Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як побороти страх і боязнь кішок?

Як побороти страх і боязнь кішок?

Додано: 13.06.16
Рубрика: Дім і затишок
Фобії можуть бути самими різними: одні бояться води, інші висоти, треті павуків, четверті публічних виступів. Але є і люди, страх на яких наводять звичайні кішки. А з чим пов'язана така фобія? І чи можна її подолати?

Вникаємо в суть


Боязнь кішок має кілька назв: айлурофобия, гатофобия, галерофобия. Деякі психіатри та психологи вважають таку фобію однієї з різновидів психічних захворювань, але насправді вона може мати вагомі причини.
Прояви можуть бути різноманітними. Наприклад, людина може боятися укусу або нападу, зараження яким-небудь захворюванням, що передається цими тваринами, або ж містичної сили, якої кішки нібито володіють. Але також страх може бути абсолютно безпідставною, необґрунтованою і незрозумілим. І тоді людина не може зрозуміти причини і суть страху або навіть усвідомлює, що ніякої серйозної небезпеки немає, але все одно продовжує боятися.

Поширена така фобія?


Насправді страх кішок – не рідкість, адже кількість цих тварин дуже велике, а деякі з них можуть вести себе агресивно, у тому числі і по відношенню до людей. І якщо одні невдалий досвід успішно переживають і забувають, то інші починають відчувати страх, який може переслідувати все життя, якщо його не бороти.
Як побороти страх і боязнь кішок?

Вам буде цікаво дізнатися, що айлурофобіей страждають не тільки звичайні, але і відомі люди. Наприклад, такий страх відчували Адольф Гітлер, Чингіз-Хан, Наполеон Бонапарт, Гай Юлій Цезар, Лаврентій Берія, Беніто Муссоліні, Олександр Македонський.

Чому може з'явитися страх кішок?


Причини айлурофобии можуть бути різними, ось найпоширеніші:

 • Невдалий досвід спілкування з такими тваринами і пережиті неприємні ситуації, пов'язані з ними. Наприклад, кішка могла покусати або сильно подряпати людини, що призвело до неприємних емоцій, а потім і до фобії. Часто такі страхи беруть свій початок у дитинстві, адже дорослі люди розуміють, що людина набагато сильніше і розумніше невеликої тварини, так і не кожна кішка небезпечна, є цілком ласкаві, товариські і нешкідливі. А дитина може представника котячих прийняти за справжнього монстра, адже його розміри будуть більш значними, так і фантазія зіграє свою вирішальну роль. У результаті навіть раптовий стрибок кішки може викликати розвиток фобії на підсвідомому рівні.

 • Неприємні наслідки взаємодії з кішками. З такої причини фобія може розвинутися у дитини. Наприклад, його вкусила чи подряпала кішка, але він не відчув страху і інших неприємних відчуттів. Але після такого інциденту батьки відвезли його в поліклініку, в якій так багато лікарів, та всі норовили зробити боляче, обробляючи рану. Ще гірше, якщо після укусу малюкові були призначені щеплення від сказу. Тобто, по суті, саме спілкування з твариною ні до чого поганого не призвело, але його наслідки були неприємними, і такі емоції на підсвідомому рівні могли зв'язатися з кішками, а не з самими маніпуляціями, що проводяться лікарями.

 • Нестійка психіка або підвищена емоційна чутливість. Деякі люди, які відчувають страх перед кішками, самі не потрапляли в пов'язані з такими тваринами неприємні ситуації. Але вони могли спостерігати їх з боку або просто чути розповіді про них. І якщо людина все приймає близько до серця і болісно переживає навіть чужі біди, то він цілком може спроектувати неприємності на себе або ж просто зробити висновок, що кішки неймовірно небезпечні, і їх варто обходити стороною.

 • Психічні захворювання. Гатофобия може бути одним з численних симптомів.


 • Прояви


  Існує кілька варіантів прояву страху кішок:

 • Візуальний страх. Він виникає тоді, коли кішка з'являється в полі зору людини, нехай навіть не поруч з ним, а десь далеко. В інший час фобія може ніяк не проявлятися.

 • Ситуаційний страх. Він пов'язаний з конкретними загрозливими ситуаціями, в яких тварина може напасти і завдати шкоди, наприклад, воно знаходиться дуже близько, перебуває в поганому настрої, має не самий спокійний норов або ж готується до атаки. Але люди з таким острахом можуть відчувати себе більш-менш нормально при вигляді котів. Така різновид вважається однією з найбільш простих і простих.

 • Панічний нав'язливий страх найскладніший і сильний. Людина постійно думає про кішок і боїться вже того, що вони можуть раптово його атакувати. Йому можуть снитися пов'язані з цими тваринами кошмари, у важких випадках виникають галюцинації. Загалом, айлурофобия не залишає хворого ні на хвилину і заважає йому і оточуючим жити.


 • Страх може проявлятися по-різному. Так, одні, помітивши предмет свого страху, поспішають ретируватися і запобігти небезпеці або неприємну ситуацію, інші впадають в ступор і не можуть нічого зробити, а треті буквально падають в непритомність. Можуть виникати такі симптоми, як підвищена пітливість, почастішання серцебиття, сплутаність свідомості, порушення ритму дихання, запаморочення і так далі.

  Як вирішити проблему?


  Як побороти страх кішок? Насправді це не так складно, як може здатися на перший погляд. І зробити це необхідно, щоб жити нормальним життям, адже навколо так багато кішок, і страх перед ними може вносити безліч обмежень.
  Насамперед, слід з'ясувати причини страху та обставини, що послужили поштовхом до розвитку фобії. Для цього може знадобитися тривала робота з психологом або навіть кілька сеансів гіпнозу. Але дізнавшись суть своєї боязні, людина зможе впоратися з нею, зрозумівши, що неприємні емоції не обґрунтовані і пов'язані лише з підсвідомим сприйняттям або дитячими переживаннями.
  Як побороти страх і боязнь кішок?

  Також побороти страх допоможе і спілкування з кішками. Спочатку воно буде вводити в шок, але важливо діяти поступово і поетапно, наприклад, спочатку просто дивитися на кішок здалеку, потім знаходитися з ними в одному приміщенні, потім торкатися до них, потім прасувати. Така своєрідна терапія може допомогти зрозуміти, що тварини не так страшні і небезпечні, як здається.
  Кінцевим етапом лікування може стати придбання чотириногого друга, але важливо вибрати доброзичливу і спокійну породу, так як складна і агресивна лише погіршить ситуацію і посилить страх. Крім того, хворим радять досконально вивчати поведінку та звички представників сімейства котячих, це дозволить зрозуміти, що вони можуть бути небезпечними лише при деяких обставинах (а їх можна уникати).
  Що робити, якщо страх не обґрунтований, і боротьба з ним безуспішна? У важких випадках можуть призначатися лікарські препарати, особливо якщо фобія є проявом якого-небудь психічного відхилення.
  Нехай страх перед кішками відступить, адже ці тварини можуть бути милими, спокійними, добрими і лагідними.