Корисні поради
на всі випадки життя
» » Прання кашемірового пальто в пральній машинці

Прання кашемірового пальто в пральній машинці

Додано: 15.12.16
Рубрика: Дім і затишок
Кашемір (ще його називають пашминой) – це вид тканини, пряжу для якої отримують з вовни гірських кіз методом вичісування. Матеріал тонкий і водночас теплий, за що користується підвищеним попитом, особливо при виробництві верхнього одягу, зокрема, пальто. Звичайно, як і будь-яка інша річ, вона може забруднитися, тому виникає питання, як прати кашемірове пальто? Ви отримаєте відповідь, ознайомившись з наступною інформацією.

Можна прати пальто з кашеміру в машинці автомат?


Щоб визначити, чи можна прати в машинці автомат пальто з кашеміру або немає, потрібно звернути увагу на склад тканини. Машинне прання актуальна тільки для тих виробів, у складі яких крім кашеміру присутні синтетичні нитки. Часто на бирках виробів назви волокон вказуються не повністю, а в скороченому вигляді.

Отже, пальто в пральній машині очиститься без яких-небудь пошкоджень, якщо на етикетці буде вказано скорочення найменувань таких волокон:PAN – акрил;
MA – модифікований акрил;
PL – поліестер;
PA – поліамід;
NY – нейлон;
LY – лайкра;
EL – еластан;

PU – поліуретанове волокно.


Кашемировое пальто
Якщо на бирці пальто зазначено «WS 100%» (стовідсотковий кашемір) то прати його в автоматичній машинці заборонено. Вироби з чистого кашеміру просочують спеціальним засобом (дублерином) для того, щоб річ тримала форму. При пранні це речовина вимивається з тканини, в результаті чого поділ та комір почнуть переживати, а поверхню виробу буде виглядати м'ятою.

Крім складу тканини, необхідно ознайомитися і з іншими позначеннями, які присутні на ярлику пальто. Якщо є намальована перекреслена ванночка, значить, виріб можна прати самостійно. Детальніше про позначення на ярлику - читайте тут .

Обозначение на ярлике пальто

Підготовка кашемірового пальто до прання


Якщо переглянувши бирку, ви не знайшли ніяких протипоказань, можете підготувати річ з кашеміру до прання.

Отже, порядок дій, якого слід дотримуватися перед тим, як прати пальто з кашеміру:


 • Відстебніть або отпорите комір і/або декоративні аксесуари з хутра. Якщо цього зробити не можна, то від прання пальто в машинці краще відмовитися.
  Зніміть гудзики, брошки та інші елементи, на яких присутні метал, тому що він може поржавіти в процесі прання, а іржаві патьоки зіпсують річ.
  Виверніть пальто навиворіт і застебніть на ґудзики (обов'язково перевірте кишені, щоб у них нічого не було).
  Прати виріб треба у захисному мішку, для чого можна використовувати наволочку або підодіяльник. Складіть річ акуратно і покладіть її у наволочку або підодіяльник (в залежності від розмірів пальто).


  Рекомендуємо прочитати:  Як прати вовняні речі , щоб вони не сіли (вручну, в пральній машині).
  Як прати краватка в домашніх умовах: вручну або в пральній машині?
  Як прибрати жуйку з одягу (способи і засоби): http://vse-sekrety.ru/1160-otchistit-prilipshuyu-zhvachku-s-odezhdy.html


  Вибір миючого засобу і режиму прання


  Є кілька рекомендацій, як випрати кашемірове пальто в пральній машинці, які стосуються вибору миючого засобу і вибору спеціального режиму.  Порошок для прання


  Деякі виробники пропонують споживачеві спеціальний порошок, призначений конкретно для прання виробів з кашеміру будинку в пральній машинці.

  Порошок для стирки
  Кашемірове пальто можна прати наступними засобами:  шампунь LAUNDRESS для прання;
  гель для кашеміру LUXUS;
  порошок Uniplus «Wool amd Silk»;
  порошок Kraft Zwerg;
  рідкий порошок Spiro Wool;
  порошок Ласка з екстрактом кашеміру.
  Режим прання


  У питанні, як прати кашемірове пальто в домашніх умовах, дуже важливо правильно вибрати режим. Для речі з пашміни оптимальною є температура не вище 30 градусів. Деякі моделі пральних агрегатів мають режимом «кашемір». Якщо такої опції немає, то слід встановити режим «делікатний» або «шерсть». Функцію віджиму рекомендується відключити.

  Сушка кашемірового пальто після прання


  Після того як випрали пальто з кашеміру, прийміть до відома, що збереження вироби далі, багато в чому залежить від того, як воно буде висушене.

  Неправильна сушка може призвести до того, що пальто деформується і придбає неохайний вигляд.

  Існує два види сушіння – вертикальна і горизонтальна. У першому випадку мається на увазі сушка пальто на вішалці-плічках. Сушити річ необхідно на відкритому повітрі, далеко від батареї, газової плити та інших джерел тепла.

  Правилами горизонтальній сушіння пальто є:  Випрану пальто слід розкласти на простирадлі або покривалі з махрового матеріалу, і загорнути в рулон. Він повинен бути помірно тугим, для того, щоб махрова тканина ввібрала в себе вологу з кашеміру.
  Рулон слід розгорнути, а потім замінити вологе простирадло сухий (також махрової). Заново повторити процедуру.
  Пальто потрібно перекласти на іншу суху чисту простирадло (не обов'язково махрову) і залишити до повного висихання. При цьому слід розправити всі складки і загини матеріалу.


  Є ряд правил, як в домашніх умовах випрати кашемірове пальто. Насамперед, слід брати до уваги всі рекомендації виробника речі, вказані на ярлику. Ігнорування цих правил може призвести до того, що річ злиняє, втратить свою форму або змінитися в розмірах.