Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як безпечно зняти квартиру на тривалий термін?

Як безпечно зняти квартиру на тривалий термін?

Додано: 31.10.16
Рубрика: Цікаве
Особисте житло є далеко не у всіх, і тому оренда квартир є дуже поширеною практикою. Але як зняти житло і уникнути обману? Для цього не потрібно бути хорошим психологом або ясновидцем, досить знати деякі прості правила і дотримуватися їх.

Як знайти підходящий варіант?


Як безпечно зняти квартиру на тривалий термін?

Природно, першим вашим кроком буде пошук підходящої квартири. І саме цей етап часто виявляється найскладнішим, адже, на жаль, серед потенційних власників є чимало шахраїв.
Отже, що повинне насторожити в оголошенні про здачу квартири?

 • Обман у вигляді нереалістичних фотографій. Якщо на знімках ви бачите приголомшливу квартиру з євроремонтом і повним набором меблів, а ціна не відповідає її характеристиками, то напевно фото не є реальними і дійсними. І в деяких випадках це можна довести, причому досить просто. Скористайтеся пошуком по картинках в інтернеті, така функція є практично в кожній пошуковій системі. Велика ймовірність того, що шахрай просто знайшов знімок у всесвітній мережі і скористався ним, щоб залучити потенційних орендарів.

 • Нереальне опис неіснуючої квартири. Якщо фотографій в оголошенні немає (наприклад, у власника просто немає фотоапарата), то варто уважно вивчити характеристики. Якщо вони здаються вам занадто узагальненими або короткими, то господар полінувався повноцінно описати житло (що не зовсім логічно, адже йому потрібно його вигідно піднести), або ви натрапили на шахрая.

 • Нереальна ціна. Якщо вам пропонують зняти 2 - 3-кімнатну квартиру підозріло недорого, це повинно насторожити, адже реальний власник навряд чи стане робити настільки приваблива, але невигідне для нього пропозицію. Але в той же час вартість не повинна бути надмірно завищеною. Так, якщо вам пропонують квартиру-студію за ціною двох - або трикімнатної, то не погоджуйтеся.


 • Коли потрібний варіант підібраний


  Як безпечно зняти квартиру на тривалий термін?

  Як зняти квартиру безпечно і на тривалий строк, що робити далі, якщо серед сотні оголошень вам вдалося знайти привабливе і здалося правдивим? Наступним кроком буде перегляд житла і особисте спілкування з його власником або ріелтором. І на даному етапі теж можна зіткнутися з рядом труднощів. Уникнути їх або подолати допоможуть прості поради:

 • Перше, що повинно вас насторожити – це оплата за перегляд. Сумлінний ріелтор або агентство з бездоганною репутацією не буде стягувати плату за таку послугу. Так що якщо ви зрозуміли, що зв'язалися з агентом, і він вимагає плату за відвідування квартири, то ні в якому разі не погоджуйтеся на це. Звичайно, за співпрацю з посередником в будь-якому випадку доведеться заплатити, але тільки у випадку сумлінно виконаної роботи та отримання результатів. Іншими словами, віддавати гроші можна тільки тоді, коли ви знайшли підходящу квартиру і переконалися в тому, що вона є реальною і підходить вам.

 • Не починайте перегляд до тих пір, поки не переконаєтеся, що квартира належить власнику. Для цього вимагайте у нього документ, що підтверджує права володіння житлом. Також переконайтеся в тому, що в квартирі не зареєстровані інші особи, в такому випадку потрібно отримати письмовий дозвіл від них (без нього той, хто прописаний на знімаються вами квадратних метрах, може просто вигнати вас, причому на цілком законних підставах).

 • Також ви можете попросити власника показати свої документи, щоб переконатися в тому, що саме він володіє квартирою (адже у свідоцтві про реєстрацію прав власності може бути вказано зовсім інша людина, ім'ям якого називається той, хто здає житло). Якщо опонент у відповідь попросить вас пред'явити паспорт, то задовольните таку фразу, але ні в якому разі не віддавайте свій документ і не дозволяйте фіксувати реквізити (вони можуть використовуватися в шахрайських цілях).

 • Якщо ви зрозуміли, що перед вами дійсно власник або його офіційний представник (у нього повинна бути нотаріально засвідчена довіреність, роздільна діяти від імені довірителя), то можна приступати до огляду квартири. Причому здійснювати його краще не поодинці, а, наприклад, з другом або родичем, особливо тендітній дівчині. По-перше, затуманити голову двом набагато складніше, ніж одному. По-друге, один може побачити підступ або задати якийсь важливий питання, про яке ви не згадаєте. Так і ви будете почувати себе набагато впевненіше, маю підтримку.

 • При перегляді приділяйте увагу найбільш проблемним місцям, таким як проводка, водопровід, а також стелі. Якщо з першими двома пунктами все зрозуміло (вони повинні бути справними і відносно новими), то стель слід приділити особливу увагу. Вони можуть протікати, а це загрожує вогкістю і освітою цвілі, що для здоров'я зовсім не корисно. Так що уважно розгляньте всю поверхню. Насторожити повинні такі дефекти як розлучення, місцями замінене покриття, тріщини і так далі.

 • Важливо грамотно вибудувати спілкування з власником. Будьте з ним доброзичливі, ввічливі і привітні, але все ж зберігайте дистанцію і офіційність зустрічі, щоб опонент зрозумів, що ви – серйозний і освічена людина. Не варто переходити на «ти» або недоречно жартувати, це буде зайвим. Якщо власник веде себе надто фривольно, то м'яко і ненав'язливо дайте про це знати, наприклад, витримайте паузу або покажіть своє збентеження.

 • Без сорому задавайте усі питання, що цікавлять вас, власник повинен чітко і швидко відповідати на них. Якщо він зам'явся, замовк, забарився або показав інші змішані емоції, значить, він або бреше, або просто не знає, що відповісти. Також вас повинні насторожити дивні запитання на вашу адресу, наприклад, про ваших друзів в місті, про роботу, сім'ю, особисте життя і так далі.


 • Укладення договору


  Якщо вас повністю влаштовує, то можна переходити до укладання договору. У ньому обов'язково повинні бути присутнім наступні пункти:

 • Предмет договору, тобто безпосередньо знімається вами квартира. Також прописуються і її основні характеристики: метраж, планування, поверховість та інші.

 • Питання, що стосуються орендної плати, а саме її фіксований розмір, періодичність виплат і дати. Якщо передбачена передплата, то про неї теж повинно бути написано в цьому пункті.

 • Права та обов'язки орендаря і власника житла. І цей пункт дуже важливий. Так, тут варто прописати можливість перевірок та візитів з боку господаря, а також їх періодичність (а краще конкретні дати). Крім того, обов'язково відразу з'ясуєте, хто буде здійснювати ремонт в разі поломок, щоб потім не зіткнутися з проблемами.

 • Паспортні дані обох сторін.

 • Термін дії складеного договору.

 • Умови та обставини, за яких договір може бути розірвано однією із сторін (наприклад, недотримання якихось пунктів).

 • Якщо у квартирі буде проживати два або кілька людей, це теж треба вказати. Справа в тому, що орендарем може бути єдине обличчя, але при цьому можливе проживання кількох осіб.


 • Важливо: слід не тільки правильно скласти договір, але і завірити його у нотаріуса в іншому випадку він буде недійсним.

  Рекомендації


  Як безпечно зняти квартиру на тривалий термін?


  Наостанок кілька корисних порад тим, хто планує зняти житло і боїться бути обманутим:

 • Напевно у вас виникне бажання зняти квартиру без посередників. І, з одного боку, це логічно: по-перше, ви будете спілкуватися з власником безпосередньо, по-друге, вам не доведеться платити ріелтору або агентству. Але, з іншого боку, співпраця з ріелтором або тим більше фірмою дасть вам певні гарантії і в деякій мірі захистить від обману, адже кваліфікований та добросовісний агент повинен ретельно перевіряти всі квартири перед тим, як виставляти їх на оренду.

 • Якщо ви знімаєте не 1-кімнатну квартиру, а житло з кількома кімнатами, то переконайтеся в тому, що крім вас тут ніхто не буде жити. Цей пункт повинен бути прописаний в договорі, а при його недотриманні ви маєте повне право з'їхати з квартири, сплативши проживання за фактом.

 • Якщо ви знімаєте житло не від господаря, а спілкуєтеся з його офіційним представником або ріелтором, то буде незайвим зустрітися з самим власником, щоб переконатися в тому, що він дійсно володіє квартирою і здає її на законних підставах. Але і в такому разі вас можуть обдурити. І якщо у вас є якісь підозри, то можна зайти до сусідів, щоб вони змогли підтвердити, що людина цілком реальний і дійсно володіє здаються квадратними метрами.

 • Не погоджуйтеся на велику передоплату. Але і відмовлятися від неї не варто, адже вона є певною гарантією для власника.

 • Якщо у вас добре розвинена інтуїція, заохочуйте її. Як дивно б це не звучало, іноді саме чуття допомагає помітити підступ.

 • Якщо ви все ж стали жертвою обману, то не варто миритися з цим. Негайно зверніться в поліцію. Є велика ймовірність того, що злочинця спіймають «по гарячих слідах», а вам повернуть гроші.


 • Знімаючи квартиру, будьте уважніше і дотримуйтесь перерахованим вище правилам. Це нескладно і убезпечить вас від обману.