Корисні поради
на всі випадки життя
» » Принципи носового дихання

Принципи носового дихання

Додано: 07.10.16
Рубрика: Спорт і їжа
Ніс – початковий орган всієї дихальної системи, який крім дихальної та транспортної виконує ще кілька важливих функцій: захисну, зігріваючу, зволожуючу і функцію нюху. Ну як би інакше ми могли б відчути приємний запах квітів, не маючи нюху.

Природні механізми


Носове дихання є дуже важливим, адже саме так вдихуване повітря проходить підготовку для подальшого проходження зігрівається і очищається. Але користь, як виявляється, не тільки в цьому.
Принципи носового дихання

Циркуляція повітря через верхні дихальні шляхи забезпечує нормальний кровообіг всього обличчя. Якщо верхні дихальні шляхи закладені, починає накопичуватися венозна кров, а це веде до порушення роботи системи кровообігу головного мозку.
Так як всі органи взаємопов'язані, то проблеми з таким типом дихання можуть відбитися на інших системах.

 • Хропіння. Це один з перших симптомів, що вказує на необхідність відвідування отоларинголога. Крім хропіння людини можуть також переслідувати порушення сну і короткочасні зупинки дихання (апное). Все це позначається на загальному стані, виливаючись у постійну втому, неуважність і проблеми з концентрацією уваги.

 • Прикус. Ця тема особливо хвилює батьків, адже якщо дитина постійно дихає ротом, лицьові кістки неправильно формуються, в результаті приводячи до синдрому «аденоидного особи». Неправильний прикус є не тільки естетичною, але й серйозною фізіологічної проблемою.

 • Захворювання легенів. Звичайно, робити вдих-видих ротом легше. Адже отримуючи кисень таким чином, ми минаємо опір і тиск вдиху-видиху. Легкі у цьому випадку розслабляються, і повітря не проникає глибоко. Якщо це відбувається систематично, то в крові суттєво знижується рівень кисню і ті частини легенів, в яких не дійшов повітря стають вразливими для різних інфекцій.

 • Захворювання вух. Так як ніс та вухо пов'язані між собою слуховий трубкою, то проблеми з першим будуть приводити до набряку слизової оболонки, а значить, поширюватися і на вухо. Це може викликати розвиток отиту і навіть втрату слуху.


 • Практика не зайва


  Здавалося б, нічого складного в тому, щоб дихати носом, немає. Але існує спеціальна гімнастика, яка допоможе удосконалити цей навик. Вправи прості.

 • Ходьба на місці, дихаючи носом. Вдих і видих повинні бути більш тривалими, ніж зазвичай.

 • Дихання по черзі правою і лівою ніздрею, для цього потрібно притиснути одну з них пальцем.

 • Різкі повороти вправо-вліво з такими ж ритмічними вдихами-видихами.

 • Нахили в сторони, з вимовленням звуку «М» і «Н» на видиху.

 • Спокійний глибокий вдих і різкий, що виштовхує видих носом.


 • Ці прості правила допоможуть вам налагодити правильний процес дихання, який дуже важливий для нормального і здорового функціонування організму.