Корисні поради
на всі випадки життя
» » Історія популярного маршу Мендельсона

Історія популярного маршу Мендельсона

Додано: 18.03.16
Рубрика: Цікаве
Напевно, про існування весільного маршу Мендельсона відомо кожній другій парі молодят, адже саме під його урочисті акорди пов'язали свої життя узами шлюбу мільйони з них.
Ні одне одруження в наших Рагсах не проходить без його участі, і, не дивлячись на його досить солідний вік в 172 марш так і не втратив своєї актуальності, залишаючись одним з найпопулярніших весільних маршів у світі.
Над створенням даного творіння майже 2-ма століттями раніше працював відомий композитор і музикант свого часу – Фелікс Мендельсон. Молодий чоловік був обдарований усім, чим тільки можна було побажати молодій людині – красою, талантом, здоров'ям і фінансовими можливостями.
Історія популярного маршу Мендельсона

Він багато вправлявся в грі на фортепіано, брав уроки вокалу, а також навчався теорії музики. Його талант незабаром був помічений великими людьми свого часу, а перші композиторські досліди у віці 12 років були визнані Гете, який пророкував йому грандіозне майбутнє.
Але яка історія створення маршу Мендельсона? У 17 років молодий чоловік написав увертюру «Сон в літню ніч» по знаменитій п'єсі Шекспіра, а ще через 15 років на замовлення короля Пруссії розширив і доповнив її ще 10-ма частинами, серед яких і з'явилася знаменита сьогодні мелодія. Правда, тріумф весільного маршу стався дещо пізніше, на жаль, вже після смерті митця.
Першою парою, які вибрали саме марш Мендельсона для церемонії одруження, були молоді люди з маленького провінційного містечка Тивертон, в 1847 році. Відомості про цей факт досі зберігаються в архівах церкви Св. Петра.
Історія популярного маршу Мендельсона

Масову популярність весільна мелодія набула після гучного весілля 1858 року, в якій поєднувалися узами шлюбу принцеса Вікторія і наслідний прусський кронпринц Фрідріх III.
Велика цінителька музики молода принцеса Вікторія самостійно вибрала саме його для моменту виходу молодої пари з церкви.
До речі, цікавим є той факт, що цей шлюб, який дійсно полягав по любові, в підсумку, тривав цілих 30 років аж до смерті Фрідріха. У пари великих монархів народилося 8 дітей, з яких було 4 хлопчики і 4 дівчинки.