Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як роблять хімічний пілінг для обличчя?

Як роблять хімічний пілінг для обличчя?

Додано: 14.05.16
Сучасним жінкам доступно безліч різних косметичних процедур, що дозволяють омолоджувати шкіру і виглядати природно. Одна з них – це хімічний пілінг. А варто проводити таку процедуру саме вам? І які різновиди пілінгу найбільш ефективні?

Що таке хімічний пілінг?


Пілінг – це глибоке очищення шкіри. Існує декілька його різновидів, і одна з них – це хімічний, передбачає вплив на шкіру досить агресивних речовин (частіше всього використовуються різні кислоти). При такій процедурі віддаляються ороговілі клітини епідермісу, а іноді і верхні його шари. І це дія стимулює регенерацію, тобто оновлення тканин, за рахунок чого шкіра виглядає більш молодою і свіжою.
Як роблять хімічний пілінг для обличчя?

Як проводиться процедура?


Як роблять хімічний пілінг для обличчя? Така процедура складається з декількох етапів:

 • Спочатку косметолог огляне вас з метою оцінки стану шкіри і виявлення наявних проблем. Після огляду він підбере найбільш підходящий варіант пілінгу.

 • Далі слід очищення обличчя. Макіяж повністю видаляється, після чого вся поверхня шкіри обробляється спеціальним засобом. Зазвичай використовуються лосьйони, очищаючі і знежирюють особа, а також готують епідерміс до подальшого впливу.

 • Далі на шкіру наноситься основний підібраний раніше препарат. Час його дії визначається косметологом, воно залежить від агресивності входять до складу речовин і ступеня їх впливу на епідерміс, а також від стану шкіри.

 • Тепер склад потрібно видалити. Ймовірно, фахівець буде використовувати спеціальний засіб-нейтралізатор.

 • Далі косметолог завдасть заспокійливий і зволожуючий крем.


 • Тривалість одного сеансу залежить від площі оброблюваної зони і часу впливу засобу на шкіру. Зазвичай вона варіюється від 15-20 хвилин до години. У деяких випадках може знадобитися курс, що складається з декількох процедур.
  Якщо проводиться серединний або глибокий пілінг, то можуть виникати хворобливі відчуття, тому фахівець може запропонувати місцеве знеболювання, передбачає використання засобів на основі лідокаїну та інших подібних речовин.

  Різновиди пілінгу


  Хімічних пілінг ділиться на декілька різновидів, залежно від ступеня впливу на шкіру. Нижче будуть детально розглянуті основні види.

  Поверхневі


  Поверхневий пілінг вважається самим щадним, так як впливає тільки на верхні шари епідермісу і практично не пошкоджує їх, видаляючи лише ороговілі клітини. Він рекомендований дівчатам віком 25-28 років і може проводитися в домашніх умовах.
  Основні показання: перші мімічні зморшки, вугрі, розширені або закупорені пори, постакне, підвищена жирність шкіри.
  Як роблять хімічний пілінг для обличчя?

  Протипоказання: дерматологічні захворювання з локалізацією в зоні обробки, загострення герпетичної інфекції, ушкодження шкірних покривів, періоди лактації і вагітності, алергічні реакції.
  Особливості процедури: пілінг практично безболісний, може відчуватися лише легке поколювання; період відновлення досить швидкий і простий; складного догляду не потрібно; сеанси можуть проводитися декілька разів на рік з інтервалом, рівним 2-8 тижнів.
  Найефективніші різновиди поверхневого хімічного пілінгу:

 • Фруктовий. Для очищення шкіри використовуються фруктові кислоти, наприклад, виноградна, яблучна, лимонна та інші. Вони надають щадне вплив на епідерміс і зачіпають тільки верхні його шари.

 • Гліколевий пілінг передбачає використання гліколевої кислоти і може вважатися універсальним, так як підходить для всіх типів шкіри.

 • Ретиноевий пілінг називають жовтим, так як для проведення процедури використовується відрізняється оранжево-жовтим відтінком ретиноєва кислота.

 • Молочний пілінг передбачає використання засобів на основі молочної кислоти, яка відрізняється м'яким впливом і підходить навіть алергікам і власницям чутливої шкіри.

 • Азелаиновий. Основний компонент препаратів – азелаїнова кислота.

 • 20%-ний саліциловий. Використовується 20%-ная саліцилова кислота.

 • Пілінг Джесснера. При проведенні процедури використовуються засоби, що містять саліцилову і молочну кислоти, а також резорцин. Винахідник такого методу – Макс Джесснер.

 • Активно використовуються різні комбіновані пілінги з застосуванням засобів на основі декількох компонентів.

 • Хлористий пілінг проводиться за допомогою хлористого кальцію.


 • Серединні


  Серединний або середній пілінг зачіпає більш глибокі шари шкіри, він рекомендується дівчатам і жінкам віком 28-40 років.
  Показання: зморшки, пігментні плями, розтяжки, шрами, рубці та інші дефекти, перші ознаки в'янення і старіння шкіри, акне і постакне. Процедура дозволяє підвищити пружність і еластичність шкірних покривів, усунути дрібні недоліки і поліпшити колір.
  Протипоказання будуть такими ж, як і для поверхневого пілінгу.
  Особливості: процедура відносно безпечна (якщо проводиться спеціалістом і за умови дотримання технології), але більш агресивна, ніж поверхневий пілінг; серединний пілінг досить болючий; потрібно догляд за шкірою обличчя після сеансу (зазвичай він передбачає застосування прискорюють процес загоєння коштів і деякі обмеження, наприклад, відмова від засмаги та інших косметологічних процедур); інтервал між сеансами становить 2-6 місяців.
  Популярні види серединного пілінгу:

 • 30%-ний саліциловий пілінг проводиться за допомогою 30%-ной саліцилової кислоти.

 • Трихлоруксусний або ТСА-пілінг. Це органічна речовина, вплив якого на шкіру було відкрито в середині минулого століття.


 • Глибокі


  Глибокий пілінг зачіпає всі шари епідермісу, причому значно пошкоджує їх. Процедура вкрай агресивна і може проводитися тільки висококваліфікованими спеціалістами в косметологічних клініках або салонах. Цей вид рекомендований жінкам середнього віку, тобто старше 45-50 років.
  Показання: зморшки (в тому числі і глибокі), пігментні плями, рубці і шрами, стриї, виражені ознаки старіння і в'ялості шкіри. Сеанс дозволяє домогтися омолодження практично на 10-15 років.
  Протипоказання такі ж, як і для двох інших різновидів, але фахівець може при огляді виявити і деякі інші.
  Особливості: процедура вкрай болісна і пов'язана з травматизацією шкіри, тому проводиться тільки в клініках, причому під наркозом і в операційній; тривалий реабілітаційний період (його тривалість може досягати два місяці); після сеансу виникає велика ранова поверхня, тому потрібен особливий догляд, що включає обробку шкіри антисептиками і протизапальними засобами, відмова від засмаги і застосування косметики, а також прийом антибіотиків (для запобігання інфікування); проводити глибокий пілінг слід раз на рік або навіть кілька років.
  Глибокі пілінги проводяться за допомогою препаратів, що містять фенольні сполуки.

  Важливі правила


  Кілька важливих правил, які дозволять зробити процедуру пілінгу ефективною і безпечною:

 • Серединні та глибокі пілінги проводяться виключно в салоні і тільки досвідченим фахівцем після ретельного огляду і виявлення протипоказань.

 • Навіть якщо ви вирішили робити пілінг будинку, зверніться до досвідченого і кваліфікованого фахівця за консультацією. Він, підбере оптимальний варіант і дасть рекомендації щодо проведення процедури.

 • Важливо витримувати інтервали між сеансами. І чим більш глибокий вплив виявляється, тим більш тривалими повинні бути проміжки. Зменшувати їх не можна, це може призвести до неприємним та небажаним наслідкам.

 • Важливо дотримуватися всі дані косметологом рекомендації, це прискорить процес відновлення шкіри і дозволить домогтися найкращих результатів, а також уникнути неприємних наслідків.

 • Якщо в ході процедури виникли сильні і нестерпні хворобливі відчуття, негайно повідомте про це косметолога.

 • Для проведення процедури вдома використовуйте тільки якісні пілінгові препарати.


 • Підберіть відповідний вид пілінгу і поліпшите стан своєї шкіри!