Корисні поради
на всі випадки життя
» » Список топ 10 найбідніших країн у світі

Список топ 10 найбідніших країн у світі

Додано: 01.03.16
Рубрика: Цікаве
Рівень життя в різних країнах нашої планети може сильно відрізнятися: є ті, які багатіють і розвиваються з космічною швидкістю, а є ті, які ледве зводять кінці з кінцями. Щомісячний рівень доходу в таких країнах, часом, менше 20 доларів в місяць, що важко уявити, але це дійсно так.
Ні світові наукові досягнення, ні технологічні винаходи не здатні підвищити їх рівень життя і на це є безліч причин: нескінченні війни, соціальні конфлікти, корупція, природні катастрофи і погані кліматичні умови.
Список топ 10 найбідніших країн у світі

За даними громадських організацій, у цих країнах щорічно вмирає близько 25 тисяч людей від голоду, при цьому, більшу частину складають діти. Для таких бідних країн ООН ввела назва – «найменш розвинені країни», при цьому після отримання цього статусу, вони починають користуватися певними привілеями, наприклад, фінансова чи технічна допомога.
Головне умова, за якою їх відбирають – це рівень ВВП на душу населення – для отримання статусу він повинен становити менше 750 доларів. Ви здивуєтеся, як багато країн знаходиться за найнижчою межею бідності.

  • Бурунді. Ні для кого не буде секретом, що саме країни Африки і займуть переважна більшість рейтингу найбідніших країн у світі. А відкриває список найбідніша країна з найнижчим рівнем доходу на душу населення, за останніми даними рівень ВВП тут становить трохи більше 300 доларів! Тут щорічно помирають тисячі людей від різних інфекцій і голоду, а багато дітей народжуються з патологіями. Головна причина такого тяжкого становища – постійні війни.

  • Центральноафриканська Республіка . Кілька років поспіль саме ця країна займала першу позицію в рейтингу самих бідних, сьогодні її стан можна сказати, що покращився, адже рівень ВВП на душу населення тут становить всього 339$. В середньому тривалість життя становить близько 50 років, як і в більшості подібних країн, тут процвітає вплив злочинних угруповань, ведуться війни і на кожному кроці – страшна антисанітарія. ЦАР, в основному, виживає за рахунок експорту наявних запасів природних ресурсів, а також сільського господарства.

  • Малаві . Згідно зі статистикою останніх років, це одна з тих країн, в якої досі практично не є медичних установ: тут люди вмирають від усіляких хвороб і ускладнень, що у світі давно вивчені і легко піддаються лікуванню. Рівень ВВП – близько 350 доларів, що лише трохи вище, ніж у ЦАР і Бурунді. Тим не менш, країна має у своєму розпорядженні вкрай родючими землями, а також хорошими запасами урану і вугілля.

  • Гамбія . Наступна в нашому топ 10 – ще одна африканська країна, яка довгий час переживала збройні заворушення, а також перебувала в стані постійної політичної нестабільності. Рівень ВВП – 384 долара, це одна з тих країн, яка найбільше залежить від зарубіжної допомоги.

  • Мадагаскар . Красиві казки, які ми звикли бачити в однойменному мультфільмі, на жаль, залишається таким лише на екранах телевізорів, адже реальне життя на цій острівній державі зовсім не пахне раєм. Близько 70% населення перебувають за межею бідності, а рівень ВВП становить близько 400 доларів на душу населення. Основними галузями економіки залишається тваринництво, вирощування прянощів, а також ловля риби.

  • Нігер . Ця країна, багато в чому, знаходиться в своєму жалюгідному стані саме із-за несприятливих кліматичних умов: сусідство з пустелею обумовлює часті посухи, які є причинами постійних неврожаїв й, як наслідок, голоду. Основна сфера зайнятості – сільське господарство, крім того, в країні є значні нафтогазові родовища.

  • Ліберія . Ця країна з населенням у 35 мільйонів людей нерідко виявлялася на найвищих позиціях подібних рейтингів, оскільки її економіка була сильно підірвана громадянськими війнами в 90-х роках минулого століття. На сьогоднішній день рівень ВВП становить 469 доларів, проте, країна володіє великим потенціалом у сфері туризму, а також має досить сприятливим географічним положенням.

  • Республіка Конго . Як і більшість інших, ця країна розташована на африканському континенті, а точніше, в самому її центрі. Несприятлива ситуація склалася на тлі періодичних цивільних військових дій, до 2012 року вважалася найбіднішою країною у світі. У країні розвинене вирощування різних коренеплодів, кави, кукурудзи, тваринництва практично немає, є найбільші запаси кобальту (у всьому світі), а також алмази, нафту і мідь.

  • Гвінея . Рівень ВВП – близько 540 доларів на людину, рівень бідності – більше 70%. Економіка країни в основному підтримується за рахунок видобутку нафти і газу, проте, і настільки прибуткові галузі не особливо допомагають: в країні вкрай низький рівень охорони здоров'я, а також загального благополуччя, лише близько половини населення отримало хоча б початкову освіту.

  • Того . Закриває наш список з найвищим рівнем ВВП серед перерахованих вище – близько 580 доларів. Основне джерело доходів – сільське господарство, в країні вирощується і йде на експорт безліч продуктів – боби, кава, тапикоку, сорго, бавовна і так далі.