Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчити собаку плавати у ванній і річці?

Як навчити собаку плавати у ванній і річці?

Додано: 11.10.16
Рубрика: Цікаве
Якщо у вас є собака, і ви любите ходити на пляж, то спробуйте брати свого вихованця з собою. Але для початку навчити його плавати.

Всі собаки вміють плавати?


Серед людей побутує думка, що абсолютно всі собаки можуть плавати. Але це не зовсім так. Звичайно, триматися на воді і намагатися рухатися на інстинктивному рівні зможе практично будь-пес. Але як саме він буде це робити – залежить від кількох факторів.
Як навчити собаку плавати у ванній і річці?

Перший – порода. Так, є природжені плавці, а є собаки, яким плавання дається насилу. До них належать ті, у яких надмірно короткі лапи, приплюснутий писок або ж масивна грудина. До них можна віднести такс, бульдогів, хортів, бассет-хаундов, коргі, шотландських тер'єрів та деяких інших.
Другий фактор – це особливості характеру. Якщо одні собаки з задоволенням граються у воді і люблять її, інших лякає і лякає водна стихія, і вони абсолютно не переносять все, що з нею пов'язано.

Коли починати?


Коли можна почати навчання плаванню? Приступати до занять варто не раніше трьох місяців і лише в тому випадку, якщо у собаки є всі необхідні щеплення. Але також важливо підібрати підходящу погоду, адже температура води у водоймі повинна бути комфортною для вихованця. Так що бажано почекати до середини червня або липня (якщо весна була досить теплою).

Яке місце вибрати?


Як навчити собаку плавати у ванній і річці?

Підберіть відповідне місце. Якщо собака невелика, то можна спробувати навчити її плавати у ванній. Якщо ж порода велика, то виберіть водойма. Але він має бути невеликим, не занадто глибоким та не мати сильної течії і пологого дна. Так, можна прийти на невеликий ставок або озеро. Але варто вибрати не надто людне місце, так як скупчення людей може додатково налякати собаку. Продовжувати заняття можна й на річці, але вибирайте не дикі і брудні пляжі, а чисті і доглянуті, в іншому випадку собака може поранитися або ж почне відволікатися на сміття.

Що робити?


Як навчити собаку плавати? Діяти слід методично і поступово. Ось кілька основних етапів:

 • Спочатку просто познайомте собаку з водою. Підведіть її до водойми, покажіть, що він зовсім не страшний. Наберіть в руку води, дайте вихованцеві ближче її розглянути. Намочіть руку і погладьте улюбленця, спробуйте трохи окропити його.

 • Візьміть вихованця на руки і зайдіть з ним водойма. Поступово опускайтеся, щоб вода стосувалася шерсті собаки.

 • Поставте вихованця на берег і поступово ведіть у воду. Краще використовувати поводок, щоб контролювати ситуацію. Далі заведіть улюбленця глибше, щоб вода діставала йому до грудей.

 • Продвиньтесь глибше і притримуйте вихованця, одночасно переміщаючи його вперед. Інстинктивно він повинен почати рухати лапами. Продовжуйте в тому ж дусі, а коли будете впевнені в тому, що все виходить, спробуйте прибирати руки і давати собаці можливість плисти самостійно.

 • Відходьте подалі і кличте улюбленця до себе, щоб він рухався в цьому напрямку.

 • Далі можна спробувати кинути у водойму іграшку, щоб вихованець спробував зайти у воду без вас. Але не віддалятися від нього!

 • Починайте плавати на більш значні відстані.


 • Поради


  Корисні рекомендації господарям:

 • Якщо вихованець поки не готовий до навчання і не хоче лізти у воду, то проявіть терпіння і дайте собаці час. Якщо це не допомогло, можливо, ваш чотириногий друг не призначений для такого заняття.

 • Заохочуйте спроби вихованця: хваліть його, давайте ласощі.

 • Будьте уважніше і ні при яких умовах не втрачайте улюбленця з виду, якщо ви прийшли на водойму. Пам'ятайте про те, що собаки тонуть досить часто, причому часом саме через недбалість своїх господарів. І якщо ви помітили паніку, або тварина почала йти під воду, то витягніть його з води і віднесіть на берег.

 • Перед початком навчання уважно огляньте водойма. Спочатку перевірте дно: воно не повинно бути слизьким і дуже пологим. Крім того, на ньому не повинно бути корчів, битих пляшок та інших небезпечних предметів. Що стосується течії, то ідеальним варіантом буде помірне і незначне (можна обійтися і без нього). Крім усього іншого, у водоймі не повинно бути отруйних або кусаються мешканців (загалом, будь-які тварини будуть відволікати собаку від занять).

 • Відмініть тренування, якщо вихованець хворіє, почуває себе погано, стомлений, збуджений або перебуває в поганому настрої.

 • Не варто проводити заняття у спеку, це може призвести до перегріву або сонячного удару.

 • Якщо собака вагітна або літня, то вона буде втомлюватися набагато швидше, враховуйте це.

 • Щоб уникнути подряпин і інших пошкоджень не знімайте одяг або хоча б надіньте легку сорочку (собака може несвідомо вас поранити кігтями).

 • На далекі відстані плавайте тільки разом.

 • Не варто міняти напрям занадто швидко, собакам складно різко повертати у воді.


 • Докладіть зусиль, проявіть терпіння, і ваша собака обов'язково навчиться плавати!