Корисні поради
на всі випадки життя
» » Пральна машина стрибає при віджиманні – з чим пов'язано і що робити?

Пральна машина стрибає при віджиманні – з чим пов'язано і що робити?

Додано: 15.12.16
Рубрика: Дім і затишок
Коли пральна машина виконує функцію «Віджим», багато господині спостерігають, що вона трясеться і стрибає. Зазвичай оглядають ніжки і перевіряють, як рівно вона коштує. Але іноді причиною вібрації машини може стати серйозна поломка, яка вимагає втручання майстра.

Які пралки найчастіше вібрують?


При обертанні барабана на великій швидкості виникає природна вібрація. Звичайно ж, виробники намагаються випускати техніку, яка працює, не порушуючи тиші. Але не завжди це вдається. Як правило, така проблема простежується у таких випадках:Вузькі автомати піддаються вібрації, так як площа контакту з підлогою невелика.
Машина має вбудований вузький барабан. У ньому білизну розподіляється нерівномірно, що найчастіше і призводить до неприємного шуму.
Бак автомата виготовлений з металу, який багато важить і при віджиманні дає вібрацію. Найбільш прийнятний матеріал – пластмасовий аналог.Як видно, в цих випадках машина стрибає не з-за поломок, тому усунути вібрацію не вдасться.


Причини вібрації, які можна усунути своїми руками


Причин, які можуть призвести до трясці машини під час віджиму, дуже багато. З наступними можна впоратися самостійно:Не були зняті транспортні болти . Їх потрібно зняти, так як вони заважають стійкості машини:Снятие транспортировочних болтов стиральной машини


Погана опора, нестійке становище . Іноді достатньо трохи покачати корпус, щоб помітити, як стоїть пральна машина. Якщо хитається, значить, є нерівності. Їх треба обов'язково усунути, відрегулювавши ніжки.
Нерівномірність розподілу білизни в барабані . При закладці білизни в машину дуже важливо рівномірно розподілити. Потрібно стежити, щоб дрібна одяг не забивалася в наволочках, створюючи грудки. Вони і призводять до дисбалансу при обертанні. Якщо це було помічено, досить машину поставити на паузу, розподілити одяг рівномірно і продовжити прання. Велике білизна краще не змішувати з дрібним. А невеликі речі бажано прати в сітці.
Предмети, що випали з кишень, застряглі в проміжку між барабаном і баком . Перед пранням необхідно перевірити всі кишені, прибравши все, що в них знаходиться. Так як дрібні предмети (голки, гроші і гудзики) знайти з першого разу складно, перед тим як почати прання, можна перевірити машину за допомогою ліхтарика, покрутивши барабан. Він повинен вільно обертатися. Якщо це так, значить, все в порядку.
Слизька підлога . Якщо це так, потрібно підкласти під машину антивібраційний килимок або надіти спеціальні гумові насадки на ніжки, та ще закріпити їх контргайками.
Ослаблення кріплення . З часом кріплення пралки до підлоги чи стіни слабшає, що викликає вібрацію при віджиманні. Досить відкрити верхню кришку автомата і затягнути кріплення.
Перевантаження барабана . Якщо в машині зазначено, скільки кілограмів білизни вона може попрати, її не можна перевантажувати. Краще випрати в кілька прийомів. Віджимання білизни у великій кількості призведе до вібрації і швидкої поломки.При придбання нової машини, бажано, щоб її встановив спеціаліст з урахуванням усіх необхідних вимог. Справа в тому, що неправильна установка – найпопулярніша причина, чому нова машинка стрибає або скаче при віджиманні.

Якщо ж ви вирішили зайнятися установкою своїми силами, дотримуйтеся порад з відео, щоб уникнути стрибків машини при віджимі:


Причини, з якими впорається тільки фахівець


У таких випадках тряска пральної машини при віджиманні буде усунена лише при втручанні спеціаліста:Зносилися амортизатори і демпфери . Вони призначені, щоб машина менше тряслася, і якщо зносилися, то машина починає стукати. Щоб усунути неполадки, потрібно поміняти амортизатори, і автомат стане м'якше працювати. Іноді доводиться замінювати пружини барабанів, коли вони зносилися. Це пов'язано з тим, що при поломці однієї деталі, намагаються замінити іншу.Мастер по ремонту стиральних машин


Зруйнувалися противаги . Їх роблять з бетону або чавуну. Якщо з часом противагу постарів, його замінюють на інший.
Вийшли з ладу підшипники, кривий вал барабана і сальник. Причиною цього вважається підвищена вологість. Якщо вони не функціонують як необхідно, то можна почути металевий скрегіт. Таку поломку потрібно відразу усувати, замінивши деталі на нові.
Зламався двигун . У цьому випадку деколи доцільніше придбати нову пральну машину, віддавши стару на утилізацію.Краще не братися ремонтувати складні несправності самостійно. Тільки фахівець зможе за допомогою діагностики виявити несправність і провести ремонт.

Відео: Що провокується тряску пралки?


У наступному відео представлені причини, за якими може стрибати пральна машина Samsung серії Baikal при віджиманні. Також дані рекомендації, як їх усунути:


За звичайної тряскою, яку багато господинь і не помічають, можуть ховатися досить серйозні причини, які необхідно негайно усунути. Тому потрібно уважно «слухати» пралку під час роботи, особливо, якщо підключений режим віджиму.