Корисні поради
на всі випадки життя
» » Прання піджаків в пральній машині

Прання піджаків в пральній машині

Додано: 15.12.16
Рубрика: Дім і затишок
Ми звикли, що сучасна пральна машинка може впоратися практично з будь-яким типом одягу, при цьому, не пошкодивши матеріал. Але є речі, які господині вважають за краще прати вручну. Входить в цю групу винятків піджак? Відповімо відразу – піджаки можна прати в машинці, але є ряд виключень і особливостей, про які треба знати.

Які піджаки можна попрати в машинці?


Насамперед, варто ознайомитися з символами, які розташовані на етикетці піджака. Ви можете знайти під коміром або на підкладці. Нам важливо знайти один з цих знаків:Квадрат всередині кола – цей символ говорить про те, що в пральній машині річ прати не можна.
Перекреслений таз з водою – якщо цей символ нанесений на етикетку, то вручну піджак прати не можна.


Рідко зустрічаються речі, де на етикетці відсутні ці значки. Тоді нам потрібно орієнтуватися за типом тканини. Як правило, піджаки зшиті з синтетичних і натуральних тканин. В їх число входять – шкіра, вовна, бавовна, поліестер, льон, атлас. Варто виділити вироби з бархату, шерсті і вельвету, які можна тільки чистити за допомогою щітки. Що стосується шкіряних речей, то їм контакт з водою і порошком теж протипоказаний – шкіряний одяг приводять в порядок вологим прибиранням. Якщо ж випрати такі вироби, то вони сядуть, a форма помітно деформується.


Напівшерстяні піджаки теж чистять щіткою, але іноді їх можна випрати вручну (при появі плям).

ВАЖЛИВО! В машині-автомат можна прати піджаки, зроблені з бавовни, льону і поліестерового матеріалу.

Не забудьте перевірити етикетку, так як крім типу прання можуть бути вказані і інші корисні параметри (температура, віджимання).

Этикетка
Читайте також:Як прати краватка в домашніх умовах : вручну або в пральній машині?
Як випрати весільну сукню в домашніх умовах? Краще вручну або в пральній машині?
Інструкція про те, як правильно прати вовняні речі щоб не сіли? (вручну і в пральній машині).


Інструкція прання піджака в машинці


Отже, на етикетці зазначено, що побутова техніка може впоратися c очищенням піджака. Кинути в прання можна також одяг з поліестера, льону і бавовни. При цьому варто дотримуватися наступної інструкції:


 • Готуємо піджак до прання . Щоб не пошкодити річ, необхідно перевірити кишені, адже часто ми забуваємо діставати дрібні предмети. Також розглядаєм поверхню на наявність плям. Якщо вони є, то перед пранням місця c плямами потрібно запрати вручну.
  Кладемо піджак в машинку . Краще всього, коли він є єдиною річчю в баране. Але якщо є вироби з таким же кольором і типом матеріалу, то можна покласти і їх.
  Заливаємо чистячий засіб . Щоб тканина повністю очистилася, слід придбати якісне засіб, рекомендується вибирати гелевидний. Воно повністю виполіскується, при цьому на поверхні не залишається розлучень. Також можна додати кондиціонер, щоб легко розгладити піджак після прання. Пропорції миючого засобу і кондиціонера – 2:5.
  Виставляємо налаштування . Оптимальний вибір – режим «Делікатне прання», температура повинна бути не більше 40°С, віджим відключаємо.


  Инструкция стирки
  Щоб після прання і висихання піджак зберіг свій зовнішній вигляд, слід правильно просушити її і погладити. Вичавлювати виріб не рекомендується, сохнути воно має на плічках або вішалці. Перевірте, щоб лацкани, комір і манжети були повністю розправлені. Якщо ви збираєтеся сушити річ на вулиці, то вона повинна перебувати в тіні.

  Корисна порада! Якщо ви збираєтеся прасувати виріб звичайним праскою, то найкраще це робити через бавовняну тканину або марлю. Спеціальні праски мають функцію безконтактної прасування – в такому разі піджак гладять в підвішеному стані.

  Прання вельветового піджака


  На самому початку ми попередили, що вельветові речі краще взагалі не піддавати пранню. Але іноді виникає необхідність випрати їх у машинці. Так, якщо ж ви не боїтеся деформації виробу, то можна спробувати очистити річ за допомогою побутової техніки.

  Вельветовий пиджак
  Для таких речей слід виставляти наступні параметри:  режим «Делікатне прання»;
  мінімальна температура;
  мінімальний віджимання або його відсутність.


  Корисна порада! Іноді на тканині з'являються засмальцьовані і зашарканние місця. Привести матеріал у порядок найзручніше за допомогою суміші нашатирю і медичного спирту. Альтернативою може стати розчин аміаку.

  При пранні вельветового піджака складно заздалегідь визначити, чи втратить він форму чи ні. Іноді навіть з правильним режимом і мінімальною температурою річ сідає, втрачаючи свій зовнішній вигляд. Тому добре подумайте, перед тим як класти якісну і дорогу вельветовую одяг в барабан.

  Прання чоловічого піджака


  Звичайні чоловічі ділові костюми шиються з бавовни або льону. Це найпоширеніші матеріали, які можна прати в машинці. Виставляємо мінімальну температуру і делікатне прання. Як говорилося вище, використовувати віджим не рекомендується. Але якщо ж вам потрібно, щоб річ швидко висохла, використовуйте мінімальні оберти.

  Мужской пиджак
  Після прання піджак потрібно повісити на вішалку і дати йому повністю розправитися. Прасувати треба з вологої тканини – це загальні правила для льону та бавовни. Іноді зустрічаються чоловічі костюми, де верхня частина зроблена з вовни. У цьому випадку нам допоможе звичайна щітка.

  Тепер ви знаєте, які параметри виставляти для прання піджака. Рекомендуємо підтримувати чистоту одягу такого типу за допомогою вологої чистки, так як кожен «сеанс» в барабані негативно позначається на стані матеріалу і його зовнішньому вигляді.