Корисні поради
на всі випадки життя
» » Стерилізація кішки: основні плюси і мінуси

Стерилізація кішки: основні плюси і мінуси

Додано: 13.10.16
Рубрика: Різне
Частою причиною звернення власників кішок до ветеринара є стерилізація. Це медична процедура, в результаті якої тварина позбавляється можливості розмножуватися.
На сьогоднішній день існує три варіанти:

 • оваріоектомія – видаляються безпосередньо самі яєчники;

 • оваріогистероектомія – крім яєчників вирізається матка;

 • перев'язування маткових труб.


 • Багато ветеринари наполягають на тому, що саме третій варіант є самим легким для тварини. Така операція проходить швидко, і спокійно переноситься, так як її роблять через невеликий надріз в боці. Але процедура має свої мінуси. Через певний проміжок часу можуть виникнути ускладнення зі здоров'ям, а також збільшиться тривалість тічки.
  Стерилізація кішки: основні плюси і мінуси

  При видаленні яєчників під час оваріоектомії є ймовірність регенерації тканин. Тому стовідсоткової гарантії успішної стерилізації вам не дасть жоден ветеринар. Крім того, у цього виду операції є істотний мінус – з часом у вихованця можуть початися проблеми з маткою.
  Саме тому більшість ветеринарів є прихильниками вирізання всіх репродуктивних органів. Істотним плюсом такого хірургічного втручання є видалення не тільки яєчників, але і матки.

  Варто проводити операцію?


  Можна з повною впевненістю стверджувати, що кожен власник кішки хоч раз, але замислювався над тим, чи потрібно стерилізувати кішку. Відповідь полягає в причині, по якій ви придбали або завели тварина.
  Якщо початковою метою покупки домашнього вихованця було розведення кошенят, то однозначно така процедура не підходить. А якщо ви просто любите тварин, і ви не плануєте доглядати за потомством своєю пухнастою улюблениці, то варто подумати над стерилізацією.
  Після процедури ви зможете захистити себе від агресивної і дратівливого поведінки чотириногої подруги під час тічки. Більше того, ви зможете заощадити гроші на купівлю контрацептивів для тварин, які при постійному застосуванні завдають непоправної шкоди здоров'ю вашої улюблениці.

  Коли необхідно робити?


  Кожен господар, який зважився на стерилізацію кішки, задається питанням, в якому віці необхідно проводити хірургічне втручання. Однозначно краще оперувати тварина в момент настання статевої зрілості, яка починається в сім-дев'ять місяців.
  Але якщо ваша улюблениця старше, її теж можна піддати цій процедурі. Тільки врахуйте, що на момент стерилізації не повинно бути вагітності, хвороби або тічки.

  До переваг видалення репродуктивних органів відносять наступні: • Зменшується ймовірність або повністю зникає ризик виникнення пухлин яєчників і матки.

 • Вихованець поводиться доброзичливо і не відчуває фізичний дискомфорт під час тічки.

 • Вам не доведеться брати на себе відповідальність, якщо з'являться котенята.

 • Кішка стане більш спокійною, не буде намагатися втекти з дому для пошуку партнера.


 • Що стосується недоліків, то це такі: • Стерилізація – це хірургічне втручання, при якому проводиться порожнинна операція, тому існує хоч мінімальний, але все-таки ризик виникнення наслідків різного рівня складності.

 • Після операції відбувається зміна гормонального фону, саме тому слід приділити належну увагу харчування тваринного, так як після хірургічного втручання збільшується ймовірність набору ваги.

 • Процес виходу з наркозу вважається дуже відповідальним періодом реабілітації, тому після стерилізації слід приділити належну час правильному догляду.


 • Як правильно доглядати за кішкою


  Вважається, що сама по собі стерилізація не так сильно впливає на тварину, як вихід після наркозу. Стан вихованця буде нестабільним протягом декількох днів через застосування ліків. Після операції тварина ще добу буде в напівсвідомому стані.
  Не дивуйтеся і не лякайтеся, якщо ваша улюблениця погано орієнтуватися в просторі, у неї буде відзначатися порушення координації рухів, вона стане млявою і слабкою. Прослідкуйте, щоб вона не вилізла на ліжко або інші високі конструкції, так як може звідти впасти і сильно травмуватися.
  Стерилізація кішки: основні плюси і мінуси

  Після операції вам слід забезпечити кішці гідний догляд, спокійні і комфортні умови, які будуть сприяти швидкій реабілітації, а також якнайшвидшого одужання. Врахуйте, що протягом кількох годин після хірургічного втручання температура тіла знижується на кілька градусів, тому прослідкуйте за тим, щоб тварина не замерзло. Якщо в приміщенні прохолодно, то можете покласти поруч грілку, але ні в якому разі не прикладайте до шву.
  Через п'ять-шість годин після стерилізації можете поставити біля кішки мисочку з водою, а ось погодувати можна буде тільки через добу. Врахуйте, що якщо ваша улюблениця їла до цього сухий корм, то в перші дні після операції рекомендують давати м'яку їжу.
  Через дві доби вже можна почати давати звичайний корм. Після операції з'являється ризик виникнення сечокам'яної хвороби, тому виключіть з раціону рибу в будь-якому вигляді.
  Якщо ви віддаєте перевагу готовим кормів, то намагайтеся купувати низькокалорійні або для стерилізованих котів . У будь-якому разі слідкуйте, щоб харчування було збалансованим, і ваш вихованець харчувався в межах норми, так як надмірні порції можуть призвести до ожиріння.
  Обов'язково дізнайтеся у ветеринара як треба правильно обробляти шов, і робіть це не рідше одного разу на добу. Крім того, поки улюблениці не знімуть шви, надягніть на неї спеціальну попону, яка запобіжить розбіжність шва.
  Досі є багато скептиків серед власників, які ставляться до даної процедури підозріло, однак практично у всіх розвинених країнах дане хірургічне втручання вважається, скоріше, правилом присутності тварини в будинку, ніж примхою.