Корисні поради
на всі випадки життя
» » Список найбільш відомих пам'яток кішкам в світі

Список найбільш відомих пам'яток кішкам в світі

Додано: 16.10.16
Рубрика: Цікаве
Любов до домашніх вихованців буває воістину безмежною. І якщо пам'ятники людям в основному ставлять за особливі заслуги, то коти заслужили це своєю відданістю і ласкою. Такі скульптури розкидані по всьому світу, і сьогодні ми розповімо вам про найбільш відомих з них.
Список найбільш відомих пам'яток кішкам в світі

Вусаті-смугасті герої • Єлисей і Василина (Росія, Санкт-Петербург). Вони - одні з найбільш незвичайних пам'яток Санкт-Петербурга, розташовані на вулиці Малій Садовій один навпроти одного. Це не просто фігурки тварин, це пам'ять про нелегких часах Ленінградської блокади під час війни. Через повсюдного голоду жителі були змушені їсти навіть бродячих котів, а тому дуже скоро на місто нахлинули зграї велетенських щурів. Тоді з Ярославської області привезли цілий вагон пухнастих вихованців, які рятували останні запаси провіанту.

 • Кіт Трим (Сідней, Австралія). Цей вусатий вихованець відомий в першу чергу тим, що був вірним помічником дослідника капітана Метью Флиндерса. Саме разом з ним улюбленець роки провів у подорожах і став першовідкривачем Австралійського континенту.

 • Кіт Ботеро (Барселона, Італія). Більше десятка років ця скульптура переїжджала з місця на місце, і лише в 2003 році місцева влада нарешті знайшли для неї остаточне притулок. Місцеві жителі навіть жартували, що Ботеро вже який рік не може знайти свій будинок. Розміром він з невеликий літній будиночок, а гіпертрофовані пропорції дозволяють людині спокійно пройти під його тілом. Автором такого творіння є колумбійський художник Фернандо Ботеро, в честь якого і був названий кіт. До речі, ще одна скульптура із цієї серії знаходиться в Єревані, і обійшлася вона родині місцевих бізнесменів в 1 млн. доларів.

 • Кіт Пантелеймон (Київ, Україна). Скульптура, що має одну з найбільш зворушливих історій. Пантюша, так називали вихованця відвідувачі місцевого ресторану, є реальним персонажем. Він часто заходив у гості до обідають гостям, і завжди був ненав'язливим і добрим, за що часто отримував самі ласі шматочки. З часом Пантелеймон став своєрідним талісманом закладу. Але, на жаль, під час пожежі в ресторані, кіт загинув. Віддані відвідувачі, перейнявшись бідою, вирішили увічнити цього милого друга, спорудивши для нього пам'ятник.

 • Кішка Таузер (Англія). На території одного з заводів, що виробляє міцні алкогольні напої, стоїть пам'ятник кішці-героїні. А все тому, що за своє життя Таузер впіймала більше 30 тисяч мишей і навіть потрапила в Книгу рекордів Гіннеса.


 • Художні персонажі


  Але крім реальних героїв, є у світі пам'ятники і не менш відомим мультиплікаційним і кіногероїв, а також персонажам з книг.

 • Кіт учений. Подібних скульптур налічується близько десятка по всій Росії. Але в цьому списку почесне місце займає пам'ятник, встановлений на набережній Геленджика. Навчений досвідом і знаннями вихованець постає перед туристами в окулярах і мантії. В одній руці у нього книга, а інший, піднявши догори вказівний палець, він ніби закликає до тиші й уваги. Розташована скульптура поблизу величезного дуба, під яким, звичайно ж, розмістили і всім відому «золоту ланцюг».

 • Пам'ятник бездомним тваринам. На жаль, не всі вихованці набувають люблячих господарів, і, приїхавши до Німеччини (р. Брауншвайг), можна побачити монумент, який присвячений «бродячим жителям вулиць». На ньому в різних позах застигли коти. Скульптор настільки реалістично зумів зробити композицію, що, розглядаючи її поблизу, здається, що тварини ось-ось замяукают. Відчути це можна навіть через фото.

 • Йошкін кот. Багато хто, напевно, замислювалися над тим, що ж являє собою це, часто упоминающееся в народної мови, тварина. Тепер його можна побачити в Йошкар-Олі. Вальяжно рассевшийся на лаві кіт хитро посміхається і давно став символом успішної здачі іспитів для студентів, які частенько приходять потерти йому ніс.

 • «Героїня» Марка Твена. Всі пам'ятають, як персонажі письменника – Том Сойєр і Гекльберрі Фінн вирішили позбутися від бородавок за допомогою дохлої кішки. Саме її тримають в руках хлопчиська, увічнені в скульптурі на березі річки Міссісіпі (США).


 • Милі, пухнасті котики приносять в наше життя багато ласки і любові, стаючи відданими друзями на все життя. А натомість вимагають лише уваги і чогось смачненького.