Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як стримувати себе і не сваритися при дітях?

Як стримувати себе і не сваритися при дітях?

Додано: 22.03.16
Рубрика: Сім'я і діти
Сварки і з'ясування відносин для багатьох є невід'ємною частиною сімейного життя. Але якщо скандали відбуваються на очах у дитини, то це може йому зашкодити. А чому ж не можна сваритися при дітях? До чого це може призвести?
Як стримувати себе і не сваритися при дітях?

З яких причин не потрібно сваритися при дитині?


Чому не варто сваритися при дітях? Причин тому кілька:

 • Проблеми з психікою. Психіка дитини нестійка, тому будь-які дії на неї можуть вплинути на її формування і розвиток. У результаті дитина може вирости справжнім неврастеніком або навіть отримати серйозну психологічну травму. А адже така ось, здавалося б, невинна дитяча травма в майбутньому може призвести до розвитку небезпечних якостей. Деякі діти, які спостерігали сварки батьків, у майбутньому стають дуже агресивними і стають на хибний і небезпечний шлях.

 • Пригнічений емоційний стан. Що може відчувати малюк, який часто стає свідком сварок, що виникають між батьками? Страх, образу, безпорадність, безвихідь, в загальному, виключно негативні емоції. І якщо вони будуть переважати над позитивними, то чадо може просто перестати радіти життю і насолоджуватися повноцінним і безтурботним дитинством.

 • Проблеми з поведінкою. Якщо батьки кричать і сперечаються, то дитина неодмінно подумає, що і він може вести себе так само: підвищувати голос, ображати, не слухатися.

 • Проблеми з навчанням. Часті скандали обов'язково будуть відволікати дитину від занять і заважати правильно і повноцінно засвоювати шкільну програму і досліджуваний матеріал.

 • Почуття провини. Дитина може подумати, що батьки сваряться через нього, таке, до речі, зустрічається досить часто. І постійне почуття провини може призвести до розвитку комплексів або навіть до глибокої депресії. У результаті дитина може захотіти піти з дому чи навіть покінчити життя самогубством, щоб тато і мама жили спокійно і більше не сварилися.

 • Проблеми в обличчястому або сімейному житті або у взаєминах з протилежною статтю в майбутньому. Якщо дитина буде часто і тим більше постійно бачити, як лаються його батьки, то поступово він почне думати, що така поведінка цілком нормально. Адже якщо так чинять тато і мама (тобто дорослі і авторитетні для дитини обличчястості), то це правильно. І в майбутньому вже подорослішав син або дочка теж буде дозволяти собі підвищення голосу і образи.

 • Страх. Якщо тато і мама буквально кричать, знаходяться в гніві і говорять погані слова, то маленька дитина може просто злякатися їх. І варто пам'ятати про те, що дитяча психіка ще не сформована, так що настільки негативний і лякаючий образ одного з батьків може відбитися в пам'яті і залишити слід в психіці, що в майбутньому призведе до серйозних проблем. Крім того, малюк може почати думати про те, що раз тато і мама часто лаються, то вони збираються розлучитись, і такі думки теж страшні і небезпечні.

 • Ненависть до одного з батьків. Якщо один з подружжя під час сварок веде себе зухвало, а інший часто займає позицію жертви (як мимоволі, так і навмисно), то малюк може подумати, що більш слабка сторона потребує підтримки. А ось інший опонент поступово почне викликати негативні емоції, які з часом можуть перерости у справжню ненависть. Багато діти з такої причини перестають любити батьків (адже часто саме вони сприймаються як кривдники).

 • Ненависть до тієї чи іншої статі. Якщо чадо займе сторону когось з батьків, інший їм буде сприйматися вкрай негативно. І такі емоції можуть проектуватися буквально на всіх представників тієї чи іншої статі, що в майбутньому позначиться на поведінці і житті в цілому.

 • Часті хвороби. Так, постійна напруга і пригнічений емоційний стан можуть призвести до зниження імунітету. В результаті дитина буде часто і сильно хворіти.


 • Як з'ясовувати стосунки?


  Як стримувати себе і не сваритися при дітях?

  Отже, як сваритися при дітях і робити це правильно? Звичайно, краще не скандалити зовсім, але все ж непорозуміння, суперечки, рішення проблем і з'ясування стосунків можливі і навіть практично неминучі. Але як зробити так, щоб дитина не страждав?
  Кілька простих правил:

 • Намагайтеся не підвищувати голос. Якщо ви хочете донести до чоловіка щось важливе і виразити свої негативні емоції, то можна змінити тембр, тон або інтонацію, гучність ж повинна збільшитися незначно.

 • Намагайтеся зберігати спокій, щоб не виглядати справжньою розлюченого фурією і не лякати малюка. Якщо ви знаходитесь в дикому гніві або у вкрай збудженому стані, то краще розмову зі своєю другою половиною відкласти, навіть якщо дуже хочеться висловити все, що прямо зараз. Варто трохи «охолонути», заспокоїтися, прийти в себе і обдумати все тверезої і свіжою головою, а потім намагатися вирішити проблеми.

 • Не дозволяйте собі вимовляти лайливі та образливі слова, вчіться висловлювати думки літературною мовою і нормальними словами.

 • Якщо є якісь розбіжності, то намагайтеся усувати їх в той час, коли дитини немає вдома (наприклад, він знаходиться в дитячому садку або школі).

 • Вирішуйте проблеми по мірі надходження, інакше вони накопичаться, немов снігова куля, і тоді сварки уникнути не вдасться.

 • Ні за яких обставин не залучайте до сварки дитини і тим більше не змушуйте його займати чиюсь сторону!

 • Якщо вам довелося з'ясовувати стосунки за чаді, ніколи не використовуйте його в якості аргументу в суперечці і не піднімайте тему розставання (навіть якщо ви замислюєтеся про нього всерйоз).


 • Як бути, якщо сварка вже відбулася?


  Що робити, якщо дитина все ж став мимовільним свідком сварки? Насамперед, вибачитеся перед дитиною за свою надмірну емоційність і впевніть його в тому, що ви вже заспокоїлися. Скажіть, що сваряться багато людей, на жаль, але це не говорить про те, що вони один одного не люблять.
  Як стримувати себе і не сваритися при дітях?

  Впевніть малюка в тому, що ви не плануєте розлучення, а він не винен у трагедії скандалі. І пообіцяйте дитині, що будете намагатися надалі стримувати свої емоції.
  Залишається лише побажати терпіння і щастя в сімейному житті!