Корисні поради
на всі випадки життя
» » Правильний догляд та утримання папугу нерозлучника

Правильний догляд та утримання папугу нерозлучника

Додано: 05.10.16
Рубрика: Різне
Вибираючи в якості домашнього улюбленця маленьку пернату пташку – папуги, варто бути готовим до того, що перед вами постане непросте питання – якому виду віддати перевагу? Але, якщо поспілкуватися з досвідченими «пташниками», то вони порадять придбати саме нерозлучників. Ці маленькі непосиди вже давно завоювали серця багатьох господарів.

Разом і назавжди


Батьківщиною нерозлучників є Африка та острів Мадагаскар, де вони вважають за краще жити в лісах тропіків. Але зустрічаються і гірські види. Виростають такі особи не вище 15-17 см, та важать всього 50-60 р. За кольором оперення цей вид дізнатися дуже легко – по тілу переважає зелений колір голова, шия і грудка можуть бути червоними, синіми або жовтими, як видно на фото.
Папуги цього виду здібні учні і з часом можуть заговорити, але існує і досить великий відсоток тих, хто не має таких талантів.
Правильний догляд та утримання папугу нерозлучника

Зважившись на покупку пернатого вихованця, варто знати про всі особливості його змісту, адже саме від правильного догляду і достатньої кількості уваги залежить самопочуття і настрій цих маленьких пташок.

Місце проживання


Клітка для нерозлучників повинна бути просторою. Так, щоб птахи могли вільно перелітати з місця на місце. Зверніть увагу, що необхідно уважно підійти до вибору матеріалу для житла. Краще, якщо прути не будуть пофарбовані, адже маленькі пустуни швидко сгризут фарбу і згодом можуть мати проблеми зі здоров'ям.
Дно клітки можна нічим не встеляти, так як в природних умовах папуги в'ють собі гнізда. Тому краще принести їм тонких вербових прутиків, з яких вони вміло зроблять собі затишне житло.
Звичайно, як і у випадку з іншими пернатими, не потрібно ставити клітку на протязі або в місце, де вона цілий день буде перебувати під прямими сонячними променями.

Харчування


Найкращий варіант – спеціальна зернова суміш. Врахуйте, що корм для хвилястих папужок неразлучникам не підходить. Вони також великі любителі зелені, тому сміливо можете урізноманітнити раціон листям кульбаби, конюшиною, м'ятою, які попередньо необхідно ретельно промивати. Взимку рекомендується вирощувати в квіткових горщиках траву з вівса і проса.
Не зайвими будуть сушені овочі та фрукти (морква, петрушка, яблука, родзинки), а також різні насіння (соняшник, ріпак, кунжут). Але пам'ятайте, що насіння досить жирний продукт, тому їх кількість має бути суворо визначено.
Правильний догляд та утримання папугу нерозлучника

Навесні неразлучникам можна давати подзьобати гілочку верби, а також не забувати про воду, яку потрібно міняти щодня.
Харчування не повинно бути надмірним, добова норма становить 2-3 ч. л. Важливим елементом раціону також є вітамінно-мінеральні комплекси.

Освітлення


Щоб птахи відчували себе комфортно в осінньо-зимовий період варто подбати про штучному освітленні. Його недолік може привести до млявості і пригніченості, а також проблеми з ендокринною системою, які можуть обернутися летальним результатом і репродуктивних патологій. А це, в свою чергу, виключає можливість розмноження.
Краще всього підійдуть ультрафіолетові лампи з м'яким світлом і таймером.

Партнер


Всупереч красивою легендою про те, що нерозлучники помирають після смерті своєї «другої половинки», можна з впевненістю сказати, що ніщо не заважає їм згодом створити новий союз. Якщо папуга буде жити один, в його поведінці і характері будуть помітні деякі зміни, але на стан здоров'я це не вплине. Пару варто вибирати птаха, якщо ви розумієте, що не зможете приділяти улюбленцеві багато часу.
Правильний догляд та утримання папугу нерозлучника

Але врахуйте, самці цього виду дуже прискіпливі у виборі обраниці, і між особинами можуть часто виникати сварки та бійки. У такому разі самця і самку необхідно розсадити по різних клітинам на кілька днів, після чого знову поселити в загальне гніздо.
Швидше за все, розуміння того, що відтепер доведеться жити разом, призведе до примирення. Якщо парочка так і буде продовжувати битися, значить, доведеться шукати самцеві нову даму серця.

Розмноження


Нерозлучники можуть вільно розмножуватися в домашніх умовах. Вік птахів для цього повинен бути більше 10 місяців. Придбати також потрібно буде спеціальний будиночок, де пара сов; єт гніздо, а самка зможе відкладати і висиджувати яйця. У середньому, їх кількість становить 4-5 штук. Пташенята з'являються через 23 дні після закладання, а вже через місяць спокійно залишають батьківське гніздо.
Приносити потомство нерозлучники можуть до 4 разів на рік, але не варто прагнути до цього рекорду, адже часте розмноження забирає у птахів багато сил. Після двох разів гніздовий будиночок краще прибрати і дати пожити парі у звичайній клітці.
Нічого складного в утриманні нерозлучників немає. Вирішивши придбати цього пернатого в якості домашнього улюбленця, ви не тільки отримаєте активну пташку, але і вірного, люблячого друга.