Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати якісне морозиво в магазині?

Як вибрати якісне морозиво в магазині?

Додано: 21.08.16
Рубрика: Цікаве
У літню спеку ніщо так не рятує, як стаканчик улюбленого молочного пломбіру. Морозиво люблять усі, особливо діти, які готові їсти його на обід, сніданок і вечерю. А дорослих це ласощі на кілька хвилин повертає в щасливий і безтурботний світ дитинства.
Раніше, купуючи морозиво, ми не звертали уваги на склад, тому як в якості ніхто не сумнівався. Тепер же у багатьох улюблених продуктах натуральні компоненти замінюють дешевими штучними інгредієнтами, ароматизаторами, загусниками, консервантами та іншими Е-добавками. Мало того, що змінюється смак, знайомий нам з дитячих років, так ще й непоправної шкоди наноситься організму від поїдання таких неякісних продуктів.
Як вибрати якісне морозиво в магазині?

Ось і улюблене морозиво не минула «така доля», і повсюдно можна побачити пломбір, в якому замість молока міститься дешеве пальмове масло і купа різних шкідливих добавок. Таке ласощі небезпечно їсти, а дітям взагалі не можна давати. Тому багато мами для своїх улюблених чад хочуть вибирати якісне морозиво, але при цьому не знають всіх секретів, які допоможуть відрізнити натуральний продукт від дешевого замінника. Давайте разом розберемося, як же вибрати найкращий і корисний пломбір.

Всі увагу на упаковку


Купуючи морозиво, відразу звертайте увагу на упаковку. Якщо вона деформована або порушена – не беріть. Швидше за все, продукт при транспортуванні або неправильному зберіганні размораживался, а потім знову заморожувався. А це може призвести до розмноження бактерій, внаслідок чого після поїдання такого продукту може статись отруєння. З цієї ж причини лікарі не рекомендують купувати морозиво на вагу і в стаканчиках без пакувального паперу.

Стандарти ніхто не відміняв!


Для морозива існують всього 3 стандарту.

 • ДСТУ 4733:2007 – у складі присутня тільки молочну сировину. У такий продукт можна додатково вносити ароматизатори, стабілізатори, харчові наповнювачі, але додавати рослинні жири не можна. Таке морозиво найдорожче, але при цьому воно найкраще і якісне. І саме це ласощі найкорисніше для дітей.

 • ДСТУ 4734:2007 – поширюється для плодово-ягідного морозива, ароматного, фруктового льоду і щербету. Виготовляється на основі натуральної сировини та цукрового сиропу з додаванням смакових і харчових наповнювачів і ароматизаторів. Цей вид також можна давати діткам, але тільки в тому випадку, якщо воно не яскравого кислотного кольору і запах не насичений.

 • ДСТУ 4735:2007 – підходить для продукту, зробленого з комбінованого сировини. В цьому випадку в складі крім молока можуть бути присутніми пальмова і будь-яке інше рослинне масло, або замінники молочного жиру. Таке морозиво давати дітям не рекомендується.

 • Крім ДСТУ пломбір може бути виготовлений за ТУ (технічні умови). Тут склад морозива може бути яким завгодно, адже воно зроблено на підставі документа, розробленого виробником, але затвердженого відповідними державними органами. Вибираючи такий продукт, необхідно уважно читати склад. Якщо вказано лише молочну сировину, а інші натуральні добавки, то малюкам такий продукт можна купувати. В іншому випадку, краще утриматися від придбання.


 • А чи є рослинні жири?


  Як вибрати якісне морозиво в магазині?

  Якщо у пломбірі крім молочних продуктів міститься будь-яке рослинне масло, то на упаковці повинна бути напис, що повідомляє про це. Однак найчастіше виробники намагаються приховати таку інформацію і не вказують її, або прописують дрібним непомітним шрифтом. Тому перед покупкою бажано добре розгледіти обгортковий папір і пошукати напис про вміст рослинного жиру.

  Стабілізатори та ароматизатори: які допускаються


  Які компоненти у складі морозива можуть бути, а чого не повинно бути?

 • Морозиво заборонено додавати консерванти, а ось стабілізатори та ароматизатори можна вносити до складу, але тут є обмеження. Часто на упаковці з пломбіром зустрічаються такі незрозумілі назви: камедь ріжкового дерева, гуарова і ксантанова камедь. Все це харчові добавки, які є стабілізаторами природного походження і нешкідливі для застосування.

 • Також безпечними вважаються моно - і дигліцериди жирних кислот, які утворюються в процесі розщеплення рослинних або тваринних жирів.

 • Як загусник може використовуватися яблучний пектин, корисна речовина, що має кодування Е440. В часи Радянського Союзу стабілізаторами виступали желатин, крохмаль, агар-агар та інші натуральні добавки.

 • А ось ароматизатори мають бути присутні у мінімальній кількості. Смакові наповнювачі повинні бути натуральними: горіхи, ягоди і фрукти. Тому при виборі морозива краще віддати перевагу такому, де у складі зазначено, наприклад, абрикос, вишня, малина, а не «ароматизатор абрикосовий» або «ароматизатор малиновий».

 • Справжній пломбір без барвників буде кремового відтінку, а не білого. Якісне холодні ласощі не може бути яскравого кислотного кольору. А якщо у складі вказані натуральні барвники, то колір продукту буде ніжно-пастельних, наприклад, полуничне морозиво буде світло-рожевим, бананове – бежевим, а фісташкове – світло-зеленим.


 • Ставимо експерименти


  Як вибрати якісне морозиво в магазині?

  І ось, після визначення ДСТУ та вивчення складу, ви нарешті вибрали найкраще, на ваш погляд, морозиво. Тепер можна провести з ним невеликі експерименти, щоб переконатися в правильності вибору.

 • Спочатку потрібно спробувати куплене ласощі. Адже смак справжнього молочного пломбіру неможливо забути. У неякісному продукті відчувається яскраво виражена «штучна» жирність, так і присутній насичений смак, який з'являється за рахунок великої кількості ароматизаторів.

 • Правильний пломбір буде повільно танути, і з'їдається воно не так швидко, на відміну від неякісного.

 • Якщо морозиво розтопити, то даний перетвориться на молоко і буде пінитися, а зроблене з рослинних жирів перетвориться в жирну калюжку.

 • Хороший заморожений пломбір дуже твердий, від нього важко відколоти шматочок. А ось морозиво з рослинними жирами в такому твердому стані не може бути, і шматки будуть легко відділятися.


 • Вивчивши всі ці секрети, ви легко зможете вибрати в магазині справжнісіньке і якісне освіжаючий ласощі, яке виявиться не тільки смачним, але і корисним для ваших дітей.