Корисні поради
на всі випадки життя
» » Для чого потрібна і як вибрати термосумку?

Для чого потрібна і як вибрати термосумку?

Додано: 19.09.16
Літо – прекрасна пора для подорожей і відпочинку на природі. Але іноді дорога належить неблизька, і тоді свіжість взятих з собою продуктів виявляється під загрозою. В такому випадку вірним помічником може стати термосумка, яка подбає про збереження їжі і необхідної температури напоїв.

Як це працює?


Основу ізотермічної сумки складають товсті стінки, внутрішність яких заповнена термоізолюючої піною. Для чого ж потрібно таке «пристрій»? Для того, щоб продукти, розташовані в сумці, були «захищені» від впливу температурного режиму зовнішнього середовища, а значить, значно повільніше охолоджувалися або нагрівалися.
Для чого потрібна і як вибрати термосумку?

Гарячі страви для тривалого збереження тепла рекомендують загорнути в рушник, а для додаткового охолодження використовують спеціальні генератори холоду. Це пластикові брикети, всередині яких міститься спеціальний тепломісткий сольовий розчин. Перед поїздкою акумулятори потрібно покласти в морозильну камеру на 10-12 годин.
Більш прості варіанти генераторів холоду являють собою пластикові ємності, в які ви самостійно можете налити розчин концентрованої солі і також заморозити. Найчастіше такі пристосування розміщують у кришці сумки-холодильника.

Основні критерії вибору


Щоб придбати надійний, якісний і довговічний товар, який стане вашим вірним помічником, варто прислухатися до кількох важливих порад за його вибором.

 • Обсяг. Чим він більше, тим більше в контейнері буде акумуляторів, відповідно, тим довше він зможе зберігати потрібну температуру. Але вибір обсягу залежить виключно від ваших потреб. Існують як невеликі ланч-бокси, в які поміщається кілька бутербродів, так і варіанти для подорожей на 20-40 літрів, але такі «конструкції» досить важкі і припускають наявність автомобіля.

 • Матеріал. Тут може бути два варіанти – жорсткий пластиковий контейнер або сумка з м'яких матеріалів. Стінки контейнера більш щільні і здатні підтримувати температуру на 20-25 градусів нижче, ніж температура навколишнього середовища. Сумки тут трохи програють, в їх силах забезпечити режим на 15 градусів нижче.


 • Зовнішній матеріал ізотермічної сумки повинен бути виготовлений з міцної тканини, яку можна мити. Водовідштовхувальні здібності є безсумнівним плюсом.
  Загляньте всередину конструкції. Ця частина повинна бути виконана з фольгованого матеріалу, який має відображають властивості.
  Також варто звернути увагу на товщину стінок. Якщо вона менше 08 см, будьте готові до того, що продукти збережуть свою свіжість максимум на 3 години.

 • Акумулятори холоду. Це обов'язковий аксесуар для ізотермічних контейнерів. Зазвичай вони йдуть в комплекті, але є можливість придбати додаткові одиниці. Наповнювач акумулятора може мати форму гелю або рідини. Гелеві нагріваються повільніше, але коштують дорожче. Оптимальна кількість – 5 штук. Їх треба розмістити в кришці і всередині з боків.


 • Зазвичай акумулятори мають прямокутну форму, але можуть бути і з виїмками, такі моделі зручні для пляшок.
  Термін служби наповнення генераторів холоду дорівнює терміну служби самої оболонки, тобто поки не лопне або не деформується пластик, внутрішній зміст придатне для використання.

 • Ремені і замки. Важливо звертати увагу на наявність ременів з підкладками для зручності транспортування, так ви спокійно зможете перенести ваш міні-холодильник від будинку до машини, і від автомобіля до місця відпочинку. Контейнери великого обсягу часто оснащують телескопічною ручкою і роликами.


 • Сам собі майстер


  Для чого потрібна і як вибрати термосумку?

  Але якщо можливості купити хорошу термосумку у вас немає, тоді можна спробувати зробити її своїми руками, заощадивши при цьому гроші. Для цього вам необхідно заглянути в будівельний магазин і купити там:

 • фольгований утеплювач;

 • двосторонній скотч;

 • широкий скотч.


 • Також вам знадобиться сумка, яку ви збираєтеся перетворити на міні-холодильник. З листа утеплювача потрібно вирізати хрест, попередньо вимірявши боку сумки і віднявши по 5 см з кожного з них. В результаті склеювання у вас повинна вийти коробочка.
  Її бічні частини потрібно з'єднати з допомогою широкого скотчу, після чого помістити всередину сумки і зафіксувати за допомогою двостороннього скотча. Не забудьте зробити верхню кришку, яка буде забезпечувати додаткову збереження температури.
  Ізотермічні контейнери зручні і практичні. Ви можете придбати готовий варіант, або зробити його своїми руками, і бути впевненими у свіжості продуктів. І нехай ваш відпочинок завжди приносить тільки задоволення!