Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як стерти ручку з паперу без слідів?

Як стерти ручку з паперу без слідів?

Додано: 02.03.16
Рубрика: Дім і затишок
Як стерти ручку з паперу без слідів?
З приходом в наше життя комп'ютерних технологій, багато документів стали друкованими, і лише деякі дані в них заповнюються від руки кульковими ручками. Ми часто помиляємося, переставляємо букви місцями, неправильно пишемо слова, зачеркиваем написане, це призводить важливі документи в непридатність. Буває, що другий примірник заповнити просто немає можливості, потрібно все виправити тут і зараз. Сьогодні ми познайомимо вас із самими поширеними способами видалення чорнила з паперу, які застосовують в домашніх умовах.

Ластик і лезо

Як стерти ручку з паперу без слідів?
Якщо виправлень небагато, можна скористатися механічним способом видалення чорнила, а саме, ластиком і лезом. Спочатку потрібно легенько потерти місце виправлень, використовуючи для цього спеціальний абразивний ластик. Якщо у вас такого немає під рукою, злегка намочіть звичайна гумка. Коли чорнило посвітлішають, місце виправлень потрібно подряпати куточком леза, а потім здути з'явилася пил. І будьте обережними, адже такий простий спосіб не завжди підходить для виправлення важливої документації.

Хлоровмісні розчини

Як стерти ручку з паперу без слідів?
Для видалення плям з тканин продається "Білизна" - засіб, що містить хлор. Воно може вибілити і папір. Щоб не зіпсувати документ, спочатку на його край капніть 1 краплю "Білизни" з піпетки і почекайте півгодини. Якщо папір в реакції з хімікатами не стане жовтою, можна приступати до виправлень. Стерти ручку з паперу без слідів за допомогою хлору швидко і просто: для виправлень знадобиться 2-3 краплі рідини, яку наносять у концентрованому вигляді за допомогою піпетки. У 90% випадків результат буде позитивним, і букви зникнуть, так як хлор розчиняє чорнило. Якщо пляма не вдалося до кінця вивести, дайте папері висохнути і злегка потріть місце виправлення стеркой.

Оцет і марганцівка

Як стерти ручку з паперу без слідів?
Для видалення великого тексту потрібно використовувати тільки абразивні розчини, до яких відносять суміш перманганату калію і оцтової кислоти. Їх з'єднують на склі в такій пропорції: на 1 ст. л. кислоти треба взяти марганцівку на кінчику ножа. Склад змішується, стаючи коричневим кольором. Під текст, який вимагає видалення, кладуть суху тканину. Зверху потрібно пензликом нанести рідину і почекати 1-2 хвилини, поки напис повністю не зникне. Місце виправлення буде коричневим, але ви не повинні лякатися, так як пляма швидко посвітлішає, якщо ви промокнете ватним тампоном, змоченим в 3%-му розчині перекису водню.

Рідина для зняття лаку

Як стерти ручку з паперу без слідів?
Щоб вивести кулькову ручку, можна використовувати рідину для видалення лаку з нігтів, до складу якої входить ацетон. Потрібно змочити в розчині ватяну паличку і нанести рідина на місце видалення чорнила. Даний спосіб підходить тільки для свіжих виправлень.

Кислота для відомості чорнила

Як стерти ручку з паперу без слідів?
Будь-яка кислота харчового застосування підходить для видалення помарок. При можливості можна використовувати суміш щавлевої, лимонної кислоти і води в рівних пропорціях. Щоб розчинити у складі напис, досить змочити ватяну паличку і провести їй за чорнилу, що підлягають видаленню.
Самим безпечним хімічним засобом є суміш соляної кислоти і соляного розчину (на 10 гр. кислоти потрібно 10 гр. солі розчинити у 30 мл води). Склад можна зберігати тривалий час, він повністю видаляє чорнило від кулькових ручок, штампів і печаток. Після обробки складом листи потрібно промокнути сухою м'якою тканиною і дати їм повністю висохнути. Кислотні розчини безбарвні і після реакції не залишають синіх розлучень на папері.

Як додати аркушу первісний вигляд

Якщо після видалення у вас залишилися розлучення, їх можна видалити за допомогою 2-3 таблеток гидроперита, які розводять у 3 ст. л. води кімнатної температури і акуратно наносять на всю область, де залишилися сліди. Щоб лист став білосніжним, потрібен час 10-15 хв, після цього на нього зверху кладуть аркуш білого тонкого паперу і пропрасовують праскою, щоб місце видалення стало гладким.

Для знебарвлення папери також підійде сульфіт натрію, який потрібно змішати в рівних пропорціях з теплою водою. Реакція, в ході якої виділяється деяка кількість тепла у вигляді газу з неприємним запахом, починається миттєво, тому склад після змішування потрібно вилити через піпетку на пляму. Папір побіліє відразу, вам залишиться лише дочекатися її повного висихання.