Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити і чому людині важко дихати?

Що робити і чому людині важко дихати?

Додано: 21.09.16
Іноді буває так, що здорової людини, який ніколи не скаржився на проблеми з диханням, раптом стала мучити задишка, з'явилися неприємні відчуття при вдиху, і відчуття, ніби постійно не вистачає повітря. Такі проблеми останнім часом стали причинами для частих звернень за медичною допомогою, і сьогодні ми спробуємо розібратися, що ж може ховатися за подібними симптомами.

Чому не виходить дихати на повні груди?


Що робити і чому людині важко дихати?

Причини утрудненого дихання можуть мати як фізіологічний, так і психологічний характер. Також варто враховувати і вплив навколишнього середовища.
Тепер про це по порядку. Чому ж буває важко дихати?

 • Посилена фізичне навантаження. У разі звичних для нас справ – піднятися на п'ятий поверх, донести до будинку пакети з продуктами, сходити на тренування в спортзалі, організм може відреагувати появою задишки, яка не представляє для нього ніякої небезпеки. Але у випадку якщо навантаження збільшується, відбувається кисневе голодування, і дихати стає складніше. Не варто панікувати, якщо задишка швидко зникає і не викликає ніяких хворобливих відчуттів. Потрібно просто трохи відпочити і подихати свіжим повітрям.

 • Хвороби легенів. Існує декілька захворювань, при яких людині буде важко дихати, ось найпоширеніші з них. • Астма – у процесі гострого періоду дихальні шляхи запалюються і звужуються, що тягне за собою задишку, хрипи, а також відчуття стиснення в грудях.

 • Запалення легенів – інфекція, яка активно розвивається в органі, викликає кашель, хворобливі відчуття при вдиху, задишку, а також підвищення температури тіла, підвищену пітливість і стомлюваність.

 • Легенева гіпертензія. Захворювання супроводжується ущільненням стінок легеневих артерій на тлі високого тиску, що викликає хрипи і кашель, пацієнти скаржаться також на те, що їм складно глибоко вдихнути і видихнути.


 • Такі стани потребують негайного звернення за медичною допомогою.

 • Захворювання серцево-судинної системи. Якщо ви стали помічати, що задишка з'являється все частіше і долає вас навіть після звичних фізичних навантажень вже більше півроку, необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Такий симптом вказує на те, що серце посилено намагається донести кисень допомогою крові до органів. Все це може говорити про розвиток стенокардії, до якої схильні найчастіше чоловіки за 40 і жінки, яким вже виповнилося 55 років.

 • Стрес і тривожний стан. Трапляється, що в ситуації, коли людина відчуває сильне емоційне перенапруження, йому стає складно дихати. Деякі пацієнти навіть скаржаться на те, що можуть зробити вдих тільки ротом. Насправді, такі історії трапляються дуже часто.


 • Відчуття стиснення в грудях, часте дихання, задишка супроводжують депресивні і стресові ситуації тому що нервова система піддається надмірному навантаженні, що, в свою чергу, підвищує витрати кисню і може призвести до спазму дихальних м'язів. Що ж робити в таких випадках? Щоб нормалізувати стан, досить заспокоїтися і почати повільно і глибоко дихати.

 • Хронічна втома. Якщо ж з серцем все гаразд, тоді варто здати аналіз крові, щоб побачити рівень гемоглобіну. Якщо він суттєво знижений, і крім «важкого дихання» приєднуються ще такі симптоми як загальна слабкість, швидка стомлюваність, блідість і часті запаморочення, це може говорити про наявність синдрому хронічної втоми.


 • Фізіологічно цей процес зрозуміти досить просто: коли рівень гемоглобіну знижується, органи недоотримують значну частину кисню, що позначається на зовнішній блідості шкіри. З цієї ж причини людина постійно відчуває себе розбитим і втомленим.
  Щоб позбутися такого стану, лікар випише вам ліки, які допоможуть підвищити гемоглобін.

 • Проблеми з судинами. Іноді утруднене дихання може свідчити і про порушення кровообігу в судинах головного мозку. У такому разі необхідна консультація невролога. Як правило, у пацієнтів з подібними скаргами діагностується підвищений внутрішньочерепний тиск або спазми судин головного мозку.

 • Важко дихати носом. Причина проблем з носовим диханням може критися у фізіологічних особливостях будови носових ходів або викривленні перегородки. Допомогти в цьому випадку може тільки операція.


 • Ризик проблем з дихальною системою стає вище в разі загострення хронічних захворювань, постійного емоційного напруження, алергії і навіть ожиріння. Щоб знайти справжню причину такого стану, необхідно вчасно звернутися за медичною допомогою. Слідкуйте за своїм здоров'ям і регулярно проходьте обстеження.