Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як підвищити ефективність своєї роботи?

Як підвищити ефективність своєї роботи?

Додано: 03.08.16
Щодня людина виконує різну роботу, в нього народжуються ідеї, цілі, які спрямовані на досягнення певного результату і завоювання успіху. Але кожен, хоча б один раз замислювався на тим, чи можна одержати все це, приклавши менше зусиль і за більш короткий період? Відповідь, звичайно ж, буде ствердною. У цьому і криється сенс підвищення особистої ефективності.

Що це і навіщо?


Поняття особистої ефективності є досить простим для розуміння з точки зору економічної науки – це результативне досягнення цілей, на які необхідна витрата певних сил. Залежить вона від особистих намірів, користі від результату і ресурсів, які були витрачені.
Але буває так, що людина вживає мільйон спроб, робить безліч справ, і, здавалося б, завжди дуже зайнятий, але якщо чітка ціль не визначена, то сили, витрачені в процесі, будуть просто непотрібними, а ефективність дорівнювати нулю.
Як підвищити ефективність своєї роботи?

Перед тим як вирішити приступити до підвищення своєї результативності, варто розібратися, на якому рівні вона знаходиться в даний момент. Для цього чесно відповідайте на питання.

 • «Знаю я чітко цілі, яких потрібно (хочеться) досягти?»;

 • «Як швидко я можу це зробити?»;

 • «Чи маю я в запасі достатньо ресурсів для їх досягнення?».


 • Якщо за 10-бальною шкалою ваша оцінка буде знаходитися не вище 6-7 балів, варто проаналізувати наявні можливості і почати роботу з поліпшення.

  Основні методи


  Як же підвищити результативність вашої діяльності? Для цього існує кілька способів, кожен з яких буде скорочувати час досягнення черговий цілі і спрощувати вашу роботу в цьому напрямку.

 • Складайте плани. Кількість щоденних справ може просто поглинути вас, якщо не навчитися складати для себе плани на день, місяць, рік. Це зовсім не означає, що ви стаєте залежним від плану і конкретних термінів. Не прив'язуйтесь для початку до обмеження по часу, націльте на результат. Для цього добре завести органайзер або щоденник, а для сучасної людини також доступні безліч корисних додатків, які здатні істотно полегшити ваше життя.

 • Розставте пріоритети. Потрібно чітко розмежувати всі справи за ступенем важливості і корисності результату. Таким чином, ви зможете побачити, які з них вимагають негайного виконання, а які можуть почекати.

 • Хваліть себе. Навчіться поважати будь-які свої досягнення, нехай навіть вони будуть невеликими. Зробили звіт для компанії, вчасно завершили дане завдання, купили бажаний предмет побуту, здали сесію – все це заслуговує похвали. Записуйте вдало завершені справи, і незабаром ви побачите, що хвалити себе є за що.

 • Записуйте думки. Це дуже важливий фактор для особистісного зростання. Адже іноді цінна думка з'являється швидко і більше ніколи не повертається. Не потрібно сподіватися на те, що в суєті робочих і домашніх справ, ви згадаєте про неї в кінці дня. Навіть якщо вам здається, що ідея не має сенсу, все одно запишіть, вона може стати основою для майбутніх цілей.

 • Розвивайте навички. Навчання важлива для самовдосконалення. У процесі досягнення своїх цілей необхідно вивчати нові технології, способи, прийоми, здобуваючи знання та вміння. Це допоможе мінімізувати ваші зусилля для вирішення проблем або реалізації запланованих справ. Для цього чудово підходять різні тренінги, семінари, вебінари.

 • Спілкуйтеся з мотиваторами. У кожного є людина, яка здатна надихнути вас на нові звершення. Це не обов'язково повинні бути люди, пов'язані з вашою професійною діяльністю. Ними цілком можуть стати рідні, друзі та просто знайомі.

 • Делегуйте. Якщо у процесі виконання завдання ви виявили, що не володієте потрібними навичками, краще делегувати їх виконання компетентним фахівцям. Це стосується будь-яких, в тому числі і побутових питань. Так, наприклад, якщо ви не впевнені, що зможете швидко і якісно почистити килим, то краще віддати його в хімчистку, тим часом, взявшись за іншу справу.


 • Але головне правило підвищення власної результативності – віра в себе. Якщо ви будете мислити позитивно, хвалити себе за досягнення і вірити в подальший успіх, то він неодмінно прийде до вас.