Корисні поради
на всі випадки життя
» » Догляд за аксолотль в домашніх умовах

Догляд за аксолотль в домашніх умовах

Додано: 30.09.16
Рубрика: Різне
Все більш популярними стають незвичайні домашні тварини, особливо акваріумні. І одне з них – це дивовижний аксолотль. А що він собою являє, як за ним правильно доглядати?

Загальний опис


Аксолотль – це не зовсім тварина. Він являє собою неотеническую личинку амбистоми (це один з видів земноводних). Щитовидна залоза розвинена непогано, але гормону тироксину, який запускає процеси метаморфоз, виробляє недостатньо.
Догляд за аксолотль в домашніх умовах

Але це не означає, що таке земноводне має загинути або має дефекти. Воно чудово почувається і в такий проміжній формі, хоча з неї аксолотль може перейти у доросле – амбистому. Таке може статися після зміни умов проживання або проведення гормональної терапії, але робити все це може лише фахівець, експерименти в домашніх умовах напевно приведуть до загибелі.
Зовнішній вид аксолотлів незвичайний і екзотичний. Вони схожі на пуголовків, так як теж мають подовжене, але округле тіло, закінчувався потужним і оснащеним плавцем хвостом. Лапи поставлені досить широко, голова нерозмірна іншим частинам і велика. З боків розташовуються парні зябра, що стирчать в різні боки. Рот широкий, очі дуже маленькі, що додає і без того незвичайної зовнішності якусь родзинку. Якщо поглянути на фото, то може здатися, що личинка ніби посміхається, і виглядає це дуже забавно.

Де містити?


Зміст аксолотля цілком можливо в домашніх умовах, але для цього потрібно вибрати і облаштувати акваріум. Його обсяг повинен складати близько 20 літрів для однієї особини. Що стосується форми, то найбільш відповідною буде прямокутна. Стінки не повинні бути надмірно високими. Поставити акваріум слід у прохолодне затінене і приховане від протягів місце.
Особливі вимоги пред'являються до води. Можна використовувати дехлоровану та відстояну протягом двох діб або ж ключову. Вона не повинна бути жорсткою, оптимальний рівень кислотності – близько 75 рН. Важливо щотижня міняти воду, але лише п'яту частину, так як при різких змінах умов середовища тварина може відчути себе некомфортно.
Догляд за аксолотль в домашніх умовах

Грунт в акваріумі має бути, і його роль можуть грати невеликі гладкі камені, гравій або пісок. Рослинність – умова необов'язкова, але все ж можна висадити звичайні акваріумні рослини, у них аксолотль буде ховатися. Якщо водоростей немає, то покладіть на дно яке-небудь укриття, в якому вихованець буде почувати себе комфортно.

Сусідство


Краще всього містити аксолотлів окремо, адже в дикій природі вони є хижаками з добре розвиненими мисливськими інстинктами. Так що якщо поселити їх з безневинними рибками, то незабаром останні будуть з'їденими. Хижі ж мешканці можуть сприйняти як видобуток самого аксолотля.

Як доглядати?


Догляд за аксолотль в домашніх умовах передбачає дотримання певних умов:

 • Температура. Так як аксолотль є холоднокровним тваринам, то він буде комфортно себе почувати в прохолоді, а саме при температурі від 18 до 22 градусів, і підвищення переноситься гірше, ніж зниження. Влітку підтримувати нормальні умови можна з допомогою заповнених льодом або холодною водою пляшок або ж спеціалізованих охолоджувальних установок.

 • Кисень. Хоча аксолотли вибираються на поверхню, все ж вони дихають переважно зябрами, так що вода повинна бути насичена киснем. Для забезпечення оптимальних умов можна використовувати аератор.

 • Соціалізація. Такі тварини досить швидко звикають до людини, але все ж ставляться до нього насторожено і не підпускають близько. Крім того, аксолотль може спробувати вкусити, якщо відчує загрозу. Але укус буде несильним, так як зуби дрібні і не дадуть прокусити шкіру.

 • Освітлення не повинно бути яскравим. Можна використовувати акваріумну лампу, так як тривалість світлового дня повинна становити близько 12 годин.


 • Харчування


  Чим годувати аксолотля? Варто пам'ятати, що він є хижаком, так що харчуватися буде тваринною їжею. Можна пропонувати вихованцеві мотилів, трубочников, дощових черв'яків, коників, тарганів, цвіркунів або інших комах. Також допускається включати в раціон сире м'ясо або рибу, тельбухи, але все це слід попередньо подрібнювати, щоб тварина не подавилось.
  Натуральний корм можна замінити штучним, призначеним для риб або земноводних. Недавно вилупилися та молоді аксолотли їдять безхребетних, наприклад, дафній, артемій. Їжу можна просто кинути в акваріум або давати, використовуючи пінцет.
  Важливо дотримуватися частоту годувань. Молодих особин годують щодня, а ось виросли і дорослих (старше двох років) – два або три рази в тиждень.

  Розмноження


  Статевої зрілості аксолотли досягають приблизно до року. Самець випускає сперматофор, а самка захоплює його клоакою і через кілька днів починає метати ікру. Потім потрібно відселити дорослих особин, так як вони можуть поїдати ще не вилупилася потомство. Всього самка може робити до трьох кладок в рік (обсяг однією може досягати 1000 ікринок).
  Личинки з'являються на світ приблизно через два-три тижні після метання ікри. А харчуватися вони починають через кілька днів, коли жовтковий мішечок повністю розсмокчеться. Причому молоді аксолотли можуть поїдати один одного, так що слід вчасно їх розсадити.
  Якщо ви забезпечите комфортні умови, дивовижний аксолотль буде жити близько десяти років і відмінно себе почувати.