Корисні поради
на всі випадки життя
» » Список 10 самих старих цирків у світі

Список 10 самих старих цирків у світі

Додано: 21.09.16
Рубрика: Цікаве
Мало хто не мріяв у дитинстві потрапити в цирк. Адже це був особливий світ, що приховує таємниці і привабливий своєю магією. Веселі клоуни, умілі жонглери, прудкі акробати, таємничі маги і, звичайно ж, дресировані тварини. Деякі циркові династії налічують вже сотні років і радують глядачів яскравими шоу. Ми приготували для вас список самих старих цирків у світі.
Список 10 самих старих цирків у світі

Хліба і видовищ!


Циркове мистецтво – нелегка робота. Постійні фізичні навантаження, гастролі, переїзди. Не кожному під силу витримати такий ритм. Але перед вами 10 найстаріших цирків, про яких знають і пам'ятають досі.
Circo Massimo (Італія) . Його історія почалася ще за часів Стародавнього Риму, і спочатку глядачі приходили просто подивитися на кінні змагання на колісницях, розміщуючись на схилах пагорба. Пізніше були побудовані багатоярусні лавки, які дозволяли вміщати близько 150 тисяч глядачів.
Завдяки Юлію Цезарю в Circo Massimo з'явилися різні будівлі і арени, адже правитель був упевнений, що Римська Імперія стане процвітати. У часи його правління цирк налічував 250 тисяч сидячих і стільки ж стоячих місць.
У наш час на місці руїн Circo Massimo іноді проходять концерти, а в інший час туристи приходять подивитися на колись грандіозні будови, які вперше стали називатися цирком.
«Золотий лев» (Китай). Китайці вважають його 8 чудом світу, адже це справжнє державне надбання, яке розпочало свою роботу в 1972 році. Він поєднує в собі два мистецтва – циркове і ушу, таємниці яких до недавнього часу дбайливо зберігали в найсуворішому секреті. Незважаючи на те, що «Золотий лев» вже досить старий, його учасники, навпаки, дуже молоді. На арені ви не побачите дорослих артистів, вік найстаршого – 23 роки.
Список 10 самих старих цирків у світі

Перед кожним поданням проводиться спеціальний ритуал очищення, а декорації розставлено строго по фен-шую. Незважаючи на те, що багато хто нарікає на «жорстокість» по відношенню до маленьким артистам, а їх складні акробатичні номери без страховки вселяють побоювання, що за всю історію «Золотого лева» не було жодного нещасного випадку.
Все пояснюється тим, що в циркових школах йде дуже тривалий і серйозний відбір. А ті, кому пощастило його пройти, повинен бути готовий до складних щоденних тренувань, які починаються в 600 ранку і закінчуються о 2200 вечора.
Цирк в Таррагоні (Іспанія) . Один з найдавніших цирків, з'явився ще в 1 столітті до н. е. Його значні розміри дивують навіть зараз: 100 метрів в ширину і 300 метрів в довжину. Тут проходили перегони та виступи різних акробатів.
На жаль, до сьогодні збереглися лише руїни, але туристи щороку відвідують це місце, щоб побачити збережені частини фасаду, залишки глядацьких місць і підземні коридори.
Англійська амфітеатр сержанта Астлея . Він веде свій початок з 18 століття, і саме з амфітеатру, заснованого Філіпом Астлеем, почав історію звичний для нас цирк. Покинувши службу, і маючи за плечима величезний досвід їзди верхи, Філіп Астлей спочатку гастролює по Англії, демонструючи складні акробатичні трюки на конях, а в 1772 році відкриває свою «Школу верхової їзди».
Вона була побудована у вигляді амфітеатру, з ареною посередині і в оточенні лож для глядачів. Крім кінних виступів з'явилися також жонглери, акробати і навіть комічні номери. Незабаром сержант Астлей відкрив ще один цирк в Парижі, а пізніше третій, в Лондоні. На жаль, з часом вони зазнали змін і незабаром розпалися, але англійці досі пишаються тим, що їх співвітчизник був засновником першого стаціонарного цирку.
Список 10 самих старих цирків у світі

Олімпійський цирк Антоніо Франконі (Франція) . Антоніо Франконі став відомий у 18 столітті як дресирувальник. В його перших номерів брали участь птахи – фазани, куріпки і голуби. Після цього Франконі освоїв верхову їзду і, побудувавши власний манеж, став давати і кінні виступи. Кілька разів йому навіть пощастило виступати у сержанта Астлея. А коли тому довелося виїхати з країни, Франконі присвоїв собі амфітеатр, де почав давати постійні подання.
Номери дуже подобалися глядачам, дресировані коні могли приносити газету, стрибати по команді і є з рук. Також з'явилися невеликі комічні пантоміми. Все це стало приносити дохід, і Франконі незабаром відкрив ще один манеж, який назвав «Олімпійським», щоб догодити правителю того часу Наполеону.
Тут вже з'явилися акробатичні виступи, міми і навіть батальні сцени. Все це дуже подобалося дорослим, які часто приходили туди і з дітьми.
Цирк Джона Білла Риккетса (США) . Американські цирки істотно відрізнялися від своїх побратимів в Європі, адже тут вже стали приділяти увагу не тільки варіантами акробатичних номерів, але і обсягом виступів, декораціям і музиці. Правда, такі постановки були орієнтовані, в основному, на дорослу публіку. Глядачів розважали танцюристи, акробати, жонглери і, звичайно ж, наїзники.
Але і це дітище спіткала неприємна доля, споруда згоріла, а сам Рикетсії вирішив виїхати в Англію, але його корабель потонув під час шторму.
D'hiver Bouglione (Франція) . «Цирк Наполеона» претендує на звання найстарішого у світі з нині діючих. Він був зведений в 18 столітті і вміщував спочатку 6 тисяч відвідувачів, але в цілях безпеки їх кількість було скорочено вдвічі. На відкритті був присутній навіть сам імператор Наполеон III. Це заклад увійшов в історію тим, що в 1859 році тут був вперше продемонстрований акробатичний номер з повітряної трапецією.
Вже в 20 столітті цирк отримав назву на честь династії Буглиер, з якою тісно пов'язана його подальша історія. На сьогоднішній день виступу включають ілюзійні шоу, номери жонглерів, приборкувачів тигрів, клоунади. Взимку арена перетворюється на каток, а артисти в справжніх фігуристів.
Національний цирк Кні (Швейцарія) . Вже вісім поколінь циркових артистів продовжують цю справу. Трупа складається з 200 чоловік, які щодня демонструють на сцені свої таланти. Крім того, це один з небагатьох цирків, який славиться своїм гуманним і уважним ставленням до тварин. 100 з них беруть участь в номерах щодня, а ще 300 живуть у зоопарку.
Цирк на Кольоровому бульварі (Росія) . Він був відкритий ще в далекому 1880 році Альбертом Саламонским. Це перший у світі цирк, де був продемонстрований смертельний номер: наїзник їхав на коні по тонкому колоді, перебуваючи на 5-метровій висоті. Найкращі артисти, що входять до трупи збирали і збирають повний зал.
Цирк Петра Крутікова (Україна) . Це найбільший в Європі цирк, який був відкритий у 1903 році. Самими яскравими виступами були номери самого господаря – він демонстрував свої таланти дресирувальника коней, які вражали глядачів Росії і Європи. Також в програмі можна було побачити короткі вистави-пантоміми та виступи багатьох відомих артистів.
Завдяки відмінній акустиці, в залі виступали навіть відомі оперні співаки – Федір Шаляпін, Тітта Руффо, Леонід Собінов.
Потрапити в цирк – це значить перенестися в світ магії, ілюзій і дивних людських здібностей. Такі видовища завжди є захоплюючими і незабутніми, тому якщо хочете отримати незабутні емоції, вирушайте в цирк.