Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вивести пляму від ручки з одягу: народні і технічні засоби

Як вивести пляму від ручки з одягу: народні і технічні засоби

Додано: 21.04.16
Рубрика: Дім і затишок
Зіткнутися з такими забрудненнями, як плями, крапки, штрихи від ручок на джинсах або сорочках може кожна людина. І щоб не витрачати багато часу на термінові пошуки засобу, слід мати уявлення, як вивести пляму від ручки з одягу, не звертаючись в хімчистку. Перевірених способів для ліквідації забруднень такого роду існує чимало.

Технічні або «агресивні» кошти


Основним і перевіреним засобом, що допомагає зрозуміти, як відіпрати сліди від ручки з практично будь-якого матеріалу, є спирт . Ефективними також вважаються різноманітні речовини, створені на його основі: антисептик для рук , одеколони і спиртовмісні лосьйони , настоянки . І навіть дешевий лак для волосся або горілку можна використовувати для ліквідації плями. Подібні засоби для кращого результату варто комбінувати з додатковими інгредієнтами.

Пятно от шариковой ручки на рубашке
Не варто намагатися вивести пляму від кулькової ручки з одягу, використовуючи тільки миючий (чистячий) засіб. Ні мило, ні сучасний порошок не дадуть належного результату. Однак застосування плямовивідників , хімічних розчинників, що мають позначку «Оксі» (« Oxi ») , дозволить позбавитися від плям, розводів і штрихів від кульковою або гелевою ручки. Ефективним такий варіант буде лише у разі свіжих і не надто великих забруднень.

Додатковими технічними речовинами, які розчиняють пасту і позбавляють від некрасивих кольорових плям, є:гас;
скипидар;
ацетон і речовини, що містять цей компонент, наприклад, рідини для зняття лаку;
засоби для усунення іржі, у складі яких є щавлева кислота;
очищений бензин також допоможе вирішити питання, як вивести плями від ручки з поверхні тканинного матеріалу.


Якщо забруднилася в ручці замша або аналоговий матеріал, не потрібно застосовувати ніякі «агресивні» або навіть народні кошти. Досить потерти забруднену ділянку м'яких наждачним папером з дрібними зернятками.


Перед використанням технічних засобів важливо ознайомитися з наявною на пляшці інструкцією. А також дотримуватися всі правила безпеки. Використання щавлевої кислоти допустимо лише при захисті рук рукавичками. Проводити маніпуляції з «агресивними» речовинами, що мають неприємний запах, потрібно в добре провітрюваному приміщенні, виключаючи попадання парів в очі і легені.

Будь-який технічний засіб має пройти тестування на тканини. Штучні (синтетичні) матеріали, а також шовк або вовна не слід обробляти подібним чином, так як волокна тканини можуть просто розчинитися ацетоном або бензином.

Спобличчя очищення речей від чорнила із застосуванням технічних засобів


Перед тим як вивести пляму від ручки з одягу, виріб повинен бути добре просушене. Свіжі забруднення рекомендується попередньо промокнути м'яким відрізу тканини, але не втирати пасту волокна матеріалу. Натирання матерії навколо плям парафіном дозволить запобігти розтікання чорнил. Саме пляма з зовнішньої сторони варто присипати крохмалем чи тальком, які увберуть в себе бруд під час очищення одягу з вивороту.

Очистки вещей от чернил при помощи технических средств
Як видалити пляма від чорнила: перевірені спобличчя


 • Рясно побризкати плями і штрихи лаком для волосся або ж антисептиком. Витримати 5-15 хвилин. Після добре прополоскати і відправити в прання.
  Трохи очищеного спирту, горілки або будь-якого спиртовмісної речовини нанести на ватний тампон. Прикласти до місця забруднення, залишаючи на 10-20 хвилин. Потім взяти новий чистий диск, просочити його спиртовим засобом і потерти «розм'яклі» плями, рухаючись від країв плями до серединці. На завершення одяг потрібно добре випрати і висушити на відкритому повітрі, щоб усунути їдка амбре від спирту.
  Використання гасу, рідин, що містять ацетон, або бензину в чистому вигляді здійснюється аналогічно способу очищення матеріалу з допомогою спиртовмісних коштів.
  Комбінуючи в рівній пропорції спирт і ацетон, можна легко прибрати чорнильні плями. Даною сумішшю натираються забруднені ділянки і залишаються речі на 1-2 години. Потім з вивороту одяг потрібно пропрасувати гарячою праскою, лише після відправляючи в прання.
  Щоб позбутися від старого плями від чорнила, варто знову скористатися спиртом. Однак попередньо забруднення необхідно залити або концентрованим лимонним соком, або розведеної в теплій воді лимонною кислотою. Витримати розчин на плямах 20-30 хвилин, потім потерти тканину спиртом і відправити стиратися.
  Вибираючи засіб проти іржі або чисту щавлеву кислоту, будь-яка з цих речовин необхідно трохи розігріти. Після змочити тканину або вату і потерти забруднений пастою від ручки ділянку на одязі. За необхідності провести процедуру 2-3 рази, замінюючи забруднені ватяні диски або тканинні відрізи на чисті.
  Ще одним помічником спирту є гліцерин. Цей спосіб можна застосувати для делікатних тканин. Зробивши суміш гліцерину і спирту (1:1), розчином протирають забруднені ділянки. Після слід речі ретельно випрати.
  Для видалення плями від ручки з тканини підійде очищений скипидар в холодному вигляді. В даній речовині потрібно змочити шматок м'якої тканини, потерти їм плями на одязі. Потім ретельно прополоскати речі і гарненько випрати, використовуючи кондиціонер, щоб прибрати сильний хімічний запах.
  Для позбавлення від старого чорнильного плями можна застосувати і такий спосіб. Очищений спирт і скипидар змішати (1:1), залити сумішшю плями і потерти їх губкою, залишити одяг на півгодини. Потім запрати брудні ділянки будь-яким миючим засобом і відправити в прання.
  Розчин з медичного спирту і столового оцту, які змішуються в рівній пропорції, ліквідує сліди від ручки. Цією речовиною необхідно покрити брудні ділянки на речах, залишаючи в такому вигляді на 45-50 хвилин. Потім промити теплою проточною водою і випрати із застосуванням кондиціонера.
  Компрес з соляною кислотою, нерозведеної водою, залишений на кляксах на 20-30 хвилин, допоможе прибрати забруднення. Але даний спосіб не підійде для пофарбованого, надто тонкого і синтетичного матеріалу, так як така кислота здатна пошкодити не тільки пасту від ручки, але і волокна тканини, залишити патьоки фарби на неї.
  Щоб очистити одяг від ручки, можна змішати в рівних пропорціях спирт, мильну стружку (краще брати звичайне господарське мило) і очищений бензин. Плями покриваються цим розчином на годину. Після можна промокнути раніше забруднені ділянки нашатирем, щоб не залишилося жирних плям. Потім речі полощуться і стираються звичним способом.  Крім названих синтетичних і «агресивних» коштів прибрати плями і штрихи може спеціальна ручка для видалення чорнила, яку неважко знайти в продажу в канцелярських магазинах. Для свіжих плям можна також скористатися милом «Антипятин», яким потрібно перед пранням запрати забруднені ділянки.


  Народні поради по очищенню ручки з одягу


  У народному арсеналі достатньо ефективних, іноді дуже несподіваних засобів, які допомагають швидко вирішити питання, як відіпрати плями і штрихи від ручки з тканинних поверхонь. Прості спобличчя з доступними засобами найбільш добре працюють в ситуації не застарілих цяток.

  Виведение пятна от ручки
  Як вивести пляму від ручки: перевірені народні варіанти  2-3 ложечки звичайною або кальцинованої соди розвести невеликою кількістю теплої води, щоб вийшла густа кашка. Цю суміш нанести на поверхню плям, залишити на півтора-два години. Після зчистити губкою і випрати речі.
  Від кольорових штрихів допомагає гірчиця і гірчичний порошок . Такі засоби придатні для забарвлених матеріалів. Досить зробити з порошку кашку з додаванням теплої води, наносячи її на плями. Або просто покрити невеликим шаром гірчиці забруднені ділянки. Почекати близько години. Потім запрати оброблені місця господарським милом і відправити стиратися повністю в машинку.
  Швидким засобом для ліквідації свіжих, не встигли засохнути гелевих плям є кукурудзяний порошок (борошно, крохмаль) . Він чудово вбирає в себе чорнило, прибираючи забруднення. Також можна використовувати метод слідів від кулькової ручки. Залишивши речі з кукурудзяним порошком на 40-60 хвилин, потім їх слід прополоскати і відправити в прання.
  Ефективно усувають навіть засохлі плями кисле молоко, кисляк, кефір . Достатньо замочити речі в таких коштах на 20-25 хвилин. Після добре прополоскати і випрати із застосуванням порошку і кондиціонера.
  Усунути пляма від чорнила з поверхні одягу також можна за допомогою підігрітого молока . У ньому замочується тканинне виріб на півгодини, потім воно полощеться та перестиривается. Допустимо застосовувати і молочну сироватку . Спосіб також підійде для застарілих плям.
  Густа зубна паста не має основу у вигляді гелю, розчиняє бруд від ручки, яка опинилася на одязі. Її слід в невеликій кількості нанести на цятки, злегка спінити, залишити на годину. Потім промити одяг під струменем води і випрати звичним способом.
  Лимонний сік (кислота) ефективно працює і без компанії спирту. Цим засобом можна прибрати сліди від чорнила на поверхні шкіряних виробів. Досить потерти м'якою тканиною, змоченою в лимонному соку або розчині, забруднений ділянку. Аналогом може стати пиво , яке також роз'їдає пасту від кулькової ручки, але не ушкоджує шкіру.
  Нашатирний спирт розведений у воді (1:1), ефективний при боротьбі з плямами і некрасивими штрихами на одязі. Для більшої результативності його необхідно трохи підігріти. Допустимо використовувати також нерозведений нашатир або замінити його на перекис водню . Важливо: перекис підійде лише для білих тканинних виробів.
  Від свіжих плям допоможе позбутися замочування у воді, в якій розчинений пакетик гліцерину . Вимочувати тканинні вироби необхідно близько години, потім прополоскати і випрати.
  Сіль, або сода , розведені невеликою кількістю лимонного соку, наносяться на плями і чорнильні плями. Залишаються для впливу на 30-50 хвилин, потім паста змивається, а речі відправляються до прання.
  Якщо пляма вже висохло, знаходиться на гладкій поверхні, наприклад, на шкіряній куртці, то його можна засипати чистою вологою сіллю , залишаючи в такому вигляді на 24 години. Після зчистити сольове покриття і випрати річ.
  Можна спробувати видалити плями, застосовуючи винний, білий оцет . В якості засобу проти забруднень від ручки підійде і оцтова есенція , розведена у воді в співвідношенні 1:2. У вибраному розчині слід змочити ватку, потерти нею забруднені місця кілька разів поспіль. Потім обполоснути виріб і випрати.


  Чи можна вивести пляму від ручки відбілювачем? Відео-відповідь


  У наведеному нижче відеоролику показаний простий і швидкий спосіб ліквідації слідів від ручки з застосуванням кисневого відбілювача. А також у ролику розповідається про плюси використання цього сучасного засобу.


  З різноманіття способів і засобів очищення пасти від кульковою або гелевою ручки з речей можна вибрати максимально придатний варіант, який допоможе вирішити проблему. Комбінування «професійних» і народних засобів дозволить ефективно побороти навіть сильні забруднення і старі плями від будь-яких чорнила.