Корисні поради
на всі випадки життя
» » Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Додано: 13.03.16
Рубрика: Різне
Хочете завести свого власного домашнього леопарда? Тоді зверніть увагу на бенгальських котів! А щоб уникнути проблем, заздалегідь з'ясуйте всі особливості характеру та догляду за такими вихованцями.

Що це за порода?


Бенгальська кішка – це результат схрещування звичайної домашньої кішки з дикою бенгальської, тобто азіатської леопардової. В результаті вийшла порода, що поєднує в собі якості дикого звіра і домашнього вихованця.
Але так як у продажу зазвичай зустрічаються екземпляри, віддалені від свого дикого нащадка на кілька поколінь, то все ж позитивні характеристики одомашненої кішки переважають.
Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Історія виникнення


Бенгальська порода з'явилася виключно завдяки старанням американського біолога Джейн Мілл, яка привезла кошеня азіатської леопардової кішки з Тайваню, давши йому ім'я Малайзія. Вона росла дуже товариською, лякалася і постійно ховалася.
Але одного разу Джейн помітила, що кішка прихильно ставиться до звичайного чорному коту. В результаті їх спілкування з'явився перший гібридний кошеня Кін-Кін. Далі роботи по схрещуванню припинилися, але пізніше поновилися. У результаті лише В 1991 році представники породи стали учасниками виставок.

Кому підійде?


Хоча складнощів у догляді не виникає, все ж бенгальська кішка більше підходить досвідченим господарям, так як її характер не можна назвати простим і поступливим. Часом може здатися, що поруч з вами знаходиться абсолютно дикий лісовий звір, причому відлюдний.
Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Але якщо займатися вихованням з ранніх років, то він може стати розуміючим, товариським і навіть ласкавим. І саме тому бажано мати хоча б мінімальні знання в психології тварин, взагалі, і кішок, зокрема (особливо настільки специфічною і непростої породи).

Зовнішній вид


Зовні бенгальська кішка нагадує леопарда, завдяки характерному для такого дикого звіра окрасу. А ось розміри цілком нормальні. Так, висота в холці становить приблизно 25-32 сантиметра, а вага досягає 5-7 кілограмів. Взагалі, представники такої породи дуже схожі на звичайних домашніх кішок. Мускулисте тіло, трохи витягнуте і граційна.
Кінцівки досить довгі і сильні, хвіст має середню довжину і закруглений кінчик. Голова досить масивна, в довжину вона трохи більше, ніж у ширину, але не занадто витягнута. Профіль має плавний перехід, а шия довга і потужна.
Вуха трохи нахилені вперед, не дуже великі, мають закруглені кінчики. Очі овальні, досить великі і широко поставлені (під невеликим кутом).
Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Окремої уваги заслуговують забарвлення і шерсть. Шерстяний покрив недовгий, але густий, шовковистий і блискучий, завдяки чому вихованець завжди буде виглядати доглянутим. Основний фон зазвичай золотисто-помаранчевий, і на ньому розташовуються добре помітні на фото виразні плями коричневі, чорні, рідше мармуровий).

Основні риси характеру


Характер бенгальських котів можна назвати унікальним, адже він поєднує в собі якості справжнього дикого мисливця і розумного домашньої тварини. Ці вихованці дуже обережні, хитрі, у них чудово розвинені мисливські інстинкти, які у звичайному житті вони використовують під час ігор.
Декому вони можуть здатися відлюдькуватими, але насправді це не так. Якщо приділити належну увагу вихованню та соціалізації, то з бенгальської кішки зросте цілком товариський вихованець. І все ж до незнайомців він буде ставитися з побоюванням, довго придивляючись, а тільки потім наважуючись на зближення.
Бенгальські кішки цілком можуть уживатися зі всіма членами сім'ї і з іншими тваринами, але будьте готові до того, що вони будуть відстоювати свою територію, так що заздалегідь виділіть місце, яке улюбленець буде вважати своїм і захищати (це потрібно для задоволення інстинктів).
Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Але от дітей такі тварини не дуже люблять. А ще вони дуже примхливі, так що не варто намагатися перетворити цього красивого і гордого звіра в домашню іграшку, це все одно не вдасться.
Якщо ви боїтеся агресії, то можете заспокоїтися, її прояви будуть вкрай рідкісними, а якщо ставитися до бенгалу як до повноцінного члена сім'ї і враховувати його думка, то він і зовсім не буде злитися, а стане хорошим другом.
Такі тварини дуже балакучі, в спілкуванні і при вираженні емоцій вони використовують широкий спектр звуків від задоволеного тихого бурчання і задоволеного мурликания до гучного мяукания, гарчання (особливо під час вживання їжі) і навіть криків.
І до цього доведеться звикнути, така природа, адже спілкування між представниками виду в дикій природі потрібно. А ще бенгали дуже активні.

Правила догляду


Бенгальська порода кішок невибаглива, так що догляд буде простим. Іноді потрібно розчісувати шерсть, хоча такі вихованці практично не линяють. Також регулярно підстригайте кігті, якщо не хочете, щоб постраждала ваша квартира.
Вуха очищайте ватяними паличками по мірі їх забруднення. Купати улюбленця можна по мірі необхідності, причому до води він буде відноситися цілком нормально, так що ця процедура не вимагає зусиль.

Виховання


Виховання буде правильно почати з самого раннього віку. Особливості характеру такі, що потрібно приділити увагу соціалізації і привчання до рук. Так що проводите з вихованцем як можна більше часу, беріть його на руки, гладьте і регулярно забезпечуйте тактильний контакт. А ще запрошуйте гостей або виводите чотириногого друга на прогулянки, щоб він звик до людей і інших тварин.
Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Бенгалу потрібна територія, тому неодмінно придбайте лежак або краще цілий котячий будиночок, який вихованець буде використовувати для активних ігор. До речі, обов'язково надавайте йому можливість вихлюпувати енергію, це необхідно. Можна виводити вихованця на прогулянки або грати вдома, наприклад, з м'ячиком, іграшковими пахвами.
Не варто намагатися «тискати» улюбленця, йому напевно це не сподобається. Так що якщо він не хоче сидіти на руках, дайте йому піти. Розмовляйте з ним, так як він дуже спостережливий і з часом може почати розуміти деякі слова. Дресирування порода не піддається, але все ж обмежити свободу дій і визначити роль авторитетного господаря треба. У разі поганої поведінки розмовляйте строго і вживайте слів «не можна» або «ні».

Харчування


Основу раціону становить м'ясо, причому сире, якісне, свіже і бажано дієтичне, наприклад, яловичина і кролятина. Морську рибу слід давати лише раз на тиждень, попередньо ошпарюючи окропом або відварюючи. Також дозволяються овочі і кисломолочні продукти. Вся їжа повинна бути кімнатної температури.

Хвороби


В цілому бенгальські кішки здорові і міцні, але у спадок можуть передаватися деякі захворювання серця (іноді вони призводять до раптової смерті), хвороби кишечника, а також котяча лейкемія. Травна система дуже чутлива, так що стежте за якістю корму.

Як вибрати?


Правильний догляд за бенгальської породою кішок

Слід купувати бенгальських котів тільки в розплідниках або у досвідчених перевірених заводчиків. Якщо ви хочете отримати товариську одного, простежте за тим, щоб вихованця відділяло від дикого азіатського леопардового кота мінімум 4 або 5 поколінь. Варто бенгальська кошеня в середньому 35-40 тисяч рублів.
Тепер ви знаєте, як доглядати за бенгальської кішкою, і станете для неї чудовим господарем.