Корисні поради
на всі випадки життя
» » Особливості догляду ха породою собак папійон

Особливості догляду ха породою собак папійон

Додано: 19.07.16
Рубрика: Різне
Складно уявити собі життя без чотирилапих улюбленців. Вони приносять радість і задоволення, дозволяючи виявляти турботу і любов. Собака давно стала вірним другом і помічником людини, але, на жаль, не завжди існує можливість тримати в квартирі великого пса, а адже так хочеться. У такому випадку ви можете обзавестися маленьким, але дуже розумним і веселим щеням папійона. Він розумний, красивий і любить дітей. Це відмінний варіант, якщо дитина вже давно просить завести домашню тварину.
Особливості догляду ха породою собак папійон

Придворні улюбленці


Його офіційна назва звучить як «континентальний той-спанієль», а папійон в перекладі з французької означає «метелик». І справді, якщо подивитися на це миле створіння, здається, що його пухнасті вушка нагадують крила екзотичного метелика. Довгий час такої породи собаки були дуже популярними серед знатних вельмож. Їх господарями в різні часи були і Марія-Антуанетта, мадам Де Помпадур і навіть король Франції Луї XIV.
Особливості догляду ха породою собак папійон

Маленькі пухнасті істоти не тільки були красивими зовні, але і мали прекрасний характер, без краплі агресії, тому мирно спочивали на найкращих і м'яких подушках поруч з троном господаря. Але хоч Франція і вважається батьківщиною папийонов, туди вони були завезені з Іспанії та Італії.

Основні різновиди


Ці кімнатні собачки дуже рухливі, чим дуже радують всіх, хто збирається з ними пограти. На сьогоднішній день існує два різновиди породи, які представлені на фото:

 • папильон (зі стоячими вухами);

 • фален (з висячими вухами).


 • Обидві різновиди мають невисокий зріст, у межах 30 см, загострену мордочку і дві вагові категорії – 15-25 кг і 25-5 кг.
  У папийонов густа, довга і м'яка шерсть, основний колір білий з різними мітками.

  Властивості характеру


  Папийони дуже люблять компанію, тому надовго залишати їх наодинці не рекомендують. Їх призначення – постійне спілкування з людиною. У зв'язку з цим у чотирилапих друзів є кілька особливостей, що відрізняють їх від інших порід.

 • В будь-якому віці папійон дуже активний і цікавий.

 • Він легко навчаємо і швидко виконує основні команди.

 • Навіть якщо в сім'ї є кіт, можна бути спокійним, папійон обов'язково з ним подружитися.

 • Будьте готові до того, що будь-який, навіть невеликий шум, який насторожить собаку, викличе гавкіт. З цим не вдасться боротися, і лаяти вихованця не варто, він гавкає на все, що здається йому підозрілою.

 • Варто стежити за грою дітей з собакою, адже тварини, особливо цуценята, досить крихкі, і дитина, загравшись, може заподіяти їм шкоду.

 • У разі хвороби варто пам'ятати, що ця порода дуже чутлива до анестезії, враховуйте це, плануючи будь-які хірургічні втручання.


 • Турбота обмін на ласку


  Цей маленький домашній звір потребує особливої уваги. Із-за довгої шерсті він потребує постійного розчісування, як мінімум, 3 рази на місяць, а в період линьки кожен день.
  Купають тварина по мірі забруднення. У процесі можна використовувати спеціальний шампунь для собак або навіть звичайний, яким користуєтеся самі. Єдине правило – добряче його змивати, інакше шерсть стане тьмяною і буде швидко збиватися. Кігті потрібно періодично підстригати, а також чистити вуха і зуби. Це позначається на загальному стані здоров'я вихованця.
  Особливості догляду ха породою собак папійон

  Якщо знаєте, що у вас іноді може не вийти вигуляти собаку можна привчити її до лотка. Папийони дуже охайні, тому вам не доведеться прибирати після своєї відсутності.
  Ще одним важливим аспектом догляду є прогулянки. Так як тварина дуже жваве, йому обов'язково потрібно кудись дівати свою енергію, краще за все робити це на вулиці. Чотирилапий друг буде вдячний за дві прогулянки в день.

  Дайте поїсти!


  Привівши додому маленького песика, варто ознайомитися з основними вимогами щодо його живлення. У першу чергу потрібно завести дві миски – для корму та води. Вода повинна бути завжди чистою і свіжою. Корм можна ставити для вихованця тільки на час їди, не залишаючи в мисці на потім.
  Обов'язкове правило – тарілка повинна знаходитися на такій висоті, щоб голова цуценя була піднята і не дуже опущена. Це робиться для правильного формування шийних хребців.
  Особливості догляду ха породою собак папійон

  До 2 місяців собаку потрібно годувати 6 разів на день, поступово зменшуючи кількість годувань. Після 9 місяців оптимальний режим – 2 рази в день. Спочатку варто вибрати тип годівлі – сухий корм або натуральні продукти. Переходити з одного типу на інший можна, тільки не змішуючи їх між собою.
  Папійон – відмінний друг, який дуже прив'язується до свого господаря. При правильному вихованні він завжди буде радувати вас своїм послухом, а спільні ігри принесуть задоволення і вихованцеві і вам.