістю станцій (468) і кількості ліній (26) воно як і раніше займає лідируючі позиції. Примітний і той факт, що близько 40% усіх станцій знаходиться не під землею, а над нею, до речі, спочатку воно і планувалося, як наземна залізниця. Це єдиний з небагатьох метрополітенів у світі, які працюють цілодобово, правда, жоден пристойний місцевий житель не стане користуватися нью-йоркським метро після опівночі – в цей час там зовсім небезпечно, чого не скажеш вдень і ввечері.

  • Московський . Є історично першою підземкою на території СРСР, перша лінія якої відкрилася в 1935 році. На сьогоднішній день загальна довжина мережі становить 332 км, а кількість зупинок – 199 штук. Найглибша і одна з перших станцій – «Парк перемоги», яка розташувалася на глибині 84 м. До 2020 року планується значне розширення підземки – її довжина повинна зрости ще на 160 км.

  • Мадридський . Відноситься до числа найбільш розвинутих метро в світі, на даний момент його протяжність складає 293 км (3-е місце в Європі). Є першим метрополітеном, який був відкритий після завершення Першої світової війни.

  • Токійський . Знаходиться під управління приватній компанії, на відміну від більшості підземок світу. Це друге, після Пекінського метро, яке перевозить найбільше число пасажирів в рік, довжина ліній становить 305 км, при цьому, кількість станцій – цілих 285 штук! Цікавий факт: у вагонах токійській підземки встановлені сидіння з підігрівом, а також існує спеціальна посада – люди, які заштовхують пасажирів в переповнені вагони.

  • Гонконзьке . Дуже сучасна і чиста підземка, яка, до речі, вважається відносно молодою: перша лінія була відкрита в 1979 році. Протяжність на сьогоднішній день – 210 км. Дуже зручно, що одна з гілок з'єднується з аеропортом: на центральній станції навіть можна зареєструватися на рейс, а також здати багаж.