Корисні поради
на всі випадки життя
» » Коли проходить фестиваль фарб холі в Індії?

Коли проходить фестиваль фарб холі в Індії?

Додано: 28.06.16
Якщо ваш відпочинок і подорожі не обмежуються банальним лежанням на пляжі і купанням в морі, тоді обов'язково завітайте до Індії. Ця країна багата в першу чергу цікавими людьми, а також різними традиціями та святами. Один з них – холі, барвистий фестиваль надзвичайно прекрасного настрою. Побачити його своїми очима і стати учасником – одна з найпам'ятніших авантюр в житті.

Буйство фарб і посмішок


Проводять це свято початку весни, цей день є днем святкування бенгальської нового року і повного місяця, яке мовою індусів звучить як Пхалгун. По суті, це багатовікова традиція зустрічі теплої пори і появи бога Крішни. Сталося це саме в цей день в 3 тис. до н. е.
Коли проходить фестиваль фарб холі в Індії?

Під час цього чудового фестивалю люди обсипають один одного кольоровими порошками, після чого обливають водою.
Але варто знати, що це не просто фарба. Такі суміші є натуральними і мають рослинне походження. Вони лікувальні і широко використовуються аюрведичні цілителями. Порошок здатний позбавити людину від застуди чи іншої недуги, який може з'явитися в перехідній зимово-весняний період.
У перший день святкування індуси в'яжуть снопи з дрібних гілок, які потім під дружні вигуки спалюють як символи Холіки – сестри демона Хираньякашипу. У цьому традиції жителів Індії схожі зі слов'янськими, коли під час святкування Масляної спалюють опудало зими.
Коли проходить фестиваль фарб холі в Індії?

Після веселих походів по вулицях своїх міст місцеві жителі запрошують один одного в гості, де продовжують святкування.
Ті, хто не хоче бути забрудненим, навіть не виходять зі своїх будинків, а ті, на чий костюм або навіть автомобіль потрапила фарба, зовсім не ображаються, а, навпаки, радіють. Тому будьте готові до того, що якщо ви вже вирішили поїхати на фестиваль, то ніхто не буде питати у вас дозвіл обсипати вас яскравою фарбою з ніг до голови.
На другий день свята місцеві обсипають один одного вже не порошком, а попелом і землею. Це символізує нелюбов до злого демона Холике.
Коли проходить фестиваль фарб холі в Індії?

Трохи хитрості


Щоб весело було по-справжньому гучним, індуси грають національні мотиви на спеціальних інструментах, іменованих дхоли, а також готують особливий напій – бханг, який додають невелику кількість марихуани. Алкоголь в країні знаходиться під забороною, але цей напій індуси вважають питвом бога Шиви, тому дозволяють собі трохи розслабитися. Вони вірять у те, що саме бханг допомагає досягти стану духовного насолоди і зняти напругу. Якщо напій приготований правильно, то після його вживання у вас покращиться не тільки сон, а і травлення.
Коли проходить фестиваль фарб холі в Індії?

Взагалі в Індії все дуже шанують закони, і подібне розкуту поведінку дозволено тільки на час свята, яке відзначають три дні. Коли веселощі закінчується, будь-які витівки, які були дозволені на святі, є караними.
Саме тому Холі – ще і час, коли можна побачити справжню сутність індусів – веселих і пустуючих.
Якщо шукаєте справжніх емоцій і непідробних почуттів – пориньте в натовп, де кожен просто радіє життю і з найкращими намірами обсипле вас кольоровим порошком. І життя обов'язково стане яскравішим.