Корисні поради
на всі випадки життя
» » Пралка не набирає воду в барабан: чому і що робити?

Пралка не набирає воду в барабан: чому і що робити?

Додано: 15.12.16
Рубрика: Дім і затишок
Перед пранням або під час ви можете помітити, що пральна машина не набирає воду. Це може говорити як про незначні збої, так і серйозні проблеми. Щоб з'ясувати це, потрібно насамперед встановити причину.

Поширені причини поломки


Причин того, чому пральна машинка не набирає воду, може бути декілька, але найбільш популярні з них представлені нижче:Вихід з ладу клапана . Це можна вже помітити на ранньому етапі, коли машина перестала змивати весь порошок, і він у вас залишається не зворушеним. Для того щоб перевірити клапан, потрібно подати 220 вольт на клапан, він повинен замкнутися (ви почуєте характерне клацання). Якщо вода буде підключена, то поллється прямо в барабан. При цьому потрібно перевірити обидва клапана. Якщо один і другий не реагують, можна замінити їх за допомогою викрутки.
Забивається сіточка подачі води . Найчастіше ця проблема виглядає так: машинка дуже довго набирає воду, або йде характерний звук, що дзижчить.

Забивается сеточка подачи води
Проблеми з пресостатом . Це кругла деталь, від якої йде провід в низ машини, і від якого залежить подача води та її обсяг. Щоб перевірити роботу пресостата, потрібно від'єднати трубочку (яка з'єднує сам пресостат з дротом) і подути в нього. Коли люди виїжджають з дому на довгий період і не користуються пральною машиною, пресостат залишається замкненим у положенні повний бак. Там може з'явитися павутина або можуть застрягти які-небудь волокна, так що після «продувки» ця проблема відразу ж вирішиться. Коли ви продуваете провід, можна почути 1-2 клацання (можуть відрізнятися в залежності від марки пральної машини).

Проблеми з блоком управління . На блоці управління, як правило, згоряють два резистера. При цьому можливо поміняти ці два резистера і машина продовжить радувати вас своєю роботою ще довгі роки. Однак таку роботу може провести тільки майстер.


Також досить часто піддається зносу провід, який йде від пресостата в низ машини. Як правило, він починає пропускати повітря. Замок дверцят теж має значення, так як якщо його заклинило, пральна машина визначає, що дверцята відкрита і тому не подає воду.

Наступна проблема, з-за якої не відбувається запуск води в машину – несправність помпи. Якщо помпа згорає – це привід звернутися в службу ремонту побутової техніки, так як ремонт помпи своїми руками досить проблематичний.

Якщо машина має цифровий дисплей, на ньому з'являється миготливий код помилки, а в інструкції до пральної машини буде зазначено, на що він вказує.

Що робити, якщо пральна машина не набирає воду?


Звичайно, якщо сталася така ситуація відразу після покупки машини, має сенс нічого не робити і відразу звернутися в сервісний центр з чеком і гарантією або зовсім здати її.

Але якщо машина служила вам вірою і правдою, слід встановити причину, а потім зробити потрібні кроки для лагодження. Насамперед потрібно перевірити кран подачі води і шланг, а вже потім при відсутності результату можна відкрити кришку і почати працювати з внутрішніми елементами машини.

Перша допомога при відсутності подачі води


Головне пам'ятати, що всі дії по ремонту машини, які ви виконуєте, повинні відбуватися при закритому крані подачі води і відключеному від мережі пральної машини.

Якщо машина не набирає воду і чути слабке дзижчання спочатку потрібно:


 • Перевірити, що кран, через який здійснюється подача води, відкрито.
  Якщо він був відкритий, значить потрібно перекрити його. Потім від'єднати шланг подачі води (він знаходиться позаду машини) і опустити його в ємність з пластику. З нього виллється вода.
  Подивитися, чи не переберуть шланг, і випрямити перегини по всій його довжині.


  Це перші заходи при відсутності подачі машиною води. Якщо ви відзначили, що все добре і нічого не заважає машині набирати воду, наступним кроком буде перевірка фільтра заливального шланга.

  У багатьох моделях пральних машин заливальні шланги йдуть з додатковим фільтром, який являє собою маленьку металеву сіточку. Вона часто забивається, перевіримо її:


 • Відкручуємо шланг від пральної машини.
  Перед нами з'являється система клапана, в яку вставлена сіточка-фільтр. У фільтра є спеціальний відступ, тому беремо пасатижі і, вхопившись за цей відступ, витягуємо (не викручуємо) сіточку-фільтр.
  Сіточку можна прочистити голкою під напором води і з допомогою пасатижів вставити в клапан

  .
  Проверка заливочного шланга
  Наступна проблема, з-за якої пральна вода може не набирати воду – це фільтр жорсткої очистки (і там знову ж сіточка).

  Якщо у вас стоїть лічильник, як правило, після крана ставиться фільтр. Для того щоб впоратися з проблемою, вам знадобляться два ключі: одним потрібно тримати місце з'єднання з краном, а другим – відкрутити болт, а після підставити вниз тару і відкрити кран. Потоком води фільтр прочищається і можна закручувати, так само притримуючи ключем місце з'єднання з краном.

  Читайте ще статті про пральних машинах:  Як вибрати пральну машину: http://vse-sekrety.ru/164-kak-vybrat-stiralnuyu-mashinu.html
  Як почистити пральну машину лимонною кислотою: рецепт для машини автомат.
  Як продовжити життя побутової техніки читайте тут .


  Хірургічний метод або друга допомогу пральній машині


  Ремонт машини - досить дороге задоволення, яке залежить і від її марки в тому числі, адже часто майстер збільшує ціну в рази, тільки почувши марку. Насправді, деталі коштують не так дорого. Наприклад, клапан подачі води з заявкою на італійський, коштує в межах 500 рублів. Якщо його заміною займеться майстер, ви віддасте йому за роботу близько 5000 рублів .

  Найпоширеніша проблема, коли машина не заливає воду, це проблема з клапаном. І найчастіше його треба замінити:


 • Виконуємо всі запобіжні заходи, перекривши воду і відключивши пральну машину від мережі. У першому кроці від'єднуємо шланги від клапанів (які розташовуються позаду машини), так як в шлангах часто залишається вода, потрібно приготувати ємність для її спуску.
  Викручуємо кріплення верхньої кришки пральної машини.
  Роз'єми проводів від котушки, як правило, мають яскраві відтінки (наприклад, сині і червоні), аналогічно блокбастерам потрібно запам'ятати їх розташування і від'єднати їх.
  Пасатижами знімаємо кріплення з кожного з чотирьох шлангів. Запам'ятайте розташування шлагов і від'єднайте. Майте на увазі, що в них теж може бути вода, так що краще приготувати рушник.
  Викручуємо гвинт, на який кріпиться клапан (він знаходиться ззаду) і дістаємо сам впускний клапан.

  Впускной клапан
  Встановлюємо новий клапан для подачі води, поставивши його в кронштейні і закріпивши гвинтом за допомогою викрутки.
  Приєднуємо шланги до роз'ємів і фіксуємо затискачами. Підключаємо проводу котушки.
  Встановлюємо назад кришку пральної машини, надавши їй початкове положення, і закріплюють кришку гвинтами позаду машини. Підключаємо шланги до нового впускного клапану.
  Підключаємо воду і вмикаємо пральну машинку в розетку, перевіряємо її працездатність.


  Несправний ТЕН в пральній машині, поетом вода не надходить у бак. Щоб замінити цей елемент, виконуються наступні дії:


 • Відкриваємо задню кришку пральної машини.
  До Тену приєднані датчик температури, клема-заземлення. Щоб видалити ці дроти, скористаємося плоскогубцями, витягуємо роз'єми.
  А потім беремо торцевий ключ і відкручуємо гайку, яка тримає ТЕН.
  Потім викруткою, ну а далі руками рухами вгору-вниз тягнемо ТЕН на себе, і разом з Теном потрібно витягнути гумку-ущільнювач. Тут знову-таки допоможе викрутка.
  Коли вставляємо новий ТЕН, обов'язково потрібно звернути увагу на його напрямну, тобто подивитися в отвір від минулого Тена. Там будуть борозни для щільного входження деталі.
  Гумовий ущільнювач нового Тена найкраще перед тим, як вставляти, змастити гелем для миття посуду, щоб вставити його легко і швидко.
  Потім вставляємо датчик температури, закручуємо гайку і підключаємо дроти.


  Ще одна проблема – це проблеми з дверцятами пральної машини або з тим, що не спрацьовує блокування дверцят. І той, і інший фактор впливають на те, що в машину не подається вода. Виправити подібні несправності допоможе наступне відео:


  Чому не набирається вода? (відео)


  У наступному відео майстер розповість, з яких причин пральна машині не хоче набирати воду. Також він вкаже, як точно можна діагностувати ту чи іншу причину.


  Пральна машина – помічник, якому теж іноді потрібна допомога, яку можна організувати самостійно, не вдаючись до послуг майстра. Якщо машина не набирає воду, практично всі можливі проблеми ви вирішите самі: і фільтр, і клапан, і дверцята – все це монтується за допомогою пасатижів і викрутки своїми руками.