Корисні поради
на всі випадки життя
» » Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

Додано: 09.05.16
Рубрика: Ремонт
Оформлення дизайну – це цікавий, але водночас складний процес, адже потрібно врахувати стільки дрібниць! І якщо вам до душі простота і легка недбалість, зверніть увагу на індустріальний стиль.

Що це за стиль?


Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

Індустріальний стиль зародився в Нью-Йорку і почав поширюватися по Європі в 90-х роках минулого століття. А його розвиток почався в занедбаних складських і виробничих приміщеннях, які поступово почали освоюватися.
Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

Спочатку їх використовували для облаштування ресторанів, готелів і барів, але потім вони почали «обживатися», тобто використовуватися в якості житлових. І хоча тепер подібні приміщення практично не використовуються в таких цілях, стиль залишився і став дуже популярним.

Основні риси


Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

Особливості індустріального стилю в інтер'єрі:

 • Великі площі. Складські приміщення завжди були великими, і ця особливість стала основоположною для стилю. Тому невелику кімнату в такому стилі краще не оформляти, це буде виглядати безглуздо.

 • Грубі і необроблені поверхні. Це можуть бути бетонні або цегляні стіни, покриті одним шаром фарби або зовсім не пофарбовані, бетонний або дощана підлога.

 • Велика кількість металу і бетону. Такі матеріали вважаються основними і використовуються повсюдно, інші практично не зустрічаються.

 • Стримані і спокійні, іноді навіть нудні тони. Але вони не будуть здаватися похмурими, якщо використовувати їх правильно і слідувати деяким радам.


 • Бути чи не бути?


  Індустріальний стиль вельми специфічний, тому оцінять його далеко не всі. Так, він напевно припаде до душі брутальному і цінує простоту і стриманість у всьому чоловікові, особливо одинокому. А ось романтичною дівчині в такій кімнаті може бути незатишно, як і дитині.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Є і деякі вимоги, що пред'являються до приміщення. Відразу варто відзначити, що напрямок буде виглядати більш гармонійно в будинку, ніж в квартирі, хоча в простору студію воно цілком може вписатися. Але найголовніше, щоб площа була достатньою і навіть надлишковою, адже зазвичай в індустріальному стилі оформляють великі приміщення (близько 90-100 квадратних метрів).
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Колірна гамма


  Почати варто з основних тонів, саме вони будуть ставити загальну атмосферу і правильно обігравати особливості стилю. Ваше завдання – підкреслити якусь суворість приміщення, адже варто пам'ятати про те, що, згідно концепції, воно має не житлове призначення, а промислове. І досягти цього допоможуть такі кольори як брудно-рудий, усі відтінки сірого, блідо-синій, коричневий, чорний, бежевий. Зробити кімнату більш світлою і свіжої допоможе білий, його теж можна активно використовувати.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Допустимі і колірні акценти, але вони не повинні бути надмірно яскравими, вітаються глибокі тони, наприклад, темно-бордовий, синій. Спробуйте розбавити основний тон червоним, жовтим або яскраво-рудим.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Порада: щоб створити ефект багатогранності простору, спробуйте використовувати різні відтінки одного і того ж кольору. Різна глибина тонів і монохромна гамма дозволять розширити межі простору і освіжити дизайн, але не перевантажувати його строкатістю.

  Оздоблювальні роботи


  Обробка повинна бути такою, щоб створювалося відчуття мінімальної обробки поверхонь або її повна відсутність. І досягти цього можна, використовуючи властиві стилю матеріали: бетон, цегла, метал, дерево. Наприклад, стіни можна залишити бетонними і пофарбувати в один шар або обробити декоративної цегляною кладкою. А можна ці два спобличчя комбінувати.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Підлогу можна покрити дошками, але не забудьте їх обробити протигрибковими засобами. Допускається фарбування. Доречним буде і наливну підлогу, створює ефект бетонної стяжки. Але його колір повинен бути приглушеним і спокійним, ідеальним варіантом буде сірий.
  Стелю краще всього побілити або пофарбувати. А щоб підкреслити індустріальну концепцію, декорують його дерев'яними балками, які в подальшому можуть використовуватися для монтажу освітлювальних приладів.

  Меблювання


  Меблі проста і ніби активно використовувалась раніше. Вітаються металеві деталі, тому полиці можна замінити стелажем, виготовленим з металу. Доречними будуть і раніше популярні обтягнуті шкірою крісла на сталевих ніжках.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  В вітальні поставте простий диван на ніжках, обтягнутий грубою тканиною. Кухня знайде риси індустріального стилю, якщо облаштувати її за допомогою лаконічних барних стільців і металевого столу (стільниця може бути скляною). Якщо ви вирішили оформити в обраному напрямку спальню, то обов'язково придбайте металеву ліжко на високих ніжках з узголів'ям з прутів.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Оформлення вікна


  Щоб приміщення здавалося темним, похмурим і нежитловим, забезпечте достатнє природне освітлення. І зробити це допоможе велике вікно. Але важливо також правильно його оформити. Штори точно будуть недоречними, особливо важкі. Оптимальний варіант – це жалюзі. Вони, по-перше, підтримають основну концепцію, по-друге, будуть пропускати сонячні промені.

  Освітлення


  Якщо вдень світло буде надходити з вікна, то в темний час доби буде потрібно штучне освітлення. Про великий люстрі забудьте відразу, вона в індустріальний інтер'єр точно не впишеться. Замініть її локальними світильниками, це не тільки стильно, але і зручно, адже ви зможете регулювати ступінь освітленості.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Бажано вибирати прості мобільні прилади з металевими плафонами. Кріпити їх можна на стелі або на балках, на стінах і навіть на різних предметах меблів. Також доречні і торшери, але обов'язково відповідні концепції.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Цікавий прийом – підсвічування робочих поверхонь або зон зберігання. Обладнати її дуже просто: достатньо пустити по периметру предмета меблів або окремої деталі світлодіодну стрічку.

  Декор


  На фото можна помітити, що декор повинен бути стриманим, але відмовлятися від нього зовсім не варто. І бажано використовувати предмети, у звичайному житті не виконують функцію прикраси. Це можуть бути постери, рекламні буклети або білборди, дорожні знаки, деталі автомобіля або інструменти і так далі.
  Особливості індустріального стилю в інтер'єрі (фото)

  Внести в кімнату трішки затишку допоможуть фото на стінах, але в простих рамках. А щоб додати якусь родзинку, використовуйте статуетку або техногенну інсталяцію, створену з предметів побуту або інструментів.

  Рекомендації


  Кілька порад:

 • Якщо вам дісталося приміщення з прихованими комунікаціями, то не варто їх маскувати. Різні вентиляційні отвори і труби, балки та інші подібні елементи будуть підкреслювати стиль і надавати йому особливий шарм.

 • Щоб приміщення виглядало ще більш стильно і гармонійно, можна вибрати певну концепцію індустріального стилю. Це може бути так званий заводський індастріал, автотранспортний, авіаційно-космічний або портовий. Вибравши конкретний напрям, доповніть його тематичними елементами. Наприклад, автомобільну концепцію можна підтримати за допомогою різних деталей, дорожніх знаків та інших аксесуарів.

 • Слідкуйте за чистотою!


 • Прикладіть максимум зусиль, щоб приміщення, оформлене в індустріальному стилі, стало стильним і комфортним.