Корисні поради
на всі випадки життя
» » Недоліки популярної питної дієти

Недоліки популярної питної дієти

Додано: 19.06.16
Іноді бажання скинути зайві кілограми буває настільки сильним, що жінки вдаються до кардинальних заходів і зовсім відмовляються від їжі. Вони випробовують на собі всілякі дієти, які, на жаль, не завжди приносять бажаний результат. До того ж, вони можуть погано впливати на стан здоров'я, а в окремих випадках навіть вимагати лікування в лікарні. Одним з таких екстремальних видів схуднення відноситься питна дієта.

В чому суть?


Більшість строгих систем харчування для схуднення передбачає тимчасове обмеження в їжі з можливістю збереження в раціоні невеликої кількості дозволених продуктів. Питна дієта дозволяє своїм последовательницам тільки пити – воду, відвари, соки, чай, кава, бульйони. Всі, за винятком газованих напоїв і алкоголю.
Недоліки популярної питної дієти

Автори стверджують, що таким чином організм швидко очиститься від шлаків, токсинів, а внутрішні органи стануть працювати краще. Дотримуватися такий режим харчування» потрібно рівно 30 днів. Саме такий час, на думку деяких дієтологів, організму необхідно для повного очищення. Обов'язкове для дотримання умову – вживання півтора-двох літрів чистої води на добу, всі інші рідини можна приймати в будь-якому порядку і кількості.
Обіцяні результати повинні будуть вас вразити поліпшення самопочуття на початковому етапі і позбавлення від шкідливих накопичень навіть на клітинному рівні, а також очищення всіх порожнистих органів. За місяць прихильники дієти обіцяють втрату 10-15 кг зайвої ваги.

Що кажуть медики?


Лікарі одноголосно стверджують, що питна дієта згубно впливає на організм людини. Незважаючи на те, що зайві кілограми дійсно підуть, наслідки можуть бути не найприємнішими. Якщо ви вирішите влаштувати 2-3 подібних розвантажувальних дня, це дійсно буде корисно, але цілий місяць, проведений на одній лише рідини, може закінчитися запуском необоротних процесів, серед яких руйнування клітин і відторгнення організмом корисних речовин.
Тим, хто добре знайомий з основами анатомії, відомо, що порожнисті органи, такі як сечовий міхур і жовчний, самі по собі мають функцію самоочищення, а їх пряме призначення якраз і полягає у виведенні з організму непотрібних речовин. Тому обіцянки їх повного очищення – чистої води фальш.
Ще один істотний недолік криється в тому, що інші органи, пропускаючи через себе виключно рідину, втрачає у процесі білок, який є їх основним структурним матеріалом. Таким чином, печінка і нирки піддаються поступової атрофії і перестають виробляти потрібну кількість необхідних для травлення ферментів. Недоотримання білка тягне за собою зниження імунітету, порушення гормонального фону, а значить і менструального циклу у жінок, токсикозу і проблем з кишечником.
Недоліки популярної питної дієти

Крім чисто фізіологічних проблем у людини є постійне відчуття голоду, яке складно зменшити з допомогою рідини. В голові постійно крутяться думки про припинення дієти, і існує ризик зриву, після якого, як правило, жінки з'їдають велику кількість твердої їжі за один прийом, і згодом страждають розладами травлення.
Але якщо ви всупереч усім противоказаниям вирішили випробувати на собі метод експрес-схуднення, пам'ятайте, що «сидіти» на дієті не частіше, ніж один раз на рік. А тим, у кого є захворювання нирок, печінки або шлунково-кишкового тракту краще взагалі відмовитися від подібних експериментів.