Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому у собаки сильно бурчить в животі?

Чому у собаки сильно бурчить в животі?

Додано: 10.04.16
Рубрика: Різне
Собака – друг людини. І якщо раптом у вашого вихованця погіршилося здоров'я чи самопочуття, то ви напевно будете переживати з цього приводу. І часом навіть самі, здавалося б, нешкідливі симптоми можуть викликати побоювання і тривогу. А про що може говорити бурчання в животі?

Як проявляється такий симптом?


Бурчання в животі, особливо гучне і тривалий, не помітити просто неможливо. При такому симптомі виникають булькаючі звуки, що доносяться з черевної порожнини вихованця. Вони нагадують кипіння або переливання рідини і добре чути оточуючих.
Чому у собаки сильно бурчить в животі?

Інші тривожні ознаки можуть бути відсутніми, тобто собака буде почувати себе цілком нормально, проявляти активність, є і вести себе як завжди. Але іноді виникають і інші супутні симптоми: метеоризм, біль у черевній порожнині (на них тварина може реагувати скавулінням, спробами забитися в кут і сховатися), сонливість, зниження активності, пронос або блювота, погіршення апетиту або повна відмова від їжі, а також підвищення температури тіла.

Із-за чого може виникнути?


Чому ж у собаки бурчить в животі? Причини такого симптому можуть бути самими різноманітними, причому як несерйозними, так і вельми небезпечними. Ось деякі з них:

 • Неправильне харчування. Якщо одні собаки легко перетравлюють будь-яку їжу, то інші мають досить слабкий шлунково-кишковий тракт і гостро реагують навіть на найменші похибки. Порушення травлення можуть викликати продукти, призначені для харчування вихованців, наприклад, солодощі, жирне, смажене, гостре, копчене, напівфабрикати, фастфуд і так далі. Також бурчання може бути спровоковано їжею, викликає підвищене газоутворення, наприклад, капустою, огірками. Крім усього іншого, легке нетравлення може виникнути при введенні в раціон нових продуктів або ж при переході з кормового харчування на натуральне (або навпаки).

 • Якщо улюбленець їсть жадібно і дуже швидко, то він може заковтувати повітря, що теж призведе до підвищеного газоутворення і урчанию в животі.

 • Отруєння. Якщо бурчання супроводжується іншими порушеннями травлення, такими як метеоризм, пронос і блювота, то, ймовірно, ваш вихованець чимось отруївся. І таке, до речі, трапляється досить часто, особливо з собаками, які мають звичку їсти з підлоги або підбирати їжу на вулиці.

 • Кишкові інфекції. На жаль, собаки часто піддаються їм, особливо дрібні і складні породи, які вважаються слабкими і болючими. Але подібні захворювання часто протікають гостро, тому бурчання напевно буде супроводжуватися різким погіршенням самопочуття, підвищенням температури тіла, відмовою від їжі, проносом, блюванням та іншими схожими симптомами.

 • Харчова алергія. Якщо ваш вихованець – алергік, то прояви реакції на алергени потрапляють в організм можуть виражатися саме в різних порушеннях травлення. Алергію часто викликають такі продукти, як яйця, молоко, риба, курка і так далі.

 • Захворювання або патології шлунково-кишкового тракту. Вони можуть бути як вродженими, так і придбаними, наприклад, зумовленими перенесеними інфекціями. На жаль, такі хвороби часто переходять у хронічну форму, і в цьому випадку господарі повинні ставитися до складання раціону тварини особливо відповідально і уважно. До речі, найпоширенішою проблемою є дисбактеріоз, який представляє собою порушення кишкової мікрофлори.


 • Як вирішити проблему?


  Що робити при виникнення такого симптому? Якщо бурчання виникає нечасто і не супроводжується тривожними симптомами, то, швидше за все, справа в неправильному харчуванні. І в такому випадку слід переглянути і змінити раціон. Виключіть з нього шкідливі продукти, а також підвищують газоутворення.
  І намагайтеся привчити улюбленця до режиму, тобто годуйте його в один і той же час і витримуйте однакові проміжки між прийомами їжі, щоб нормалізувати процес травлення.
  Якщо бурчання проявляється сильно, часто повторюється або стало практично постійним, а також супроводжується іншими ознаками, то собаку неодмінно потрібно показати ветеринару, щоб він з'ясував причину таких порушень і призначив коректне лікування. Воно буде залежати від конкретної причини бурчання. Так, при дисбактеріозі зазвичай призначаються пробіотики або пребіотики.
  Чому у собаки сильно бурчить в животі?

  Інфекції в більшості випадків лікуються антибіотиками або ж противірусними препаратами. При алергії слід виключити з меню собаки всі потенційно алергенні продукти. При отруєнні рекомендується дати сорбент, наприклад, активоване вугілля. А усунути метеоризм можна з допомогою вітрогінний засобів, таких як «Еспумізан».
  У більшості випадків необхідно дотримуватися щадної дієти. З раціону потрібно виключити всі шкідливі продукти: солодощі, смажене, жирне, фастфуд, мариноване, солоне, копчене, напівфабрикати і так далі. Дозволяється давати варені нежирні рибу і м'ясо, нежирні кисломолочні продукти, деякі відварені або тушковані овочі, а також яйця. Якщо собака живиться кормом, то слід вибрати спеціальний, рекомендований при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
  Важливо: будь-які препарати, а також їх дозування і спобличчя прийому може призначати тільки ветеринар після огляду тварини і його ретельного обстеження.

  Профілактика


  Щоб уникнути такої проблеми як бурчання в животі у собаки, варто дотримуватися заходів профілактики:

 • Складаючи раціон харчування свого улюбленця, слід враховувати його породу. Існують особливі рекомендації, що дозволяють уникати безлічі проблем.

 • Якщо у улюбленця є звичка підбирати все з підлоги і з землі і з'їдати, то постарайтеся відучити його від цього. Якщо нічого не виходить (наприклад, змінювати характер і поведінка в зрілому віці дуже складно), то постійно стежте за собакою під час прогулянок, не залишайте сміття на підлозі будинку.

 • Привчіть вихованця до режиму: намагайтеся годувати його в один і той же час, витримуючи певні проміжки. Крім того, слід контролювати обсяг порцій, щоб тварина не переедало. І не дозволяйте йому перекушувати! Попередьте всіх домочадців і гостей, щоб вони нічого не давали собаці, навіть якщо вона дуже просить і виглядає голодною.

 • Вчасно робіть всі належні щеплення своєму улюбленцеві, це дозволить захистити його від безлічі небезпечних інфекційних захворювань.


 • Піклуйтеся про свого вихованця, особливу увагу приділяйте його харчування. І тоді бурчання і інші неприємні симптоми не будуть турбувати собаку.