Корисні поради
на всі випадки життя
» » Кращі натуральні добрива для вашого городу

Кращі натуральні добрива для вашого городу

Додано: 03.07.16
Рубрика: Сад і город
Деяким рослинам просто необхідні добрива. Але їх необов'язково купувати в спеціалізованих магазинах. Корисні і поживні добрива можна зробити своїми руками, якщо знати, як.

Користь натуральних органічних добрив


Навіщо, взагалі, потрібні органічні добрива? По суті, грунт – це і є чиста органіка, адже в ній у будь-якому випадку будуть присутні компоненти природного походження, наприклад, рештки тварин, комах і птахів, сгнившая трава або листя і так далі. І все це дозволяє рослинам отримувати необхідні речовини і правильно розвиватися.

Основні напрями впливу натуральних добрив: • Грунт збагачується живильними речовинами, стає більш багатою, родючою і корисною.

 • Структура грунту помітно покращиться, він стане більш пухким і легким, добре утримувати вологу.

 • Ви зможете нормалізувати водно-повітряний баланс.

 • Органічні добрива активізують діяльність корисних для рослин мікроорганізмів.


 • Чи можуть такі добрива нашкодити?


  Кращі натуральні добрива для вашого городу

  Якщо використовувати органічні добрива неправильно, то вони можуть бути шкідливими як для квітів, так і для плодових культур. Приміром, у свіжому гної або посліді містить не лише поживні речовини, також в ньому можуть матися насіння смітних трав і гельмінти, і вони потраплять у ґрунт і будуть шкодити рослинам. А ще ви не зможете точно з'ясувати склад добрива, ймовірно, в ньому чогось не вистачає, і тоді підживлення буде марною. Крім того, якщо збільшити дозування, то можна зіпсувати кореневу систему, буквально «спалити» її. Так що використовувати органіку варто обережно та раціонально.

  Які використовувати?


  Отже, кращі натуральні добрива для городу:

 • Сидерати. Це слово добре знайоме всім городникам і садівникам, але для звичайних людей вона може бути незрозумілим. Сидерати – це рослини, які досить швидко сходять і мають об'ємної зеленою масою. З допомогою неї вони збагачують грунт, в якій вони ростуть, при цьому практично нічого з неї не беручи. Такий варіант ідеально підійде для добрива великої ділянки землі, адже все, що потрібно – просто здійснити посів і чекати. Пагони швидко зійдуть і почнуть діяти, передаючи в грунт гумус, що складається з гнилих частин, а також азот. Крім того, ґрунт буде захищеною від ерозії і бур'янів, а також рихлою. До сидератним рослинам можна віднести такі як польовий горох, білий конюшина, білу гірчицю, озиме жито, ріпак і так далі. Висіваються вони звичайно ранньою весною, а після появи міцних сходів скошуються і, таким чином, перемішуються із землею (приблизно за два тижні до основних посадок).

 • Компост. По своїй суті він представляє суміш різних органічних компонентів, перероблених мікроорганізмами. Тобто це розклався склад, який зберіг і навіть корисні властивості примножив деякі з них. Така суміш може складатися з обрізок овочів або фруктів, пташиного посліду та гною тварин, опалого листя, яєчної шкаралупи, чайній або кавовій гущі (якщо натуральні напої), скошеної трави, гілок, тирси, соломи і так далі. Щоб приготувати компост, потрібно всі компоненти покласти в ящик або яму (вона називається компостної). Причому на дно покладіть тирсу або гілки, вони будуть служити дренажем. Далі чергуйте щільну і вологу органічну масу з сухою ( є з тирсою або гілками). Періодично перемішуйте складу. Коли він дозріє, то придбає запах лісової землі і стане розсипчастим.

 • Зола, по-перше, дещо знижує кислотність ґрунту, по-друге, містить всі необхідні елементи, причому в доступному вигляді. І особливо корисною виходить зола, отримана із спалених органічних компонентів, наприклад, гілок рослин, соломи і так далі.

 • Гній або послід. Таке добриво теж буде корисним, але використовувати його свіжим не рекомендується через ризик потрапляння в грунт насіння бур'янистих або яєць гельмінтів, що мешкали в організмі птахів або тварин. Так що або залиште сохнути природним чином (на сонце), або дайте йому відлежатися (на це може піти 1-2 роки), або обробіть його термічно.

 • Якщо потрібно зробити грунт більш легкої і пухкої, то дуже до речі доведеться кавова гуща. Просто внесіть в грунт те, що залишиться після випитого вами натурального свіжозвареної кави.

 • Для підживлення кімнатних рослин можна використовувати картопляний відвар. Якщо ви варите картоплю, бульйон, що залишився остудіть і дозовано поливайте їм грунт. Крохмаль – це джерело енергії, він необхідний рослинам для формування стратегічних запасів.

 • Кісткове борошно. Кістки від з'їденого м'яса або птиці обов'язково викидати або пускати на корм собакам, їх цілком можна використовувати для удобрення грунту. Просто висушіть їх і перемеліть в порошок, щоб вийшла своєрідна борошно. Такий склад містить багато кальцію, фосфору та азоту, а також знижує кислотність ґрунту.

 • Якщо ви часто використовуєте для приготування страв крупи, то воду після їх промивання не виливайте, а використовуйте для підгодівлі рослин, адже в ній так багато корисного!

 • Акваріумна вода. Якщо в ній немає хімікатів, то вона буде дуже корисною, адже в ній міститься маса мікроорганізмів, які допомагають стимулювати і прискорювати ріст рослин.

 • Тирсу сприяють окисленню грунту.


 • Важливі правила використання


  Кращі натуральні добрива для вашого городу

  Щоб будь-яке органічне добриво принесло користь, використовувати його потрібно правильно. Дотримуйтесь наступних правил:

 • Для приготування добрив використовуйте тільки якісні компоненти, інакше ви не тільки не облагородите грунт, але і принесете шкоди рослинам.

 • Не варто перестаратися. Так, регулярні підгодівлі – це добре, але вони повинні бути помірними, в іншому випадку рослина перенаситится поживними речовинами (у людей такий стан називається гіпервітамінозом). Визначати дозування і періодичність внесення добрив слід з урахуванням виду і особливостей рослини.

 • Оцінюйте стан рослини. Глянувши на нього, можна зрозуміти, чи потрібна йому підживлення. Так, якщо воно росте повільно, має слабкі пагони, мало плодоносить або цвіте, має пониклі або світлі листя або виглядає слабким, то добриво точно не завадить. Якщо ж все в порядку, то це говорить про те, що вистачає вітамінів.

 • Вкрай важливо дотримуватися як дозування, так і періодичність внесення добрив. Так, деякими видами потрібні регулярні і досить часті підгодівлі, іншим вистачить двох разів (зазвичай в період вегетації та перед плодоношенням або цвітінням), а третім досить і одного разу.

 • Оцінюйте стан грунту в саду або городі. Так, якщо вона родюча, то вносити добриво необов'язково. Якщо ж грунт небагатий, то підживлення знадобиться, адже з землі рослина не зможе взяти те, що йому потрібно. Крім того, варто враховувати і кислотність ґрунту, адже іноді потрібно її нейтралізувати, а іноді, навпаки, підвищувати. Звертайте увагу і на склад ґрунту (він може бути глинистим, торф'яних, піщаним).


 • Робіть добрива і використовуйте їх правильно!