Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке тай-бо і кому будуть корисні ці заняття?

Що таке тай-бо і кому будуть корисні ці заняття?

Додано: 04.09.16
У пошуках ефективних програм зниження ваги, підтримання форми і оволодіння навичками самооборони, багато жінок зупиняють свій вибір на тай-бо. Це унікальна система, в якій гармонійно поєднуються основні східні і західні підходи до оздоровлення організму. І нехай вас не лякає наявність боксерських рукавичок, такий вид тренувань під силу навіть самим тонким і ніжним дівчатам.

Бойове мистецтво для слабкої статі


Творцем системи тай-бо є Біллі Бленкс, який є чемпіоном світу з карате, боксером і актором. Він розробив спеціальний комплекс рухів під музику, за яким спочатку тренувався сам. Але коли побачив, що подібні заняття дійсно приносять результат, став популяризувати їх серед інших.
Що таке тай-бо і кому будуть корисні ці заняття?

Що ж таке тай-бо? Це коротка назва насправді має дуже ємну розшифровку, і складається з двох частин «tat-bo» – Total Awareness Excellent Body Obedience, що в перекладі означає – «повноцінні заняття по досягненню ідеальної форми тіла». Насправді система Блэнкса являє собою активну аеробіку з елементами боксу, теквондо і нескладних хореографічних рухів. Первісною її функцією було розвиток м'язової системи, витривалості і позбавлення від зайвої ваги.
Це своєрідна боротьба з невидимим противником під ритмічні музичні композиції. Основні руху – удари руками і ногами в поєднанні з основними кроками.

Кому буде корисно?


Так як дана методика включає в себе інтенсивні вправи, то тренери рекомендує приступати до її виконання тим, хто має в запасі досвід заняттями аеробікою або фітнесом.
Протипоказань не має, але для новачків без досвіду тренування повинні бути коротше, а навантаження поступовою.

Тай-бо дуже ефективний для тих, хто хоче позбутися зайвих кілограмів, мати підтягнуту фігуру, поліпшити загальний стан здоров'я, зміцнити імунітет і навчитися постояти за себе.

Безсумнівний фаворит


Що таке тай-бо і кому будуть корисні ці заняття?

Ті, хто хоч раз побував на тренуваннях такого типу стверджують, що результат стає помітним вже через кілька відвідувань. І не дивно, адже тай-бо має безліч переваг.

 • На відміну від інших видів єдиноборств, система Блейка не передбачає контактний бій, тому ризик травм наближається до нулю.

 • Рівномірна навантаження дає можливість опрацювати однаково всі м'язи, це дозволяє відмовитися від ізольованих вправ для корекції визначених зон.

 • Завдяки активним рухам рук і ніг ви тренуєте вестибулярний апарат, виробляєте активну кардіо-тренування, яка покращує роботу серцево-судинної системи, а також підвищує витривалість. Після систематичних занять ви зможете брати участь у будь-яких забігах.

 • За 1 годину виконання вправ можна спалити 600-800 ккал, що є чудовим результатом для схуднення. Наприклад, у процесі занять звичайним фітнесом ви витрачаєте всього 300-400 ккал.

 • Чим ще корисні заняття Блейка? Активні вправи, і особливо махи, покращують процес лімфотоку, в результаті чого руйнується целюліт і запобігається його поява в майбутньому.

 • Прості і нескладні елементи бойових мистецтв познайомлять вас із основами самооборони і дозволять відчувати себе більш впевнено.


 • Загальні рекомендації


  Тай-бо вважається однією з найбільш успішних програм для здоров'я і стрункості. Але щоб досягти максимального результату, варто дотримуватися кількох основних правил:

 • оптимальна кількість занять – 2-3 в тиждень;

 • якщо хочете отримати максимальний ефект від тренувань, поєднуйте тай-бо з іншими видами спорту;

 • забороняється вживати їжу за 2 години до і після тренування, з дозволених напоїв – тільки негазована вода.


 • Худни з задоволенням!


  Виснажливі тренування в тренажерному залі часто відбивають будь-яке бажання займатися далі і взагалі худнути, але не тай-бо. Місяць тренувань порадує вас звільненням від 4-5 кг.
  Дуже важливою складовою в цьому процесі є психологічний настрій, тому перед заняттями і після них варто обов'язково медитувати і правильно дихати. Ці запозичені в ушу і тайцзи техніки дають можливість підтримувати потрібний рівень адреналіну в крові.
  Що таке тай-бо і кому будуть корисні ці заняття?

  Ранкова розминка або вечірній релакс після трудового дня по системі Блейка передбачає 15 хвилин занять, у процесі яких вам досить буде зробити кілька основних ударів і завершити всі медитацією.
  Дихальні вправи дуже прості, але перші 2-3 тижні ви можете відчувати певне утруднення, це нормально, після того як організм звикне до навантажень, дихати стане легко.
  Основне дихальна вправа: прийняти вихідне положення (лежачи, стоячи або сидячи), глибоко вдихнути через ніс так, щоб плечі і груди залишалися в стані спокою. Округлити живіт, діафрагму опустити вниз і зробити глибокий видих ротом, при цьому втягнувши живіт.

  Необхідні заходи обережності


  Як і будь-який вид спорту, тай-бо вимагає попередньої консультації з лікарем, особливо якщо у вас є хронічні захворювання. Бажання досягти результату не повинно пересилювати здоровий глузд, і виконувати вправи завжди стоїть в міру. Не потрібно намагатися зробити все й одразу.
  Щоб максимально убезпечити себе від травм і розтягувань, краще протягом 1-2 місяців підготувати організм до майбутніх навантажень. Для цього можна займатися степ-аеробікою або фітнесом, вдома або в спортзалі.
  Бойові мистецтва часто привертають увагу сучасної людини. Вони динамічні, імпульсивні, видовищні. Але на відміну від істинно чоловічих видів, тай-бо підійде і прекрасній половині людства. Такі заняття допоможуть відкрити нові можливості вашого тіла і завжди залишатися у відмінній формі.