Корисні поради
на всі випадки життя
» » Прості правила гри в популярну Мафію

Прості правила гри в популярну Мафію

Додано: 04.04.16
Рубрика: Цікаве
Якщо ви часто зустрічаєтеся з друзями і не знаєте, чим зайнятися, то спробуйте пограти в захоплюючу і захоплюючу гру «Мафія». Її правила дуже прості, але є деякі хитрощі, які допоможуть виграти.

Як з'явилася така гра?


Історія гри «Мафія», як вважають дослідники, сягає своїм корінням у 1986 рік. Що дивно, придумав її радянський студент факультету психології МДУ Дмитро Давидов.
Спочатку ігри проходили виключно в університетських гуртожитках, але потім, коли студенти стали роз'їжджатися по різних країнах для отримання післявузівської професійної освіти, вони поширилися по Європі, а потім про «Мафії» дізналися і в інших частинах світу.
Прості правила гри в популярну Мафію

І ось, сьогодні вона є однією з найпопулярніших, причому влаштовуються цілі турніри, які транслюються по телебаченню.

Що потрібно?


Для гри в «Мафію» в компанії друзів потрібні колода карт (звичайна або спеціальна, має всі позначення) і самі гравці. Оптимальна кількість учасників – вісім чоловік, але їх цілком може бути і більше.
Якщо серед друзів є ті, в чесності яких ви сумніваєтеся, то також знадобляться і не пропускають світло маски, наприклад, для сну. Тоді всі будуть впевненими в тому, що ніхто ні за ким не стане підглядати.

Суть гри


Прості правила гри в популярну Мафію

Правила гри в «Мафію» дуже прості. Всі гравці діляться на кілька категорій, основні серед яких – це мирні жителі і мафія. Також в грі присутні і деякі інші персонажі, і кожен з них виконує свої певні функції. Але в підсумку повинні виграти або мафіозі, яких мирні жителі.

Ролі


Прості правила гри в популярну Мафію

У різних варіаціях гри в «Мафію» можуть зустрічатися різні ролі. У найпростішому варіанті категорії всього дві: мирні жителі і мафія. Також потрібен ведучий, який буде коментувати хід гри, стежити за її виконанням правил, а також оголошувати проміжні і підсумкові результати.
Отже, ролі можуть бути такими:

 • Мирні жителі. Вони, по суті, не виконують ніяких функцій. Їх основне завдання – з'ясувати, хто ж є мафією і вбиває ні в чому не винних городян.

 • Мафія – це самі головні лиходії, які ночами вбивають мирних жителів. Мафіозі може бути два, три або навіть більше, в залежності від загальної кількості гравців.

 • Лікар може лікувати городян, убитих мафією.

 • Путана або Занепала жінка – персонаж допоміжний. Цей гравець проводить ніч з одним з учасників гри і тим самим рятує його від загибелі, якщо на нього будуть зазіхати мафіозі.

 • Комісар або Поліцейський стежить за порядком і може заарештовувати підозрюваних у вбивствах.

 • Також в деяких версіях зустрічається маніяк. Він може зайняти сторону як мирних жителів, так і мафії або просто грати за себе і захищати власні інтереси. Ночами він душить людей, після чого ті не можуть говорити, але спілкуються за допомогою жестів.


 • Ігровий процес


  Прості правила гри в популярну Мафію

  Отже, як навчитися грати? Все досить просто. Весь ігровий процес розділений на дві основні фази: день і ніч. Вночі всі гравці виконують свої основні завдання, а вдень починається обговорення.
  Основні етапи гри:

 • Спочатку всі гравці витягують карти і з'ясовують, які ролі будуть грати. Якщо використовуються звичайні карти, то шістки зазвичай позначають мирних жителів, тузи – мафію. Королі можуть відповідати ролями Комісара і Доктора. Валет може бути Маніяком, а дама – Плутаною. Важливо, щоб кожен гравець побачив тільки свою карту, інакше втрачається сенс гри.

 • Далі починається перший день. Гравці можуть придумати собі імена, познайомитися, а також оцінити поведінку один одного і навіть зробити перші висновки (але враховуватися не будуть).

 • Далі настає перша ніч. Прокидаються представники мафії. Вони відкривають очі, знайомляться і роблять вибір. На цьому перша ніч завершується, тому що інші персонажі поки не можуть припускати, кому які ролі дісталися.

 • Другий день. Ведучий оголошує, хто був вбитий мафією. Далі починається обговорення, в ході якого визначаються підозрювані, і обраний на голосуванні розкриває свою карту і автоматично вибуває з гри.

 • Друга ніч буде цікавою, оскільки активізуються всі персонажі. Ведучий оголошує учасників у певному порядку, і вони виконують свої прямі функції. Спочатку свої «брудні справи» робить мафія. Далі в гру вступає Доктор, який лікує нібито потерпілого городянина. Тепер прокидається Повія і вирішує, з ким проведе ніч. Потім настає черга Комісара, і він повинен посадити у в'язницю того, кого підозрює у вбивствах. І потім може прокинутися маніяк, який вибере жертву і задушить її.

 • Знову день. Ведучий оголошує події, що відбулися за ніч. Якщо убитий був врятований Доктором або Плутаною, його обличчястість не оголошується. Якщо убита Повія, то автоматично гине і її «клієнт». Якщо Комісар помилився, то ведучий також не повинен говорити, кого він вважає вбивцею, інакше деякі карти розкриються. Вбитий вибуває з гри, потім знову починається обговорення. Але задушений в ньому не бере участь, вірніше, не говорить, а тільки жестикулює.


 • Гра продовжується до тих пір, поки або не будуть вбиті всі мафіозі, або злочинці за кількістю перевершать законослухняних городян.
  Обговорення може проходити по різними сценаріями. Найпростіший – це загальне голосування. Тобто гравці висувають свої припущення, радяться один з одним, пояснюють свою поведінку або виправдовуються, якщо їх починають звинувачувати. Потім всі голосують, і, таким чином, вирішується, хто є мафією.
  Голосування також може мати деякі нюанси. Так, всі гравці можуть голосувати по черзі, при цьому ведучий буде враховувати голоси. Але також можуть по черзі висуватися кандидатури, і тоді підрахунок буде більш простим.
  Коли основний підозрюваний визначений, він може сказати своє останнє слово (це дозволяється не завжди), і якщо хтось думку змінив, то він може змінити голос. Кандидат може вважатися обраним, якщо за нього проголосувала більша кількість гравців або ж абсолютна більшість. Далі він розкриває карту і вибуває, а гра продовжується далі.

  Тонкощі і правила етикету


  Щоб гра була цікавою, потрібно враховувати деякі поради і правила:

 • Якщо гравці не змогли визначитися з підозрюваним, і два претенденти набрали однакову кількість голосів, то обговорення починається знову, потім гравці голосують тільки за дві кандидатури, обрані в першому турі.

 • Голосувати можна тільки за одного гравця.

 • Заборонено розкривати свою роль, тоді сенс гри буде втрачено.

 • Вибулі гравці повинні мовчки і без емоцій спостерігати за ходом гри, не видаючи інших учасників.

 • Бажано всіх гравців видалити один від одного, щоб вони не стикалися і не відчували рухів в нічний час, це часто збиває з пантелику.

 • Не підглядайте, тоді грати буде просто нецікаво!

 • Якщо після роздачі карт один гравець з'ясував роль іншого, то карти перездати знову.

 • Не варто укладати парі, клястися, залучати релігійні погляди чи принципи. Всі повинні бути в рівних умовах.

 • В ході гри уважно стежте за всіма гравцями, задавайте компрометуючі питання і оцінювати відповіді на них і реакцію.

 • Вночі всі учасники повинні вести себе максимально тихо, так як будь-які рухи можуть привертати увагу і змушувати інших підозрювати не винних, а самих гучних гравців.

 • Ведучий під час звернення до гравців вночі повинен тримати голову прямо, щоб учасники не змогли обчислити ролі у напрямку його голосу.

 • Важлива не перемога, а сам процес, адже він захоплюючий і цікавий!

 • Якщо ви не вмієте брехати, то намагайтеся вести себе як можна спокійніше. Ймовірно, вам слід потренуватися.


 • Обов'язково спробуйте зіграти в «Мафію» у веселій компанії!