Корисні поради
на всі випадки життя
» » Особливості функціонального тренінгу для схуднення

Особливості функціонального тренінгу для схуднення

Додано: 04.09.16
Наше тіло – унікальний організм, який володіє величезною кількістю функцій і можливостей. В наших силах витримувати навіть сильні фізичні навантаження і вміння відмінно бігати, стрибати або підійматися вгору. Але в епоху розвитку інформаційних технологій ці навички поступово стали втрачати своє значення, і тіло людини стало все більше перебувати в стані спокою. Всі це неодмінно позначається на стані фізичного та психологічного здоров'я, викликаючи неприємні наслідки.
Саме тому серед тих, хто піклуватися про своє здоров'я і фігуру, стало все частіше звучати поняття «функціональний тренінг».

Тому до природності


Нашим предкам, щоб вижити в суворих умовах природного відбору, доводилося бути багатозадачними, освоювати безліч професій і умінь. Саме тому їх тіло було рівномірно розвинене. Проблема сучасних умов роботи така, що без постійного залучення «неробочі» частини тіла перестають функціонувати в повному обсязі.
Особливості функціонального тренінгу для схуднення

Щоб повернути їм первісний стан і можливості, якраз і існують функціональні тренування.
Класичний фітнес спрямований на опрацювання окремих груп м'язів, а функціональний охоплює все тіло. Давайте ж розберемося, яку реальну користь, і кому він може принести?
В першу чергу, в самих простих побутових ситуаціях:

 • щоб підняти і нести важкі пакети з супермаркету, не страждаючи потім нападами болю в попереку, недостатньо мати сильні руки, потрібна міцна поперек, хребет і натреновані ноги;

 • щоб зловити падаючого дитини і самому не впасти, мало швидкої реакції, потрібна правильна координація і рухливість всіх м'язів тіла;

 • щоб йти на високих підборах і не знемагати від неймовірного болю, потрібно не тільки уміння, а й правильна робота вестибулярного апарату і добре розвинені м'язи ніг і спини.


 • Всі ці ситуації не смоделируешь на тренажері, тому суть функціонального тренінгу – виконання рухів, максимально наближених до тих, з якими людина зустрічається щодня.
  Особливості функціонального тренінгу для схуднення

  Такі вправи також здатні допомогти в боротьбі із зайвою вагою, підготуватися до іншим фізичним навантаженням, наприклад, людям, які займаються гірськолижним спортом, серфінгом, тенісом або волейболом. Подібні заняття зміцнюють плечової і поперековий відділ, допомагають правильно розподілити навантаження і зняти її частина з основних задіяних частин тіла.
  Крім цього, функціональні тренінги будуть корисні тим, хто переніс травму або оперативне втручання, а також в післяродовий період.

  Специфіка занять


  Особливості функціонального тренінгу для схуднення

  Функціональний тренінг підходить усім. Для жінок він стане відмінним способом стати стрункішою, а для чоловіків потренувати і посилити власну витривалість. Як і інші тренування, він має свою специфіку.

 • Кожна м'яз людського тіла розглядається як важлива ланка загального ланцюга. Тому в функціональних тренуваннях продуманий підхід до кожної частини тіла.

 • Головний принцип занять – почергове включення в роботу всіх м'язових груп.

 • Будьте готові, що крім звичних спортивних снарядів ви можете проходити вправи на нестійких платформах, нерівних поверхнях, які спрямовані на тренування глибоко розташованих м'язів.

 • Ще одна особливість тренінгу – асиметричні заняття, які дають можливість домогтися збалансованості і рівномірного розвитку правої і лівої частини тіла. Їх необхідність пояснюється щоденної локальної навантаженням на одну з рук, ніг і тіла загалом.


 • Чекати видимого і швидкого результату для зовнішньої краси не варто. Він прийде з часом, але не настільки швидко, як після виснажливих тренувань у тренажерному залі. Але зате витрачений час не пройде даремно – ви сформуєте правильний і чіткий баланс, поліпшите гнучкість, почнете впевненіше володіти своїм тілом і краще рухатися.

  Правильне схуднення


  Для того щоб позбутися від зайвих кілограмів, існує величезна кількість систем харчування і фізичних вправ. Але досвідчені фітнес-тренери переконані, що майбутнє саме за функціональними тренуваннями. Чому саме вони?

 • Силові вправи допомагають протягом виконання комплексу підтримувати високий серцевий ритм, а це означає, що витрата енергії буде значно вище.

 • Різноманітність навантажень передбачає навантаження і на дихальну систему. У той час, коли вам буде важко дихати, виконуючи вправу, знайте, що організм запозичує кисень м'язів, тим самим тренуючи їх.

 • Рівень метаболізму прискорюється за рахунок одночасної інтенсивної опрацювання декількох груп м'язів.

 • Довго виснажувати себе заняттями не доведеться, тренування триває від 20 до 60 хвилин, але протягом цього часу доведеться добряче попотіти.


 • Функціональні тренінги чудово зарекомендували себе не тільки в якості комплексу для підтримки форми, але і як терапевтичні заняття, здатні усунути наслідки деяких захворювань опорно-рухового апарату і навіть інсульту. Тренери одноголосно вважають, що функціональні заняття дуже скоро замінять звичні тренування з фітнесу, адже є максимально пов'язаними з нашим повсякденним життям.