Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як почистити кулер для води своїми руками?

Як почистити кулер для води своїми руками?

Додано: 15.12.16
Рубрика: Дім і затишок
Встановлення кулерів для води стала популярна не тільки в офісах і лікарнях. Все більше сімей встановлюють кулери у своїх будинках. І якщо компанії і інші установи звертаються до фахівців, то в домашніх умовах можна почистити кулер своїми руками. Давайте разом з вами пройдемо цю процедуру поетапно.

Перші кроки чищення кулера


На першому етапі самостійного чищення з кулера необхідно злити всю наявну в ньому воду. Для цього вимикаємо його з розетки і зливаємо воду з кранів з показниками гарячої і холодної води.

Попередньо можете дати можливість воді охолонути для більш комфортного зливу. Коли вода перестала литися, зробіть невеликі нахили кулера вправо і вліво, для повного витікання води з системи краників.

Кулер для води
Далі розгорніть його і на задній панелі відкрутіть додатковий зливний кран для повного видалення залишків води з системи. Кулер також можна трохи нахилити в різні сторони. Перший етап чищення кулера для води у домашніх умовах ми завершили.

Виробники кулерів для води і фахівці, що ремонтують ці системи, рекомендують проводити чистку не рідше одного разу на місяць.

Зовнішня чистка кулера для води


На цьому етапі чищення кулера для води нам необхідно обробити всі зовнішні деталі кулера. Сюди входять краники гарячої і холодної води, приймач для залишків стікаючої рідини і корпус кулера. Для цього необхідно відкрутити і промити краники зсередини. Хочеться відзначити — цей процес треба пройти, так як на внутрішній частині краників також скупчуються мікроби і їх періодична санітарна обробка необхідна.


Працюємо міні йоржиком, використовуючи мильний розчин. Після закінчення краники повертаємо на вихідне місце і приступаємо до миття лотка краплезбірника. Миття корпусу, також як і краплезбірника необхідно проводити регулярно. Ця процедура проводиться набагато частіше, ніж капітальна чистка кулера.

Кулер
Так як ми всі робимо послідовно, то далі будемо демонтувати область, куди поміщають бутель з водою. Відкручуйте бутилеприемник, повертаючи його проти годинникової стрілки. Природно, що його ми також обробляємо мильним розчином.

Внешняя чистка кулера
Після зняття бутилеприемника перед нами розгортається загальна ємність — приймальний бак, де розміщується вода, поступаемая з бутлі. З бачка необхідно вийняти розсікач, який знаходиться на дні ємності. Розсікач також необхідно вимити мильним розчином і добре прополоскати проточною водою.

Засіб для чищення внутрішньої


Можна таке професійне засіб придбати в компанії, але рецепт настільки простий, що є сенс зробити його самостійно: кожен літр води додається 20 грамів лимонної кислоти.

Для одноразової чищення кулера для води у домашніх умовах необхідно в середньому 3-5 літрів води. Решті розрахунок можна провести самостійно. Розмішується лимонна кислота дуже ретельно у воді кімнатної температури. Ми візьмемо розчин, зроблений з максимальної кількості води: 5 літрів з 100 грамами лимонної кислоти.

Головний етап чищення спеціальним засобом


Настав основний етап чищення, який проводиться за такою інструкцією:

 • Готовий засіб кімнатної температури невеликими порціями вливаємо в ємність. Рекомендуємо відкрити краники гарячої і холодної води, щоб повністю заповнити систему. Води в ємності повинно бути достатньо, щоб з самих кранів вода йшла великим напором. Після краники закриваємо і підключаємо вилку в мережу. На задній панелі кулера для води включаємо тумблер нагріву. Тумблер охолодження залишаємо у вимкненому стані.

  Після повного нагріву води в ємності індикатор кип'ятіння погасне, і ваше завдання вимкнути тумблер і вийняти вилку з розетки. Протягом 5-6 годин розчин, всередині всієї системи остигаючи, буде робити свою роботу. А у вас є вільний час, який ви можете провести з користю для себе.  Коли ці години пройдуть, чищення кулера для води потрібно довести до кінця. Нам знадобиться йоржик. Намагайтеся не використовувати мочалки і губки з абразивними покриттями. Без них все і так чудово відмиється. Йоржиком ретельно трьом стінки ємності, не забуваючи про внутрішні пази і отвори. Крім йоржика необхідно додатково помити стінки прийомної ємності руками для повного контролю відсутність слизу на поверхні стінок.
  Зливаємо воду з розчином з краників з холодною і гарячою водою до повного зникнення рідини. Так само як і на початку, трохи нахиляємо кулер для води у різні боки спустошення системи. Після контрольно зливаємо воду з крана, розташованого на задній панелі кулера.
  Наступний крок — полоскання. Тобто ми позбавляємося від бруду на стінках і у всіх пазах, а також від розчину з лимонною кислотою. Для цього звичайну проточну воду в кількості 4-5 літрів заливаємо в приймальний бак, не забуваючи при цьому повернути розсікач для холодної і гарячої води, який вийняли заздалегідь.


  Важливо відзначити, коли заливається вода в приймальний бачок, її необхідно лити невеликими порціями для повного розподілу по системі, а решту воду або миючий засіб можна вилити з більшої ємності.

  Після заповнення всієї системи воду можна злити так само, як ми зливали її на початковому етапі або після очищення засобом для чищення кулера для води. Перевірити, чи добре промита система можна, спробувавши воду на смак, коли вона остаточно зливається з крана на задній панелі кулера для води. Якщо у воді ви не відчуєте кислого присмаку — ємність ідеально промита.

  Завершальний етап чищення


  Ми з вами самостійно почистили кулер для води. Тепер кулер ми повинні зібрати. Корпус і всі зовнішні частини протираємо мильним розчином. При цьому не забуваємо про задній панелі, на якій часто накопичується не тільки жировий наліт, але і павутина разом з різними мошками і комахами.

  Видаляємо після цього весь бруд з поверхонь чистою вологою м'якою серветкою. Потім кулер для води насухо натираємо сухою серветкою до повного зникнення розлучень. Встановлюємо бутель і вмикаємо систему в розетку. Не забувайте також включити тумблери охолодження і нагрівання води на задній панелі кулера — це часто повторювана помилка багатьма користувачами.

  Хочеться відзначити, що якщо в силу різних обставин, зовнішня поверхня кулера для води сильно забруднена жировими відкладеннями — не використовуйте абразивні речовини. Не мийте поверхні під тиском пари або води. Такими діями ви можете пошкодити емаль на поверхні кулера.

  У разі якщо звичайні мильні розчини для посуду не допомагають, придбайте універсальний чистячий розчин для поверхонь сильно забруднених жиром.

  Додаткові поради та нюанси


  Ви можете врахувати наступні поради та нюанси при чищенні кулера:  Клапан зливу води із системи не завжди буває на задній панелі, іноді він розташовується на передній панелі, в нижній частині кулера для води.
  Не використовуйте абразивні засоби, а також бензин, ацетон, гас для чищення кулера.
  При установці бутлі, знімайте одноразовий целофан, в якому служба доставки привезла очищену воду.
  При заміні бутлів, завжди ретельно обробляйте антибактерицидними засобами зони зіткнень бутлі і бутилеприемника.


  Пам'ятайте, що вчасно почищений кулер для води — запорука довгої та безперебійної роботи всієї системи.

  Як природним шляхом, так і шляхом нагрівання, від води відбувається певний наліт на стінках приймального бака та інших частинах загальної внутрішньої системи. Крім загального нальоту, починають розвиватися бактерії. Для бактерій бруд — це природне середовище проживання. Тому гігієнічна чистка кулера для води своїми руками дуже важлива і необхідна процедура.

  Установка кулера в комнате
  Господиням на замітку! Як в домашніх умовах почистити дзеркало від розлучень , алюмінієву каструлю від нагару і мікрохвильовку від жиру .

  Відео: Як промити кулер для води своїми руками?


  У відео гранично докладно показано, як почистити кулер для води вдома самостійно. Дотримуйтесь інструкцій і у вас все вийде:


  Чистити кулер для води у домашніх умовах не тільки можна, але і потрібно. Цю процедуру необхідно проводити не рідше одного разу на місяць. Використовуйте засіб для чищення кулера для води, зроблене своїми руками. У разі збоїв в роботі кулера, звертайтеся до майстра, який знайде і усуне причини поломки кулера для води.