Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити красиві міксбордери в саду?

Як зробити красиві міксбордери в саду?

Додано: 13.06.16
Рубрика: Сад і город
Ландшафтний дизайн – це не просто хаотично висаджені рослини. Щоб сад став оригінальним і красивим, можна створювати композиції з квітів, наприклад, міксбордери. Дізнайтеся, як це робити.

Що таке міксбордер?


Миксбордер – це змішаний квітник, зазвичай має витягнуту форму. Дослівно назва перекладається як «змішаний бордюр», але форма, в принципі, може бути будь-якою.
Як зробити красиві міксбордери в саду?

Міксбордери бувають різними. Так, якщо за основу класифікації брати входять до складу рослини, то можна виділити деревні, овочеві, хвойні, квіткові, а також змішані. В залежності від сезону цвітіння міксбордери можна розділити на весняні, літні, осінні, зимові і безперервно квітучі.

Де розташувати квіткову композицію?


В першу чергу слід вибрати місце, на якому буде розташовуватися міксбордер. Воно не повинно перебувати під сонцем, прямі промені переносять далеко не всі квіти. Також не варто вибирати вітряний і незахищений ділянку, протяги і різкі пориви можуть пошкоджувати суцвіття або навіть стебла.
Як зробити красиві міксбордери в саду?

Можна розмістити композицію близько фасаду будинку, уздовж садової доріжки, близько огородження ділянки, по краю тераси або прямо на газоні. І не забувайте враховувати кут огляду, щоб композиція була видно повністю і саме в такому ракурсі, в якому ви запланували.
Порада: при виборі підходящого місця враховуйте розміри міксбордера, а також особливості росту квітів. Рослинам не повинно бути тісно, інакше вони не розкриються у всій красі своє або навіть будуть почувати себе некомфортно.

Як скласти оригінальну композицію?


Як зробити красиві міксбордери в саду?

Як зробити красиві міксбордери в саду? Для цього недостатньо просто вибрати вподобані рослини і висадити їх на одній грядці, слід все ретельно спланувати, продумати і діяти покроково.
Отже, основні етапи створення міксбордера:

 • Проектування. Для початку виберіть відповідні рослини і складіть детальну схему їх розміщення. В якості основи композиції можна використовувати чагарники, які будуть грати роль якогось «скелета». Вони висаджуються з рівними достатніми для зростання інтервалами. Наприклад, можна використовувати хвойники: кипарисовик, колоновидна тис, ялівець лускатий. Далі вміщуються середньорослі багаторічники, такі як гейхера, тунбергия, цинерарія, полин, ковила, осока. Потім можна висаджувати цибулинні та однорічні рослини: крокуси, мускарі, примули, нарциси, проліски, тюльпани. Потім можуть розташовуватися низькорослі рослини (шавлія, чорнобривці, манжетка, календула), а на першому плані землепокривні (очиток, котула, піщанка). Якщо планується огляд з двох боків, той «скелет» розташуйте в центрі, а по його боках розміщуйте інші рослини, дотримуючись ступеневості.

 • Підготовка грунту. Обов'язково удобрити її і розпушіть.

 • Підготовка рослин. Якщо ви придбали готові саджанці, то можна переміщати їх у грунт. А якщо планується вирощування з насіння, то почніть його заздалегідь, щоб до початку цвітіння всі рослини вже були в ґрунті.

 • Приступайте до посадки рослин. Розташовуйте їх приблизно на рівних відстанях один від одного, враховуючи розміри та особливості росту, щоб не залишалося порожнеч, вони погіршать зовнішній вигляд.


 • Як підібрати рослини?


  Підбір рослин повинен здійснюватися з урахуванням наступних важливих моментів:

 • Особливості цвітіння. В ідеалі потрібно створити безперервно квітучу і «довгограючу» композицію. Краще всього для цього використовувати багаторічники. Але постарайтеся підібрати їх таким чином, щоб вони цвіли по черзі. Тоді бутони поступово будуть змінюватися, і композиція не зіпсується і не здасться порожній і не наповненою. А щоб замаскувати відсутність квіток у тих або інших ділянках, можна використовувати рясно і тривало квітучі однорічники.

 • Розмір. Варто враховувати не тільки висоту, але і пишність розростання, щоб рослини не перекривали один одного і не змішувалися, це буде виглядати неакуратно і може нашкодити квітам.

 • Особливості догляду. Не варто висаджувати поруч рослини, що вимагають складного і кардинально розрізняються догляду, ви просто не зможете його забезпечити. Так що бажано вибирати і використовувати для створення композиції квіти, які ростуть приблизно в однакових умовах. І щоб з'ясувати їх і не помилитися, заздалегідь і уважно вивчіть інформацію про кожну рослину.

 • Сприятливий сусідство. Деякі рослини просто не зможуть ужитися один з одним, і в результаті один або кілька можуть постраждати. Так що перед посадкою з'ясуйте, чи можна поєднувати ті чи інші квіти, будуть вони комфортно себе почувати і повноцінно рости на одній території.

 • Колірна гамма. При підборі рослин важливо враховувати і їх відтінки, адже вони повинні поєднуватися, щоб міксбордер не здавався строкатим. Можна вибрати два або три вдало поєднуються тони, таких як червоний і жовтий, бузковий та рожевий, синій і жовтий. У будь-тандем можна ввести універсальний білий. Також спробуйте створити монохромний композицію з різних відтінків одного кольору.

 • Концепція або стиль. Хочете розробити унікальний дизайн? Тоді виберіть концепцію або стиль. Це може бути кантрі з великими рослинами, прованс з польовими квітами, пейзажна композиція з дикорослими квітами.


 • Правильний догляд


  Як зробити красиві міксбордери в саду?

  Щоб створений своїми руками міксбордер радував око з кінця весни до початку осені, забезпечте правильний догляд за ним. Він полягає у дотриманні наступних правил:

 • Видаляйте бур'яни, щоб вони не заважали нормально рости рослинам.

 • Вчасно виконуйте обрізку: прибирайте відцвілі бутони, а також слабкі або занадто довгі пагони.

 • Для профілактики проводите обробку проти шкідників.

 • Регулярно поливайте міксбордер, але не допускайте перезволоження грунту і застою вологи.

 • Не забувайте вносити добрива.


 • Поради


  Як зробити красиві міксбордери в саду?

  Кілька рекомендацій:

 • Якщо ви не можете самостійно скласти схему, то використовуйте готову.

 • Необов'язково робити миксбордер багаторівневим, всі рослини можуть розташовуватися приблизно на одному рівні. Але тоді вони повинні бути невисокими і нечисленними, інакше деякі екземпляри залишаться непоміченими.

 • Щоб знайти цікаві ідеї або використовувати чужі, можна подивитися фото в журналах, присвячених садівництва або розведення квітів.

 • Якщо на одному з квіток з'явилися ознаки захворювання або ураження шкідниками, то його бажано видалити. А решта обприскайте рослини інсектицидним засобом, щоб уникнути розмноження паразитів.


 • Створіть шикарний міксбордер, щоб він дарував естетичне задоволення і пишно цвів з весни до осені!