Корисні поради
на всі випадки життя
» » Список найкращих університетів в Росії

Список найкращих університетів в Росії

Додано: 26.09.16
Рубрика: Цікаве
Щоб отримати гідну освіту, потрібно вибрати престижний ВУЗ. А які університети вважаються найкращими в Росії?
Список найкращих університетів в Росії

Які ж університети в Росії найкращі? У список увійшли такі Вузи:

 • Перше місце, безперечно, займає Московський державний університет імені Ломоносова . Він більше відомий як МГУ, а його історія почалася в далекому 1755 році. Але ім'я великого Ломоносова було присвоєно набагато пізніше – в 1940 році. Це одне з найбільших і найстаріших вищих навчальних закладів країни, щорічно воно відкриває двері більше 50000 учням, серед них є слухачі підготовчих курсів, майбутні фахівці, магістри, докторанти, здобувачі, бакалаври, магістри, аспіранти. Навчання проводиться за різними напрямами, в структуру даного Вузу входять такі факультети як обчислювальної математики і кібернетики, фізичний, наук про матеріали, механіко-математичний, хімічний, біотехнологічний, біоінженерії та біоінформатики, біологічний, геологічний, історичний, ґрунтознавства, фундаментальної медицини, геологічний, філософський, економічний, філологічний, журналістики, юридичний, психології, державного управління, соціології, мистецтв, глобальних процесів та інші. Також на базі МДУ є НДІ, а філії працюють навіть за кордоном (у країнах СНД).

 • Національний дослідницький ядерний університет " МІФІ готує кращих фахівців у відповідній сфері ось уже понад сімдесят років. А почалася його історія з що з'явився в 1942 році Московського механічного інституту боєприпасів, причому він почав функціонувати під час Великої Вітчизняної Війни. У МІФІ заклад було переформовано відносно недавно – у 2008 році. До речі, саме в цьому Вузі знаходиться ядерний реактор, але відносно безпечний, має басейновий тип. У структурі декілька факультетів, таких як кібернетики та інформаційної безпеки, фізико-технічний, експериментальної і теоретичної фізики, автоматики і електроніки, управління та економіки високих технологій. Також на базі МІФІ функціонують так звані Центри переваги, кілька інститутів та відокремлені підрозділи, тобто практично незалежні філії.

 • Московський фізико-технічний державний університет (МФТІ) . Неофіційно цей заклад називають Физтехом, і в ньому готуються фахівці за такими напрямками як кібернетика і радіотехніка, прикладна та загальна фізика, молекулярна та хімічна фізика, квантова та фізична електроніка, космічні дослідження і аэрофизика, літальна техніка і аеромеханіка, прикладна математика і управління, біо-, когнітивні, нано - та інформаційні технології, енергетика та фізика, високі технології та інновації, медична і біологічна фізика. Розташовується цей вищий навчальний заклад не в самій столиці, а в її області, а саме в місті Долгопрудном, але деякі корпуси знаходяться і в самій Москві, а також в Жуковському. Основна мета роботи – це підготовка висококваліфікованих фахівців, причому розбираються в новітніх і невивчених галузях сучасної науки. Випускники МФТІ – це майбутнє розвиненою Росії.

 • Московський державний технічний університет імені Н.Е. Баумана (в народі «Бауманка») . Він відноситься до особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів Росії. Спочатку цей заклад було московським вищим технічним училищем, але в 1989 році отримав статус університету. Роком заснування вважається 1830-ий. В структуру входять не тільки факультети, але й інші підрозділи, наприклад, технікуми, освітні та наукові центри, науково-навчальні комплекси, філії, лабораторії. Підготовка фахівців проводиться за такими напрямками як робототехніка і комплексна автоматизація, фундаментальні науки, менеджмент та інженерний бізнес, лазерна техніка та радіоелектроніка, енергомашинобудування, системи управління та інформатика, спеціальне машинобудування, біомедична техніка, лінгвістика.

 • Національний дослідницький університет «Вища школа економіки» — відносно «молода», але вже стало одним з кращих вищий навчальний заклад, історія якого почалася в 1992 році. У структурі є різні факультети, наприклад, математики і електроніки, менеджменту і бізнесу, медіа, дизайну і комунікацій, гуманітарних наук, комп'ютерних наук, права, математики, соціальних наук, економічних. На базі функціонує декілька інститутів: банківський, економіки, нерухомості та податкового менеджменту, перепідготовки фахівців, практичної психології та деякі інші.

 • Самарський державний медичний університет на даний момент є одним з кращих у своїй сфері і готує професійних та талановитих медиків. Організовано дана установа була майже сто років тому – в 1919 році. В структуру входять такі факультети як педіатричного, медико-профілактичний, лікувальний, стоматологічний, медичної психології, економіки і управління охороною здоров'я, фармацевтичний, підготовки іноземних студентів, а також довузівської підготовки. Також на базі цього університету функціонує і кілька інститутів, наприклад, сестринської освіти, інноваційного розвитку, біотехнологій і експериментальної медицини. Є в структурі і НДІ, такі як трансфузіології, гематології та реабілітології, екології та гігієни, офтальмології, профпатології та інші.

 • Московський державний інститут (університет) міжнародних відносин або МЗС РФ – дуже важливе і значуще для держави вищий навчальний заклад, особливо якщо враховувати сформовану світову політичну ситуацію.

 • Санкт-Петербурзький державний університет – один з найстаріших в Росії, заснований у далекому 1724 році. У структурі є факультети психології, наук і вільних мистецтв, стоматології, міжнародних відносин, східний, фізичний, процесів управління, прикладної математики, політології, соціології, філологічний, економічний, фізичний, медичний, медичних технологій та деякі інші. Крім того, на базі Вузу працюють коледжі, інститути і навіть гімназія.

 • Уральський федеральний університет імені першого президента Росії Бориса Миколайовича Єльцина . Він розташований в Єкатеринбурзі і вважається одним з найкращих у всій країні. Сформовано цей заклад було за наказом Дмитра Медведєва в 2009 році з Уральського ГУ імені Горького, а також Уральського ГТУ (УПІ) імені Єльцина. З тих пір ВУЗ готує професійних фахівців у різних сферах, таких як спорт, наука, фізична культура, інформаційні технології, мистецтво, гуманітарні науки, радіоелектроніка, економіка, математика, менеджмент, підприємництво, державне управління, енергетика, міжнародне освіту, будівництво.

 • Новосибірський державний національний дослідницький університет . Це практично єдине класичний вищий навчальний заклад міста, утворене воно було в 1958 році і є одним з найбільш «молодих» університетів, але вже вважається одним з кращих в країні. У структурі наявні такі інститути і факультети як природничих наук, права і філософії, економічний, інформаційних технологій, гуманітарний, медицини і психології, підвищення кваліфікації та перепідготовки, механіко-математичний та інші.


 • Це були найкращі вищі навчальні заклади.